Sekání klávesnice a myši na novým PC

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod H4CK1 14. 11. 2019 17:57

Zdravím,

Chtěl bych se prosím zeptat, jestli nemá někdo zkušenost s následujícím problémem.

Složil jsem nový pc, sestava zde: https://www.czc.cz/204193,178999,248578 ... 34207/kody

Mám problém s "lagováním" klávesnice a myši. Jednou za čas (tak jednou za 2 minuty) se stane, že se klávesnice jakoby odpojí (ale je to tak rychlý, že to systém nezaregistruje - žádný zvuk odpojení). Mám ji podsvícenou a tak krásně vidím, jak problikne. Když píšu a zrovna se to stane, zasekne se na posledním stisknutým symbolu, kterej to pořád opakuje.
To samé se mi občas stane s myší - jedu kurzorem a on se najednou na asi půl sekundy zasekne a dál nepokračuje. Stejnou klávesnici a myš připojuju i k notebooku, kde tenhle problém nemám.

Nemá s tím někdo zkušenost? Zkoušel jsem myš i klávesnici zapojit do samostatného usb, i připojit přes hub USB3.0 a USB C, ale dělá to furt to samý. Podezřívám základní desku.

Díky za odpovědi :)
Desktop: i5 2400, GTX960, 8GB RAM, SSD Intel 330
Notebook: Acer Nitro 5, i5 7300HQ, GTX1050Ti
Smartphone: Samsung Galaxy A5 2016
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod H4CK1 16. 11. 2019 14:29

UPDATE: dělá to i s jinou klávesnicí. Nezná někdo prosím nějaký test, kterej by odhalil, za jakejch situací se to stává?
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2019 07:36

Samo-domo PC se evidentně nepovedlo.
Na dálku nelze zjistit, co stavitel podělal.
Chybí především zdroj* a verze OS, původ ovladačů atd.
Co s tím?
1) Diagnostika závady v servisu.
2) Příště svěř stavbu PS odborníkovi.
---
* V uvedené sestavě žádný OS není.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod H4CK1 17. 11. 2019 13:07

Dalo by se říct, že skoro odborník sem. Stavbu pár pc už mám za sebou, ale prostě nemám u sebe komponenty, který bych postupně v sestavě vyzkoušel.
OS legální Windows 10 z předchozí sestavy (klíč z krabicovky Windows 7). Ovladače chipsetu jsem zkoušel jak přímo od Asrocku, tak nejnovější od Intelu.
Nicméně sem narazil na chybu v předním usb portu - jeden kontakt je odchlípnutej, takže to mohlo způsobovat zkrat. Je to přímo +5V a jestli se to občas dotklo země, tak je zkrat na světě.
Zajímavý je, že sem to přední usb vůbec nepoužíval, pc mám 14 dní a všiml jsem si až teď, že prostě nefunguje. Je to závada z "výroby". Napsal sem do eshopu a doufám, že mě pošlou ty 2 přední usb porty nový a že nebudou chtít celou case.
Přední usb porty sem na desce odpojil a vypadá to, že se sekání dál neprojevuje.
Přílohy
unnamed.png
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 11. 2019 08:33

Klika, že dnešní desky mají již řádně implementovány resetovatelné pojistky chránící proti přetížení portu.

Vzpomínám si na kauzu Intel ICH5, kde u ošizených modelů desek (v rámci snížení nákladů výrobce neosadil pojistku) došlo k odpálení čipsetu:
306837150_34ecdbc9b4_b.jpg
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod H4CK1 3. 12. 2019 22:01

Jojo, naštěstí už to mají ošetřený. Bohužel sem zjistil, že můj problém přetrvává. Zkusil sem i vyměnit jinou základní desku a pořád to samý... Musím vyzkoušet ještě zdroj a grafiku ze starého pc. Tak trochu podezřívám elektroinstalaci v bytě, kde jsem přes týden v nájmu.
H4CK1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 12. 2019 07:21

To snadno a rychle zjistíš zapojením PC do UPS.
Právě tak by to zjistila diagnostika PC v servisu:
žádná závada => chyba v elektroinstalaci.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 4. 12. 2019 08:28

HDD je nějaký původní ?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 5. 12. 2019 09:24

Podivná je ta pravidelnost. Potíže způsobované elektřinou jsou zpravidla nepravidelné. Setkal jsem se se situací, kdy klávesnici náhodně resetoval ráz v el. síti způsobený zapínáním ledničky připojené na stejném el. okruhu (ale nestávalo se to vždy, jen někdy). Vyřešilo se to pořízením APC SurgeArrest PM8-FR a pro jistotu jsme myš a klávesnici ještě zapojili na samostatný napájený USB hub.

Pro jistotu zkontroluj i zadní IO shield desky, který také bývá častým zdrojem problémů.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 12. 2019 09:30

Jestli se mu nekouše něco ve win. Hdd použil pravděpodobně původní.
polda
Junior