Solární Powerbank, ano či ne?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 28. 3. 2019 19:55

Dobrý den, chtěl bych se ujistit v mém rozhodnutí pořídit si solární Powerbanku. Jde o běžnou cykloturistiku s možností být dva až tři dny mimo elektrosíť se smartphonem Samsung S9. Zvažoval jsem koupi solární powerbanky, ale zjišťuji, že při tom šnečím nabíjení to nemá moc smysl. Aby mi sluníčko dodalo 2200 mAh za deset hodin ideálního svitu, zdá se mi vhodnější pořídit 20 000 mAh Powerbanku klasickou, doma ji plně dobít a mám ji připravenou na 4 plné nabití. S panelem někde na batůžku nebo semtam navečer u vody, bych nejspíš jen paběrkoval a efekt to mělo pramálý. Uvažuji dobře, nebo se mýlím?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Magusus 29. 3. 2019 09:05

Za mně uvažuješ dobře, jen si dej pozor na váhu, abys nebyl překvapen. Osobně vlastním 16 000 mAh powerbanku a její váha je znát i v batohu na zádech, takže si ji raději někde v obchodě předem potěžkej.
Magusus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 29. 3. 2019 09:26

Nevím teď kolik ty PB se solárem stojí.. Jestli to nejsou vyhozené peníze.. podle mě s rozumným používání telefonu se dá vydržet dlouho.. a klasické PB moc nestojí..

ale úplném globálu bych tento dotaz směřoval spíš na MobilManii než sem.. na fórum k PC.. Protože přecejen se to týká mobilů a ne počítače..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod aurum 1. 4. 2019 00:36

Díky vám za vaše názory. PB s přídavným s. panelem asi moc smysl nedává a nezapomínat vytahovat každou chvilku PB na sluníčko, to je asi víc vložené energie než přijaté. A rozumné používání telefonu, to už dneska ani moc nejde, snad kdysi s tlačítkovým founem, ale dnes, plno aktivních aplikací, kecálků, fotek odeslaných z dovolených, IMAP maily, dalo by se dlouho pokračovat. Takže jeden den s odřenýma ušima. Hezký týden...
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 4. 2019 08:28

Tak já jel na čundr a věděl jsem, že s elektrikou to bude problém.. Měl jsem sebou PB a vypínal jsem data na svém telefonu a zapínal třeba jen večer, abych vyřídil emaily nebo podobně.. Než jsem musel mobil nabíjet vydržel 3 dny.. to s dnešními telefony beru jako výhru.

Samozřejmě, jestli máš v plánu mobil využívat naplno celou dobu, tak kup PB... 2-3 dny zvládne nějaká 20k mAh jak nic.. např xiaomi
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod aurum 2. 4. 2019 07:36

jj, právě zvažuju Xiaomi 20k, avšak těžká potvůrka :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 4. 2019 09:17

Vysoka kapacita = vysoka hmotnost.
Nizka hmotnost = nizka kapacita.

As easy as that.

==>> nizka hmotnost + vysoka kapacita = lez

+ bohuzel nizka cena = casto lez "as well"

===>>> priklady lzi viz odkaz ... proto si dej VELKY pozor, co a od koho kupujes. Mimo renomovany eshop bych si takovou vec vubec netroufl koupit. Jde mj o zivot, zdravi i majetek (exploze, pozar...), coz je potreba si uvedomit a nenaletet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 4. 2019 17:34

Na čundr se jezdí vyřizovat mejly? Tyo, asi dělám něco blbě :D
Behemot2077
Junior