Výběr robotického vysavače do 7 tisíc

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Syda123 16. 11. 2020 16:17

Zdravíčko! Vybírám nějakého robota, co mi bude po bytě vysávat a vytírat. Vůbec se v tom ale nevyznám a tak bych rád zjistil, po čem koukat. Taky jsem nenašel lepší místo, kde se zeptat v celém superfóru. Tahle sekce mi přišla jako nejmenší zlo. :D

Cena ideálně 6 až 7 tis.
Syda123
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 17. 11. 2020 12:17

Máme doma Symbo LASERBOT 360 S7, v ČR za 12k, na gearbest (hledat 360 S7) za 305$ aktuálně. Kupovali jsme v ČR kvůli záruce, zatím maká naprosto bez problémů necelý rok. Určitě bych se díval podle kapacity baterie, způsobu ovládání (kvalitě aplikace pro telefon), určitě aby měl rotační kartáč, zametací metlička stačí jedna, bez funkce mopování bych se určitě obešel a do budoucna dostupnost dílů (baterie, kartáč, filtr, metličky). Určitě nekupovat stroje, které potřebují k omezení nějakého prostoru magnetickou pásku (středověk), nebo různé zametače (bez rotačního kartáče). Vytírání je pouze setření povrchu čistou vodou, takže tady se člověk stejně bez mopu neobejde. Máme doma prahy, které i po snížení mají až 2,5cm, robot je nepřejede úplně bez problémů, ale potom si couvne, nabere rychlost a práh přeskočí. Pozor taky na černé koberce, tam zareagují čidla proti pádu a robot buď vycouvá, nebo se zasekne, protože si myslí, že najel už moc nad "díru" a hrozí pád, koberec s vysokým chlupem projede bez problémů. Jinak v aplikaci lze snadno nastavit kam nemá jezdit, kde nemá vytírat, naučí se celou domácnost a pak už se bravurně vyhýbá stálým překážkám (nohy od stolu) a ověřuje si ty, které se občas mění (židle). Údržba je taky velmi snadná, koš pobere několikrát celou domácnost. Jít do levnějšího modelu z CZ shopu, nebo "risknout" gearbest, asi bych šel do gearbestu, vejdeš se do ceny za skvělý stroj.
Naposledy upravil Timmy12 dne 17. 11. 2020 12:56, celkově upraveno 1
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 17. 11. 2020 12:52

ahoj, doma mame Xiaomi Mi Robot Vacuum necele dva roky a zatim slape jak hodinky. Kvuli kocce je nastaveny na kazdodenni vysavavani, byt ma plochu 58m2 a baterie po ukonceni zustava na cca 70%.
Mop jsem jiz pri nakupu zavrhnul, prijde mi, ze vytirat cely byt vodou s obsahem cca 200ml je dost meh a navic se nadrzka musela pred mopovanim nasazovat namisto kartace (ted uz jsou asi jine modely, kde tento krok odpada).
Znamy ma stredni radu od Roomby a ten je oproti tomu dost hloupy, zadna apka, pri vysavani chaoticky jezdi po byte narozdil od Xiaomi, ktery vysava systematicky.
Prahy mame nizkde takze OK, na sedacku v obyvaku jsem si nechal na 3D tiskarne vyrobit nastavce, aby vysavac mohl vysat i pod ni ale koberec se stredne vysokym vlasem musel jit z domu, castokrat se na nej nedostal. To je asi jedina vytka.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Junior

Odeslat příspěvekod Syda123 17. 11. 2020 18:53

Díky za tipy. No nejlepší by byla koupě z ČR, vzhledem k záruce a tak podobně. Koukal jsem po tomhle:

https://roboticke-vysavace.heureka.cz/x ... m-mop-pro/
Syda123
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 11. 2020 21:26

sice je to mimo tohle fórum, ale jsou tam zajimavé postřehy a rady...

https://forum.volvoklub.cz/viewtopic.php?f=143&t=72957
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!