Bezdrátová podsvícená česká klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ceberus 7. 8. 2019 23:39

Ahoj, zkouším najít nějakou klávesnici splňující tři požadavky:
  • bezdrátová (většinou ležím v posteli a pouštím film nebo hraju hry, tak chci poprvé zkusit bezdrát)
  • podsvícená (většinou jsem u PC doma večer a nejsem fanoušek rozsvícených světel, zvlášť ne u filmu)
  • dobře viditelné české znaky (nikdy jsem se nenaučil psát bez diakritiky, na to jsem moc grammar nazi :-) )

Pár obchodů nabízí Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800 CZ:
https://klavesnice.heureka.cz/logitech-wireless-illuminated-keyboard-k800-920-002394cz/#
  • Penta sice na přímý dotaz tvrdí, že "ano, i české znaky jsou podsvícené", jenže...
  • SoftCom zase na přímý dotaz tvrdí "v čr [se] laserem dolaserují CZ znaky, ale ty nikdy nebudou prosvítat / to technicky není možné"
  • daShop rovnou u produktu uvádí "CZ verze, české znaky provedeny pouze odolnými přelepkami, popř. vlisem (avšak nepodsvíceny!)"
  • Alza pro jistotu přestala českou verzi poskytovat. Nejspíš proto, že si lidi v hodnocení stěžují na to, že přidané české znaky nejsou pořádně vidět.

Přemýšlel jsem i o koupi americké verze a následném gravírování, ale firma, kterou jsem na to našel (Kavalír), mi odpověděla, že tuhle klávesnici negravíruje.

Je spousta bezdrátových podsvícených klávesnic, spousta bezdrátových českých, spousta podsvícených českých, ale bezdrátové + podsvícené + české jako bych nemohl najít. Přehlédl jsem někde nějakou?
Ceberus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 8. 2019 23:45

Mám doma cz mutaci Craft i k800. Co by Tě zajímalo?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod meda2016 8. 8. 2019 07:56

Bezdrátová (bateriová) a podsvícená (větší odběr) jdou vlastnostmi proti sobě. Proto se asi nabízejí málo.

Jako postelovou ENG klávesnici chválí kolega toto https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zaji ... 92#pid3492
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Ceberus 8. 8. 2019 08:37

Bylo by když tak možné vidět tu českou K800 jak vypadá ve tmě s podsvícením?

Ceberus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2019 11:19

Urcite bylo - zatahnul jsem rolety (100% tma) a nafotil.

K800:
IMG_20190808_111223.jpg

IMG_20190808_111210.jpg

IMG_20190808_111201.jpg

Craft:
IMG_20190808_111246.jpg

IMG_20190808_111239.jpg

IMG_20190808_111232.jpg

Klavesnice jsem nijak necistil a fotil (a zmensoval) jsem mobilem, ale vypovidajici hodnotu to 100% ma. Ja proste nevidim rozdil mezi (ne)originalnim znakem.

Obe klavesnice jsou podle P/N US verze, obe prisly "rozbalene". Vysvetlim proc. Do CZ je objednana US verze, ktera je posleze vybalena, vymeneny CZ znaky, zpet zabaleno a zaslano zakaznikovi jako CZ layout.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Ceberus 8. 8. 2019 13:13

Díky za fotky. Se stejným vysvětlením "rozbalených" klávesnic jsem se setkal už u zmíněných prodejců CZ verzí, takže s tím počítám. Ale jinak teda nerozumím tomu, na co si lidi Alze stěžovali, tohle vypadá parádně. Bral bych tu K800 - zdá se mi, že má větší české znaky a má taky designově blíž ke K740, která mi odešla a kterou nahrazuju.
Ceberus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2019 13:28

BLiz ke K740 ma mechanicky Craft. K800 ma pocit ze psani / dotisku o dost jiny. Jinak K740 mam taky ... ale nenafotim Ti ji, protoze ji mam na chate.

Jinak je klidne mozne, ze "dnesni" kusy mohou vypadat jinak nez ta moje - nevim jestli to dela porad stejny vyrobce, porad stejnou technologii ... to nevi nikdo. Craft mam uz rok a pul, K800 nevim. Ale oboje spokojenost maximalni.

KineCZek