Instalační SW k Iomega iConnect Wireless Data Station na W10

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 08:36

Ahoj,

potřebuji na novém ntb s W10 zprovoznit kdysi zakoupenou Iomea iConnect Wireless Data Station.
Původní instalační CD přiložené v krabici nemohu nalézt. Navíc SW na něm byl tehdy maximálně na W7 (32bit).

Půjde toto zařízení zprovoznit i na W10?
Kde najít na Internetu tento funkční SW?
Hledal jsem na stránce LenovoEMC, ale tam už toto zařízení neuvádějí.

Našel jsem někde verzi 2.5.26.18966, ale je ve formátu *.tgz. Zkoušel jsem podle rad na Internetu tento soubor otevřít/rozbalit pomocí WinRAR i WinZip. Vždy dostávám chybovou hlášku "Nelze otevřít soubor. Zdá se, že to není platný archiv.".

Předem díky za pomoc/radu.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 17. 11. 2020 09:35

Jak se tak dívám, to cos našel, by měl být jenom firmware.
https://www.touslesdrivers.com/index.ph ... _langue=en

edit - zkus tohle:
http://download.lenovo.com/lenovoemc/eu ... 26106.html
Abox
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 10:28

Abox: Tak ten odkaz v "edit" je přesně to, co jsem potřeboval! Ačkoliv je v popisu uvedeno, že je určeno maximálně pro W8, podařilo se bez problémů nainstalovat i na W10 a zatím se zdá, že by mělo být bez omezení funkční. Díky moc!
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 18. 11. 2020 16:11

I když je SW nainstalován a funkční, dovolím si pokračovat v tématu, protože celkové zprovoznění zařízení pro bezdrátový provoz se zatím nezdařilo.

Nastavení tohoto zařízení pro následné bezdrátové připojení se dělá přes kabelové připojení mezi zařízení a routerem. Přidal jsem MAC adresu tohoto zařízení do seznamu povolených zařízení v routeru.

V nastavení síťových služeb tohoto zařízení v prohlížeči se mi nepodařilo nastavit ani jednu z mých sítí. Zkoušel jsem je jak vybrat z rozbalovacího seznamu, tak i ručně zadat SSID sítě, způsob kódování a heslo. Vždy to skončí na time-out.

Tušíte někdo, v čem by mohl být problém? Předem díky za tipy/rady.
jiri.filip
Junior