Správce zařízení: Přepínací port pro dat sběrnice PCI Expres

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod biar 21. 5. 2020 13:30

Prosímvás, mám Windows 10 a ve správci zařízení mám tyto zařízení: (dle připojení)
Přepínací port pro odesílání dat sběrnice PCI Express
Ten je potomkem Intel 100 series Chipset family PCIE Express root port #N AXYZ ( těch je pod Zařízení root complex sběrnice PCI Express víc a v každé z nich je nějaké zařízení - čtečka karet, NVM řadič, wifina)

Ten přepínací port je jediný pod tím root portem. To není vše: Pod tímto portem pro příjem je Přepínací port pro příjem dat sběrnice PCI Express A to rovnou třikrát. V jednom z nich mám Intel USB 3.2 Extensible Host Controller a dál to znáte.


V mém hledáčku jsou ty Přepínací porty. Proč je jeden odesílací a pod ním je víc přijímacích ? K čemu tohle slouží?

(v programu hwinfo to vidím v kategoris BUs- PCI Bus - Intel Pcie express root port - PCIE Express Bus - PCI Express bus - PCI Express bus - Intel USB 3.2 Controller se tyto záznamy liší v tom, že pokaždé je jiná property Device/port type:
- root port: Root port of PCI Express Root complex
- odesílácí: Upstream port of PCI Express Switch
- přijímání: Downstream port of PCI Express Switch
- controller USB : PCI Express Endpoint)


Chtěl bych tedy objasnit význam takovéhoto rozdělení, které jemá na můj vkus hodně úrovní.

Ty jednotlivé členy se liší v drobnostech ještě - Hot plug ,Slot implemented, Curr/max link speed, APM Status
Slot power limit
biar
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků