Proč se nelze přihlásit k routeru NETGEAR R6300?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 13:32

Ahoj,

dlouhé roky používám k naprosté spokojenosti router NETGEAR R6300. Abych měl kontrolu nad tím, kdo se k routeru přihlašuje, aktivoval jsem v něm seznam povolených zařízení. Doteď vše fungovalo naprosto bez problémů.

Dnes jsem chtěl přidat do seznamu povolených zařízení Iomega iConnect Wireless Data Station. Bohužel se mi nedaří připojit do routeru, a to ani přes aplikaci NETGEAR Genie, ani přímo z webového prohlížeče na http://www.routerlogin.net.

Přes webový prohlížeč se po chvíli dočkám pouze zobrazení chybové stránky "Chyba při načítání stránky - Spojení přerušeno - Spojení se serverem bylo v průběhu načítání stránky ukončeno."

V aplikace Genie se po zadání hesla po chvílí dočkám pouze ve screenshotu níže uvedené chybové hlášky.

Router jsem nastavil kdysi já a kromě mě na něm nikdo jiný nedělal žádné změny nastavení.
Zkoušel jsem se připojit do routeru ze 3 různých notebooků, které jsem v průběhu času postupně zadal do seznamu povolených zařízení. Ve všech jsem v obou variantách (tzn. prohlížeč - aplikace) dopadl stejně (viz. výše).

Router funguje, všechny 3 notebooky jsou jeho prostřednictvím bez problémů připojeny k Internetu.
Už mě nenapadá, v čem by mohl být problém.

Resetovat router se mi nechce. Jednak ho mám v ne dobře přístupném místě za televizí, ale přišel bych, pokud si dobře vzpomínám, o všechna nastavení.

Předem díky za radu.
Přílohy
NETGEAR_R6300_NelzeSePrihlasitKRouteru.jpg
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 11. 2020 13:58

Tá hláška "nebyl nalezen" je oprávnená, alebo už aj v Netgear tie veci programujú trotli?
Prihlasuj sa IP adresou. Môže to blokovať nejaký doplnok. Je nutné mať zapnutý Javaskript.
Ešte by som doporučil skúsiť iný prehliadač, najlepšie z Linuxu. Tam totiž nebežia všelijaké anti* programy, ktoré tiež robia problémy.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 14:38

Asi u nich opravdu programují trotlové. :-) Nebo je to chyba překladatele.
V každém případě, jak jsem psal, jsou všechny 3 notebooky připojeny přes tento router a modemn k Internetu, takže myslím, že router "je ve skutečnosti nalezen".

Jinak jsem se teď zkusil připojit z jiného prohlížece (nový MS Edge) přímo na http://192.168.1.1 a výsledek je bohužel stále stejný jako doteď.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 17. 11. 2020 15:14

S notebookom sa k routeru pripájaš cez kábel alebo cez wifi?
saruman
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 15:53

Saruman: Z ntb se k routeru připojuji přes Wi-Fi tak jako doposud vždy, kdy to fungovalo.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 11. 2020 16:49

ping na IP adresu routra 192.168.1.1 ti funguje normále?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 17. 11. 2020 17:14

Hunter21: Ano, teď jsem to zkoušel a ping funguje normálně.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 11. 2020 21:17

Je zbytečné se rozepisovat, když výrobce na to má podrobnou kuchařku - https://kb.netgear.com/27199/I-m-having ... at-do-I-do

Pokud nedestruktivní postupy selžou, tak ti beztak nezbude než reset routeru do továrního nastavení.

Prakticky každý router umožňuje export konfigurace do souboru pro případ pozdějšího rychlého uvedení do uživatelsky nakofigurovaného stavu. Pokud sis ji neudělal, budeš teď chytřejší. ;-)
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 18. 11. 2020 17:04

r34ktor: Díky za odkaz. Naštěstí stačilo jen vytáhnout ze zásuvky modem a router a po jejich opětovném naběhnutí se mi již podařilo do routeru přihlásit přes kabelové připojení.

To, že se dají konfigurační nastavení routeru vyexportovat a v případě potřeby zase zpět do routeru nahrát, vím. I jsem si kdysi nějaké nastavení vyexportoval.
Od té doby jsem byl v tomhle směru ale lajdák, takže kdybych teď musel router resetovat, přišel bych hlavně o nastavení zařízení přidaných do seznamu povolených zařízení a přiřazení jim vyhrazených IP adres.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 18. 11. 2020 19:39

Takže pomohla univerzálna rada zo seriálu "IT Crowd" vypnúť a zapnúť zariadenie. :-)
saruman
Junior