Playstation 3 a 4, lokalizace her

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod georg68 19. 12. 2019 13:28

Zdravím, předesílám, že jsem v následující problematice totální laik, tak mě prosím nekamenujete. Můj dotaz - koupil jsem několik her na PS4 v online bazaru. Zatím je nemám jak vyzkoušet (až po vánocích). Pokud má hra německý obal, znamená to nutně, že veškerá menu, titulky, případně mluvené slovo budou pouze v němčině? Dělají se obecně hry na PS jako multijazykové? Googlil jsem EAN uvedený na obalu, ale odkazuje mě to jen na německé stránky, což snižuje moje naděje na anglickou verzi. Ale zase možná EAN je věcí obalu a nikoliv nosiče, podobně jako vícejazyčná DVD ?. Jako to tedy je? Díky.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 12. 2019 14:27

Na 99,9 % bys měl mít v nastavení hry po spuštění výběr jazyků včetně angličtiny. S připojením na net 100%.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod georg68 19. 12. 2019 14:52

Dobře, ale platí to třeba i o hrách jako např. Detroit Become Human, což už jsou interaktivní filmy a mluvené slovo je tam stěžejní ? A s tím připojením na net - když na nosiči není angličtina, dá se tedy dodatečně stáhnout a přepnout hra na ni ? Až takhle je to jednoduché ?
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 12. 2019 15:43

To bys měl mít na krabici napsáno, že hra je v Angličtině a lokalizace DE.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 19. 12. 2019 20:46

Pokud nemáš nějakou obskurní asijskou edici (tam bych se bál že ani aj nebude), tak aj tam bude 100%. Jinak
Hru do které by šla lokalizace dostahnout jsem
Ještě Nepotkal...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod jAY 20. 12. 2019 11:49

No tak třeba Horizon Zero Dawn má obal i v češtině a ve hře není po češtině ani památky, takže podle obalu se řídit nedá.
Další věc je nastavení jazyka konzole. Některé hry nastaví automaticky titulky, menu, dabing podle systémového jazyka konzole např. inFamous. A pokud ho hra neobsahuje nastaví angličtinu.
A poslední věc, spíž zajímavost, dá se do hry na PS4 dostat i neoficiální fanouškovská čeština v podobě titulků. Je pro Fallout 4 a je to vlastně mod.;-)
Kód: Vybrat vše
https://bethesda.net/en/mods/fallout4/mod-detail/3919115
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior