Repro k PC do 4k

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod finnekee 6. 2. 2020 18:01

Ahoj,všichni,chtěl bych poprosit o pomoc při výběru dvoupásmových (aktivních) reproduktorů k PC (základní deska ASROCK Z390 EXTREME4 - Realtek ALC1220), vzdálenost od PC 1 - 2 m.Využití:opravdu multifunkční,hlavně hry,semtam filmy a hudba (všechny žánry).Cena: 3500 - max. 4000 Kč. Prosím o návrhy,děkuji moc:)
finnekee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2020 18:33

Dej 5 a vezmi 5.1 thx Logitech z Alzy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod finnekee 30. 4. 2020 20:31

Zdravím po odmlčení, nakonec jsem nákup musel odložit, ale teď už jsem připravený to konečně dokončit. Můžu poprosit o doporučení ještě nějakého jiného? Za tu cenu to tehdy byl výhodný nákup, ale měl jsem možnost vyzkoušet si v pokoji 5.1, no a nakonec jsem se rozhodl zůstat u klasických 2pásmových. Ještě jen prosím o info, zda reproduktory v cenové relaci zhruba 3 tisíce moje karta Realtek ALC1220 "utáhne." Uvažuji např. o Mackie CR4, ale nejsem si studiovými reproduktory úplně jistý, na druhou stranu by zvuk neměly "zkreslovat," což je vzhledem k zamýšlenému univerzálnímu použití asi dobře. Uvažuji také o Edifier R1700BT BT 2.0, ale to už je dost drahé (pro mě, i když je to ještě v limitu), ale bluetooth funkci bych asi nevyužil.
finnekee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 5. 2020 00:05

Tohle jsme několikrát řešili vedle (forum audio video zdea zde). Mackie raději vynechte, u této značky hraje hodně velkou roli štěstí na kus. Kvalita je velmi nízká. Zvukově neuděláte chybu s Edifier R1700BT případně levnějšími R1280T.
ALC1220 patří z integrovaných řešeních k těm lepší. Záleží ale na implementaci na desce a zátěži. Při poslechu hudby bude zátěž minimální, tedy i rušení komponent a sběrnice bude v normě. Například při hraní náročné 3D hry se kvalita výstupu zhorší. Každopádně nemějte strach. Samozřejmě reprobednám pomůže jakýkoliv lepší externí převodník/zvuková karta. Například Lusya Fever DAC za 20 USD je do cca 2000 nejlepší variantou.
Emil Pastelka
Junior