WiFi adapter

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 9. 2020 00:19

Ahoj,

bohuzel nemam moznost natahnout k PC ethernet, tak jsem odkazany na Wifi. Nejakou dobu pouzivam USB adapter ASUS USB AC-56. Pripojuji se na O2 Smartbox router pres 5Ghz. Rychlost je dostatecna - mam 100 Mb tarif a namerim okolo 60 Mb. Co me ale fakt stve je, ze se to casto odpojuje, vypadava, prehazuje z 5Ghz na 2.4Ghz, atd... Co jsem tak pochopil, tak tim trpi celkem dost takovych USB adapteru a stabilnejsi volbou je karta do PCI Express.

Muzete mi doporucit nejakou, ktera je stabilni a neodpojuje se? O zavratne rychlosti mi nejde, stejne bych to nevyuzil, ale aby to bylo v ramci moznosti stabilni. Muj favorit je zatim Gigabyte WBAX200.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 9. 2020 08:23

Popisuješ zarušený prostor, ne vadný adaptér.
Neobvyklé:
Yiakubou píše: nemam moznost natahnout k PC ethernet

Proč? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 9. 2020 08:50

Přesně kabel je kabel.....

Ale pokud to fakt nejde a chceš wifi tak se na adaptéry do USB nebo desky dovnitř PC vykašli to nikdy nebude fungovat.

Nejlepší po kabelu je většinou pořídit nějaký router který se dá přepnout do klient režimu, a propojíš ho UTP kabelem s PC, router v režimu klient pak můžeš dát na místo kde je nejlepší signál.

Ovšem pokud potřebuješ 5Ghz pásmo tak to nebude za pár stokorun, protože na 2Ghz to bývá dost zarušené i když pokud máš pouze 100M internet tak když na 2Ghz nastavíš šířku kanálu na 20Mhz a nějaký co nejmíň rušený kanál mohlo by to fungovat....

Ovšem nikdo ti nezaručí že to bude lepší....

EDIT: Doplněno....

Jako první pomoc bych skoušel ten USB wifi klíč dát na USB prodlužku a vyzkoušet s ním najít lepší místo kde bude lepší wifi signál.
A taky na něm to jedno pásmo co nechceš vypnout aby se při nekvalitní wifi nepřepínal pořád mezi 5Ghz a 2Ghz - která bude lepší musíš vyzkoušet.
Pořídit USB prodlužku - kabel je zatím nejlevnější řešení na pokusy.

Jinak ty šmejdy od O2 fakt taky nejsou nic moc - vlastní zkušenost s 4 různými zařízeními od O2 - dnes dsl modem používám v bridge režimu a za tím pořádný router (mikrotik).
Naposledy upravil soban dne 23. 9. 2020 09:00, celkově upraveno 2
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 23. 9. 2020 08:52

Moje nejlepší zkušenost je s http://www.tenda.cz/article/tenda-w900u ... sb-adapter případně TP link https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn822n/78987/produkt má jen 2,4

Jak ale uvádí Milanr1 tvůj problém může souviset s prostředím- vzálenost.zdi. volba kanálů. O2 smart box je taky slušnej šunt. Možná by stálo za zvážení půčit si router a zkusit vysílat od něj.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 23. 9. 2020 10:20

Popisujete celkem běžné dění kdy se čas od časo takto WiFi připojení chová, ale nepopsal jste kolikrát za den se to stane. Pokud to je jednou či dvakrát neřešila bych to.

:hm Používáte na pozadí P2P?

Asi Vás nepotěším, ale jistota pro vás bude zde: :-[ https://www.alza.cz/datacom-cat5e-utp?dq=40752
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 9. 2020 10:59

Problem s routerem ani signalem neni, P2P nepouzivam. Streamuju ale hudbu z meho PC do sveho stereo systemu u TV, takze obcasny vypadky a disconnecty na PC pak zpusobuji vypadky pri poslechu hudby. Jinak by mi to vlastne ani tolik nevadilo. Planuji si poridit dedikovane PC pouze jako zdroj hudby, ktere uz bude pripojene kabelem, ale to jeste nejakou chvili potrva, tak jsem si rikal, ze bych to zatim poresil takto.

Jsem v najemnim bydleni a natahnuti kabelu k PC neni mozne, i kdyz je PC ve stejnem pokoji jako router. Musel bych jit pres dvere, francouzske okno, atd. a to by vyzadovalo nejake zasahy, ktery proste v pronajmu nechci resit.

Nebydlim nekde v centru mesta, takze s rusenim by take nemel byt takovy problem. Opravdu se dle meho jedna o problem toho USB adapteru, na netu si na to stezuje spousta uzivatelu a je to zrejme pomerne caste i u ostatnich USB adapteru. Kdyz uz wifi, tak pry adapter pres PCI express by mel byt stabilnejsi. Pred par dny jsem jen nainstaloval origos drivery od realteku primo pro ten wifi chipset co to ma a zatim to drzi, ale uz k tomu nemam duveru. Mimochodem ten Asus USB wifi adapter se mi takto odpojoval i kdyz jsem pouzival ASUS router s jinym ISP, nez jsem po stehovani presel na O2, takze v tom problem podle me nebude. Zaroven z velmi podobneho mista mam pripojeny pracovni notebook, take pres 5Ghz a na tom zadne problemy nepozoruji.

