Oculus Quest 2 vs. Xbox Series X

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod djkubas91 30. 10. 2020 13:56

Ahoj,

hrozně doufám, že to tady nevyvolá akorát flame, ale zajímal by mě názor hráčů na moje dilema.

Prakticky od jara jsem byl rozhodnutej koupit si next-gen konzoli hned, jak vyjde. Laboroval jsem mezi PS5 a XBSX a nakonec mě přesvědčil Game Pass a hlavně Flight simulátor, který by se v něm i na Xboxu měl časem objevit. Jsem rekreační hráč, za posledních pět let jsem hrál akorát NHL a Assassins Creedy na X360, nepotřebuju top grafiku ani nic dalšího, co by mi odůvodnilo nákup PC za > dvojnásobnou cenu. Xbox mám objednaný prakticky od spuštění předobjednávek, takže by se teoreticky mohlo zadařit ho mít už v listopadu.

A pak jsem od kolegy slyšel chvalozpěv nad Oculus Questem a četl recenze na OQ2 a začínám si říkat, jestli by to nebyla lepší volba. Hrozně mě zaujal Beat Saber, který člověka donutí se aspoň trošku v dnešní době hýbat. K tomu je brácha nadšený z Iron Mana na PS4VR.

Máte někdo zkušenosti jak s pravidelným konzolovým hraním, tak s pravidelným hraním ve VR? Je tu někdo, kdo třeba po vyzkoušení VR přešel na hraní hlavně v něm? Nebo je VR dneska stále jen hříčka pro pár nadšenců, která většinu lidí omrzí po pár měsících?
Na Xboxu (potažmo PS5) se mi líbí, že je to dost future proof řešení, tak 5-8 let bezstarostného hraní, kdy na tom člověk rozjede všechno, co vyjde (i proto to chci koupit hned na začátku). U OQ2 tuším, že i přes notné vylepšení bude ten headset za 3-4 roky už slabý a bez podpory, ostatně je to jen "telefon" v brýlých.

Jakej je váš pohled na věc?

:!: Pls neberte to jako téma pro diskuzi PS5 vs. XBOX, spíš jako konzole vs. VR
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 30. 10. 2020 14:26

Volil bych PS5 + PS VR. Co a jak podporuje Xbox, to popravdě netuším, ale očekával bych, že kombinace obou produktů od jednoho výrobce (Sony) bude bezproblémová. Snad jen že první PSVR je už starší a o nějakém nástupci se zatím pouze spekuluje. Pro občasné hraní bych to ale asi tolik neřešil.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod djkubas91 30. 10. 2020 23:22

Xbox právě VR snad ani nemá v plánu. Na One není a na Series se o ničem taky neví. Pro mě by to byla ideální kombinace.

PS5 je za mě právě aktuálně nejhorší varianta, protože k nějakým exkluzivním hrám moc nemám vztah (resp. hry co bych si zahrál - AC, GTA, RDR2, FIFA, NHL - jsou na obě konzole) a u XB se mi fakt líbí ten Game Pass, do kterého má v listopadu spadnout i EA Play a hry od Bethesdy. Navíc ooobrovským důvodem právě pro XB je pro mě FS2020 a možnost hrát (aspoň některé) hry s myší a klávesnicí.
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 10. 2020 23:49

OT: Gamepass je skvela zalezitost.

Co se tyce VR na XB, byl bych skeptik. Pokud chces VR, sel bych do PC.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN