PC s 1394 Firewire

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Drazer 4. 11. 2020 16:31

Zdravím
Jak dnes dostat (při skládání nového PC) elegantně 1394 firewire do PC? Přijde mi že se s tímto portem dnes již moc nepočítá nebo jsem něco přehlédl. Potřebuji dál zpracovávat VHS kazety, kazety s analogových a digitálních kamer. Nějaké řešení za rozumnou cenu, při zachování kvality a rychlosti?

Dík
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 11. 2020 16:36

1394 je mrtve rozhrani. Ale to uz hromadu let.

//toto: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514500600000029XV pomuze.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drazer 8. 11. 2020 16:45

JJ vím že je s tím problém...
Mám 2 karty Pinnacle + jednu něco jako máš v odkazu, které rozchodím na W7, ale na W10 ne ... Tebou odkazovaná karta také v "Podpora OS" nic o W10 nepíše, takže nevím jestli by na W10 fungovala ...
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2020 17:11

Takhle Ti to reknu. Pro deset let mrtve rozhrani Ti nikdo NOVOU kartu nevyrobi.

Desky s podporou FireWire afaik skoncily u Haswell CPU, to je ctvrta generace. Dnes je na trhu desata a startuje (ntb na ni uz jedou) jedenacta generace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 11. 2020 18:13

Podle diskuzí si Win 10 stáhne ovladače pro Kouwell PE-107 sám po spuštění. Více lidí funkčnost potvrdilo, proto bych se toho nebál. Vrátit to lze vždycky.
Exotická stránka výrobce pak podporu Win10 uvádí také - jako "integrované ovladače systému". http://www.lycom.com.tw/ieee1394.htm

Pokud by se Vám chtělo si hrát s těmi staršími kartami, pak bych cvičně vyzkoušel nějakou živou verzi Linuxu, třeba Ubuntu, na USB. Nemusí se instalovat a zjistíte, zda má daný HW základní podporu. Minimálně pro občasný import by to takové zlo být nemuselo.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Drazer 9. 11. 2020 17:25

2 Emil Pastelka :
Ono nejde o mé PC, ale ... kdysi jsem to taky trochu dělal a program Pinnacle přes Pinnacle kartu a tenhle port a propojovací kabel, pouštěl, přetáčel, vracel kazetu v kameře ... Takže člověk klikal myší v Pinnacle Studiu na "Play" nebo "Stop" a kamera se podle toho spuštěla, jako nějaký HDD ... takže asi nepůjde jen holé zprovoznění daného portu.
No skusím se tím prokousat ...
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 9. 11. 2020 17:50

Firewire je rozhraní na přenos libovolných dat. Lze přes něj ovládat například DV kameru a vyžádat proud dat. Pokud SW danou kartu/rozhraní vidí, vyžádá si z připojeného zařízení přenos. Například Avid Media Composer funguje i pod Windows 10 a řekl bych, že aktuální verze Pinnacle to zvládnou.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 15. 2. 2021 19:40

sice je to déle, ale pokud máš volný slot PCI, nebo PCI-e, tak lze za několik dolarů koupit na aliexpressu eee1394 kartu. Mám takovou pár týdnů objednanou. Mám 13tiletou desku a ta má jen jeden PCIe, a tam mám cosi. Takže jsem koupil PCI variantu a dával jsem tuším 4?USD. Mám to na HDV video z kamery.... Tak doufám, že se najdou ovládače(Win7) a SW na stažení....
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 15. 2. 2021 21:02

Poslední specifikace PCI, tedy 64 bitů na 66 MHz udává maximální propustnost 533 MB/s. Základní FireWire 1394a/b přenáší data rychlostí 400 MB/s, "novější" 1394c dvojnásobně, tedy 800 MB/s. Stačit to bude, ale s ohledem na sběrnici bych viděl ty ovladače max do Windows 7.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 15. 2. 2021 23:36

jj, je to tak.
Na jiném HDD mám i WinXP kvůli tomu, že je mám legálně a taky proto, že budu tahat video z Video8 kamery přes Fast DV.now kartu. A tam jsou ovládače jen pro XP max(fast forward).
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 6. 2. 2024 11:35

Před pár měsíci jsem koupil novou desku, která už nemá PCI slot. Tak jsem na aliexpressu koupil redukci do PCIe x4 slotu.
Na minulé desce jsem už neměl 1394 port, tak jsem tam měl v PCI slotu kartu s 1394.
Nyní mám v PCIe x4 slotu redukci na PCI a do ní jsem vložil kartu s 1394 porty.
OS W10 to našel a funguje. Právě zkouším tahat videa z HDV kamery do PC. Akorát, jak jsou ty pásky 17let staré, tak hafo vypadnutých snímků... :-/
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 2. 2024 11:59

To chtělo digitalizovat (přehodit třeba do H264) čím dřív, tím lépe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 7. 2. 2024 02:10

17 let bez převíjení... to je docela odvaha. Třeba s tím časem zvládne něco udělat AI :)
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků