Čištění PC Stlačený vzduch

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Abox 8. 7. 2019 05:15

Jenom pro predstavu, co bych tak s tym steteckem delal (jsou i horsi):

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jAY 8. 7. 2019 05:56

No já používám podobný tomuto odkaz. Mám ho už dlouho a jen když bylo venku chladno/vlhko tak z něj občas trošku vystříklo pár kapek. Nejdřív s ním tedy fouknu na kastli a podle situace počkám na sucho.
Kompresor co fouká úplně suchý vzduch bude asi drahý.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 7. 2019 06:17

malay píše:Stejně jako tleskneš jednou rukou. Je to prostě vyšší level :-)

Já na tom nic tak složitého nevidím, všude kde se dostanu stlačeným vzduchem se dostanu i štetcem. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod malay 8. 7. 2019 07:22

Přesně tak! Ten "vyšší level" spočívá jen v tom, uvědomit si, že štětec udělá stejnou práci. Ale někdo prostě pro strom nevidí les - nebo přesněji nevidí štětec pro stlačený vzduch.
---------------------
Já tedy čistím štětcem a zvířený prach odsávám vysavačem.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 8. 7. 2019 07:30

Ale když sem línej, tak je vzduch rychlejší a nemusím nic demontovat :-)
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 8. 7. 2019 07:34

A je zase vezmu ven na rampu, sundam kryt, fouknu dovnitr, vyleti oblak prachu, ususeni pavouci a muchy a je zas jak novy.
A tak kazdych 7-8 roku, nekolik stovek PC pred prodejem.
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 7. 2019 09:19

malay píše:Přesně tak! Ten "vyšší level" spočívá jen v tom, uvědomit si, že štětec udělá stejnou práci. Ale někdo prostě pro strom nevidí les - nebo přesněji nevidí štětec pro stlačený vzduch.
---------------------
Já tedy čistím štětcem a zvířený prach odsávám vysavačem.

Tahkle to právě dělám taky, vysavač je vedle PC, otevřené okno a jedu. Teď jsem čistil NH-D14 a přijde mi, že tím štetcem to udělám líp jak stlačeným vzduchem, Protože takhle projedu každý žebro chladiče, když fouknu vzduchem, tak vždy se najde kousek, kde nějakej ten prach zůstane.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Aventedor 27. 10. 2019 16:22

AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2019 17:35

To uz bych radeji koupil mensi kompresorek. Rozhodne univerzalneji vyuzitelna vec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. (KineCZek)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Aventedor 27. 10. 2019 19:32

To chápu, já se v tomhle bohužel nevyznám. Nevěděl jsem, jaké parametry kompresoru jsou dostatečné pro mé menší využití (objem, průtok atd atd) + jsem si nebyl jistý úplně použitím v paneláku až jsem nakonec narazil na tohle, levnější alternativu DataVacu, podíval se na nějaké videa a řekl jsem si, že to pro mé použití postačí :)
AMD Ryzen 1700, Arctic Freezer 33 Plus, ASRock X370 Taichi, 4x8GB Trident Z F4-3466C16D-16GTZKW, EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3, HDD 2TB 2,5" Seagate Barracuda, SSD 500GB MX200, Corsair RM650x, 4x F14 silent, 2x F12 silent, Fractal Design Define C TG
Aventedor
Junior

Předchozí stránka