Desktop usb hub

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ondrejsurname 25. 9. 2020 09:18

Zdravím,

marně hledám usb hub/ports extender či prostě nějakou "krabičku"s porty, kterou můžu mít na stole u desktopu.

Chtěl bych, aby krabička měla:
- cca 2-3 USB porty
- audio či kombo jack
- čtečku sd karet

Podotýkám, že to chci připojit k normálnímu stolnímu pc, nechci to zapojit do telefonu, tabletu či notebooku.

Pokud o něčem takovém víte (či víte jak se to přesně nazývá), budu rád za tip.
ondrejsurname
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 25. 9. 2020 09:34

A je na počítači USB-C? Pokud ano, tak jakýkoliv dongle který má tuhle kombinaci.
Administrátor fóra MobilMania.cz
Loader
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 9. 2020 00:28

Asi jedna krabička nebude, a nebo bude dost drahá.

Asi bych postupoval stylem napájený usb hub USB 3 a do toho USB zvukovku a čtečku karet, jsou dostatečně malé......

Já mám třeba:

i-tec USB 3.0 Charging HUB 7port + Power Adapter 36W dají se jednotlivé porty vypínat tlačítkem takže to můžeš mít na stole a do toho píchnout třeba zvukovku: AXAGON ADA-10 USB - audio mini adaptér no a pro čtení karet si musíš něco vybrat, já mám čtečky integrované v notebooku a jiné nepotřebuji..

Třeba: AXAGON CRE-S2 externí USB 3.0 čtečka nemám ji takže nedokáži posoudit jak je kvalitní....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sova.m 27. 9. 2020 01:42

Taky neco takoveho take hledam, idealne USB-C pripojeni a portama (usb-c, usb-a). Ten i-tec USB 3.0 vypada celkem fajn, ctecku bych klidne ozelel, ale skoda ze nema usb-c :(.
Celkem dost je jich v nabidce na amazonu, pripadne cinske obchody, ale v te zaplave crapu co se tam vali je to loterie neco slusneho vybrat. Kdyby mel nekdo nejaky tip, tak by to bylo super
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 27. 9. 2020 08:58

A nebylo by resenim pouzit nejakou usb-c dokovaci stanici?
Akorat nevim, jak by se to presne u PC chovalo. Napr.
I-TEC USB-C Metal Low Profile 4K Tripple Display Docking Station + Power Delivery 85W: https://www.alza.cz/i-tec-usb-c-metal-l ... 560564.htm
ilja2001
Junior