Stream video obsahu z mobilu do monitoru přes?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Topes 5. 9. 2019 11:45

Jelikož už doma počítač používám jen zřídka a raději ležím s mobilem v ruce, napadlo mě streamovat obsah z mobilu abych to měl na monitoru - například stáhl bych si film a chtěl ho pustit na monitoru bez nutnosti ten film přetahovat do počítače. Dá se to nějak takhle udělat, klidně že bych ani nemusel zapínat počítač a jenom bych spojil mobil s monitorem přes kabel nebo bezdrátově jestli něco takového existuje? Už se vůbec neorientuju takže nevím, jaké jsou možnosti. Mám totiž takovou myšlenku nahradit počítač kompletně telefonem - nebaví mě u toho sedět jako kdysi v pubertě a hry už vlastně taky nehraji, jen někdy tanky takže počítač používám vlastně už jen jako televizi (mám USB tuner) a nebo jako přehrávač filmů a vůbec na konzumaci obsahu mi stačí mobil. Díky.
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 5. 9. 2019 12:11

tak s mobilem žádný monitor nepřipojíš bez nějakého mezi členu.. "nejjednodušší" mě možná připadá nějaký chromecast.. ale už je to pár let, co jsem si hrál s nějakou starší verzí.. novou jsem neviděl vůbec a netuším kam to posunuli..
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 9. 2019 11:16

Jelikož běžné monitory sami o sobě všelijaké chromecasty apod. nepodporují, tak mi přijde nejjednodušší přes Sambu daný film nasdílet a skrze PC přehrát. Přičemž PC lze dálkově ovládat např. přes VNC přímo z mobilu....
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Topes 9. 9. 2019 13:01

Ok, tak to nechám jak to je a nebo zkusím to sdílení.

-- 9. 9. 2019 14:08 --

Jenom můžeš hodit pls odkazy na ty programy? Něco jsem pohledal ale nevím, jestli to je ono. Dík
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 9. 2019 15:24

Kaulik píše:tak s mobilem žádný monitor nepřipojíš...

To není zcela pravda, zásadní je podpora MHL (Mobile High-Definition Link) a to pak stačí jen jednoduchý kabel USB > HDMI.
Pro tazatele - napište typ mobilu a monitoru.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Topes 9. 9. 2019 15:26

Mám Asus zenfone 3 zoom a monitor budu teď kupovat tento
AOC Q3279VWFD8 31,5"
Topes
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 9. 2019 23:58

Monitor podporu MHL má, telefon ne. Tedy smůla.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 10. 9. 2019 06:04

@Topes - Pokud ale kupuješ nový monitor, tak PC úplně nezatracuješ. Jak bys při vypnutém PC řešil zvuk? Druhý vstup do PC-repro?
Nejlépe do druhého video-vstupu monitoru připojit nějaký mediabox (podobně Kaulik), který umí DLNA (a má i výstup audio jack), a posílat na něj z Android mobilu pomocí nějakého "castu". Vyzkoušený mám AirPinCast (Aspoň něco z té ještě horší nabídky). Problém je nékdy s dekodovanim obrazu u filmu.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 10. 9. 2019 06:56

hej možná to bude otřepaný ale... asi bych koupil rasberry Pi (nebo obdobu) připojil k monitoru, nainstaloval Kodi, přidal Streamcinema a šel touto cestou.. ovládat mobilem není problém nebo nějakou mini klávesnici s touchpadem ... něco jako je toto
i7-7700k@4,9GHz + NH-D14 | MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM | Kingston HyperX Savage@3100MHz 16GB (2x8GB) | Gainward GTX980 phantom | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD PM951 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
Moderátor

Odeslat příspěvekod FeShiNe 10. 9. 2019 08:08

První co mě napadlo je Samsung Dex. Dneska už dokáže nahradit pc na kancelářskou práci. Dříve jsem si to nedokázal představit bez stolního pc, jenže hry už vůbec nehraju, video si upravuji rovnou v mobilu. Mobil obsahuje i klasické office a po připojení telefonu k monitoru/televizi se spustí Dex. Používám usb-c hub, který obsahuje 3 usb, ethernet, audio, hdmi, čtečku karet, možnost zařízení nabíjet během používání přes usb-c. Po připojení mobilu k hubu se mi prostředí změní na Dex a ovládám ho pomocí bezdrátové myši a klávesnice. Vypadá to jako bych byl na pc, napíšu si něco ve Wordu a klasicky vytisknu, případně někde po cestě mohu rozdělat nějakou práci a doma dodělat.

Stolní pc jsem prodal a přiznám se, že jsem koupil notebook. Zrovna nedávno jsem flashoval firmware přes odin a bez pc bych se neobešel. Takže je vidět, že občas nastane situace kdy prostě pc člověk potřebuje, takže je nutné si to pořádně promyslet. Přesto vím o lidech, kteří mají doma pc/notebook opravdu jen na prohlížeč a YT. Těm by ten mobil skutečně stačil.
FeShiNe
Kolemjdoucí