Je toto laserová nebo optická myš?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod audis 17. 3. 2020 10:29

prosím dle videa je toto laserová nebo optická myš? Vpravo uvvnitř bliká slabé červené světýlko při pohybu Děkuji https://www.dropbox.com/s/19m2puzkwwyhw ... 5.mp4?dl=0

Google M618 nepomáhá, jednou říká laser, jinde optika. Zajímá mě reál. Jde jen o to, že před 5 lety jsem to koupil jako laser na Ali, sloužila super, teď dosluhuje a já mám podezření že to je optical. :-) Chci si koupit stejnou a laser pokud možno. A na Ali tento výrobek dle vzhledu všude uvádějí optical.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 17. 3. 2020 11:35

To nejde zjistit, jedině že by jsi ji rozdělal a zjistil jaký je tam ten optický snímač a skouknul technické údaje toho snímače a zjistil na jaké vlnové délce funguje.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod audis 17. 3. 2020 11:56

takže chápu dobře, že dnes už optické myši nemají takového to silně osvětlující červené světlo?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 17. 3. 2020 12:22

Dnes píšou skoro u všech optická. A je to pravda, jde jen o to, jaký je optický vysílač (laser je také světlo). Viditelné spektrum obvykle červená, MS má ještě BlueTrack. Na tvém videu není žádné červené světélko vidět (nepřipojil jsi ji?). Když já mobilem sejmu laserovou myš zblízka (MS Laser Mouse 6000), okem nic vidět není ale displej mobilu zobrazuje fialovo-růžovou.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod audis 17. 3. 2020 12:35

Byla zapnuta a zapojena. Rozumím konec děkuji.

na Ali jsem našel delux m618 (jako mám teď, na Ali píšou optical) a m618gx (píšou optical, nenašel jsem v čem je rozdíl, obě vypadají stejně a stejně jako m618 doma). Koupím jednu z těch dvou a risknu to, aby fungovala dobře jako současná opotrebovana m618.
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků