Grafický tablet, nutnost denně přeinstalovíávat jeho ovladač

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Saya-Mi 27. 4. 2020 20:39

Zdravím,
před pár dny jsem si pořídila UGEE M708. V den nainstalování vše v pořádku, přítlak pera funkční ve všech mých oblíbených programech. Druhý den ale přítlak pera nefungoval. Strávila jsem hledáním řešení dobrého půl dne, jediným výsledkem je "přeinstalujte ovladač" (potom to funguje).
Háček je v tom, že toto musím udělat po každém spuštění PC a řekněme si upřímně, že to je otrava.
Moje otázka tedy je, zda by bylo možné vytvořit nějaký skript (či něco podobného), který by se spouštěl s každým zapnutím PC a automaticky ovladač tabletu odinstaloval a znovu nainstaloval. Případně jestli by nebylo možné, aby se mi po každé instalaci automaticky naprogramovaly hotkeys tabletu tak, jak mi to vyhovuje.
Díky
Saya-Mi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 27. 4. 2020 21:53

Předpokládám, že máte poslední verzi ovladače z webu výrobce - M708 V2 (8192) 2020-01-10.
Je možné, že ovladač nemá správný podpis, proto jej operační systém vždy po restartu nezavede. S tím se nedá nic dělat. Systém lze donutit, aby přijímal nepodepsané ovladače i po restartu, ale to není pro dlouhodobý provoz vhodné řešení.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod Saya-Mi 27. 4. 2020 21:56

Poslední ovladač samozřejmě mám. Jde hlavně o to, že tak usím pokaždé znovu programovat hardwarová tlačítka, se samotnou reinstalací ovladače by nebyl problém.
Výrobce tabletu neodpovídá na zprávy (ani mě, ani jiným).
Saya-Mi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cadworker 27. 4. 2020 22:08

Podívej se, jestli nejde nastavení exportovat/importovat.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod Saya-Mi 27. 4. 2020 22:23

Jde, díky moc :)
Saya-Mi
Kolemjdoucí