Pokud tedy mate nekdo zkusenost s Wifi adapterem do PCIe, ktery je v ramci moznosti stabilni, budu rad za tip.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
Yiakubou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 9. 2020 11:25

Správný postup:
Yiakubou píše:nainstaloval origos drivery od realteku primo pro ten wifi chipset

To jsi měl spáchat jako první.
=> v rámci WiFi vyřešeno => není třeba nic kupovat.
Omyl:
Yiakubou píše: s rusenim by take nemel byt takovy problem

K rušení WiFi stačí cokoliv, co pracuje na frekvenci ~ 2,4 GHz, od bezdrátových sluchátek přes myš|klávesnici až po mobilní telefon (BT) a mikrovlnku.
Naposledy upravil Milanr1 dne 23. 9. 2020 11:28, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 9. 2020 11:28

OK dekuji. Tak ja tedy jeste chvili pockam a jestli to zustane stabilni, tak to nebudu resit.
Yiakubou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 9. 2020 23:13

Fungovanie wifi je závislé na prostredí, rušení, kvalite signálu a na tom ako kvalitne je napísaný driver. V menšej miere aj na tom, ako je to wifi nastavené. Ak je kvalitne napísaný driver, tak nezávisí na tom či je to PCI-E, alebo USB, dokonca PCI-E môže byť horšie ako USB ak má antény namontované priamo na karte.
Odpája sa ti to preto, lebo pri vysokých prenosových rýchlostiach to nemá dostatočnú kvalitu signálu. Pre vysoké rýchlosti to potrebuje mať aj kvalitný a silný signál. Nedá sa očakávať, že cez steny to bude na 5 GHz fungovať nejak moc dobre. Rušenie existuje aj na 5 GHz.
Bohužiaľ nedá sa takto od zeleného stola povedať aký adaptér bude fungovať v tvojom byte bez problémov. Je to individuálne. U mňa funguje bez problémov USB Netgear A6210, ale u teba to môže byť prepadák.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 24. 9. 2020 11:58

Jak jsem psal, se signalem problem neni. Mam plno a PC mam ve stejnem pokoji jako router, tzn. mezi adapterem a routerem je asi 6m vzdalenost bez jakekoliv prekazky.

Dnes se mi to odpojilo znovu, i s pouzitim origos ovladacu od realteku. Pri tom odpojeni se to chova tak, jako by se cely adapter restartoval. Odpoji se to od wifi, chvili to zadnou wifi nemuze najit vubec a az potom se to opet chyti. Nekdy se to zasekne uplne (prestane blikat LED, bud jenom sviti, nebo se vypne uplne) a nereaguje na nic, takze musim odpojit z USB portu a zapojit znovu. Takto se to chova dlouhodobe, at uz pouziju driver od Asusu, z Windows, nebo ted ten od Realteku, byt s tim driverem od Realteku to nedela tak casto. S jinym routerem to dela take. Notebook, ktery pripojuji ze stejneho mista, takove problemy nema. Na forech si na tento problem u tohoto modelu (a i u jinych modelu od ASUSu) stezuje pomerne dost uzivatelu, asi ASUS ty ovladace moc kvalitni nema. Tak asi zkusim ten Gigabyte WBAX200 do PCIe. Ten by mel mit Intel wifi chipset a zatim jsem nenasel, ze by si u tohoto modelu uzivatele stezovali na odpojovani.
Yiakubou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 9. 2020 12:49

Ak sa ti to odpája, tak si môžeš vsadiť na problém so signálom. Písal som o kvalite signálu nie o jeho sile teda paličkách signálu. Aj silný signál môže robiť problémy a to práve vtedy ak programátor drivera nevenoval dostatočný čas jeho testovaniu.
Môžem ti dosť presne popísať kde je problém, ale bude ti to nanič, pretože driver si nebudeš vedieť opraviť. Rušenie od silného signálu na 5 GHz pochádza z odrazeného signálu od steny, ktorý dopadá na anténu časovo oneskorený a môže prepísať začiatok ďaľšieho paketu. Čím rýchlejšie sa prenášajú pakety (čím je väčšia rýchlosť prenosu) tým skôr príde k odpojeniu. Vyskúšaj na routri znížiť vysielací výkon na minimum. Niekedy to pomôže.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 24. 9. 2020 13:21

Nějak nechápu co nacvičuješ?

Píšeš že máš router a PC v jedné místnosti tak nešpekuluj a natáhni kabel, to je fakt problém v jedné místnosti natáhnout kabel?

Kabel může být i 100m dlouhý takže ho pěkně schovám a natáhnu kolem rožků, prahů atd.......

Existují i ploché kabely co jdou schovat pod koberec atd.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2020 18:17

Si zkus Asus adapter v notebooku (vypnes vlastni wifi) schválně jestli ti to bide dělat taky.
polda
Junior