Kde nechat vyměnit zip u Samsonite brašny na ntb?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 2. 2021 07:47

Ahoj,

postupem času se mi doma sešly 2 Samsonite brašny na ntb.

Ta starší, koupená někdy kolem r. 2000, byla ještě z tužšího materiálu a poctivé výroby.
Nicméně po cca 10 letech se rozbil jeden ze zipů. Zkoušel jsem ji nechat opravit, ale ani jediný autorizovaný servis Samsonite v ČR (pražská firma NATECO) se do toho nechtěl pustit. Prý "to nejde opravit". Nejraději by mi prodali novou brašnu. Tak jsem se na to vykašlal a nic nekoupil.

Nakonec jsem novou Samsonite brašnu na ntb dostal jako dárek.
Byla již z měkčího materiálu než ta původní. Materiál vnitřních přihrádek už byl tenčí a jejich všití do vnitřku tašky taky nebylo ideální. Nicméně to pořád byla pěkná brašna, která ntb spolehlivě ochránila.
Nicméně i u ní se před nedávnem postupně rozbily 2 zipy.

Ověřil jsem si situaci v NATECO, ale je to bohužel stále stejné. Výměny zipů u tašek na ntb po záruce neprovádějí.
Tentokrát jsem ještě hledal na Internetu další opravny v Praze, které o sobě tvrdí, že opravují také výrobky Samsonite.

Našel jsem jednu firmu v Praze (Jiřina Tesková, kožená galanterie), s provozovnami v Karlíně a na Praze 4. Po zkušenostech z minula jsem tam raději vzal jen tu novější, měkčí brašnu a tiše předpokládal, že by si aspoň u ní mohli poradit.
Výsledek byl bohužel stejný jako v NATECO. Opravit to prý nejde, navíc na to údajně nemají stroje. Místo toho mi nabídli brašnu na ntb od jiného výrobce, které prý jdou opravit. :-D
Přitom je to současně i brašnářství, kde nějaké opravy prý provádějí.

Tašky se mi nechce vyhazovat, hlavně tu, kterou jsem dostal. Navíc po výměně zipů mohou další roky dál sloužit jako doposud.

Řešil jste někdo úspěšně pozáruční výměnu zipu u Samsonite tašek na ntb?
Předem děkuji za tip na nejspíš brašnářství kdekoliv v ČR, které se tím zabývá a umí nejen prodat novou brašnu, ale i opravit stávající.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod soban 9. 2. 2021 08:36

Prostě pohledat brašnářství aby na to kouknul odborník a ten tě řekne zda se to dá opravit.

Jinak pokud by se musel všít celý nový zips tak to bude drahé a asi se to neoplatí.

Pokud je poškozen pouze jezdec tak ty se dají koupit samostatně a po rozpárání pouze začátku by tam měl jít vsadit, ty jezdce mívají i tam kde opravují oděvy.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 2. 2021 09:13

Samsonite brašny nejsou z nejlevnějších, takže i výměna zipu se vyplatí.
Navíc, jak jsem psal, i Samsonite už vyrábí novější věci tak, že jejich životnost není tak dlouhá jako bývala dříve.
Za kvalitně provedenou výměnu zipu nemám problém zaplatit i vyšší částku.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 2. 2021 09:44

Pokud se zamyslite nad postupem výroby, je jasné, že zipy se nenašívaji jako poslední ale v průběhu sešití větších dílů. Proto oprava v nesériové produkci musí vyjít málem draž, než nový kus.
Opravně se nevyplati nabídnout rozumnou (pozáruční) cenu a ručit za kvalitu více švů, které musí přešít.
Buď si kupte novou Samsonite nebo takovou, kde vás poškození nebude mrzet.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.filip 9. 2. 2021 10:13

meda2016: Když si vezmu novou Samsonite tašku na ntb, kvalitativně a provedením co nejvíce srovnatelnou aspoň s tou novější, kterou mám, jde o model Pro-Dlx 5. Nejlevněji ji lze dle zbozi.cz aktuálně sehnat za 4.899 Kč.

Nevím, kolik se pohybuje hodinová cena práce zručného brašnáře. Nicméně si myslím, že podle hodně zběžné kalkulace by se mu oprava mohla vyplatit i při ceně 350 Kč/hod..

Nejsem žádný zelený ekofanatik. Vyhazovat ale jinak funkční věci, které přitom lze opravit, je z hlediska využívání zdrojů a ochrany životního prostředí cesta do pekel pro budoucí generace.
Některé firmy jako např. Tefal přišly nedávno minimálně u některých svých nových výrobků s garancí dostupnosti náhradních dílů a tedy i opravitelnosti po dobu 10 let od jejich nákupu.
Snad se tedy dočkáme i toho, že Samsonite začne navrhovat své výrobky tak, aby byly snáze opravitelné. :-)
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 9. 2. 2021 14:44

Ale ano, chápu váš náhled. Jenže ten řemeslník musi také vydělat na provozovnu, stroje, nářadí. A pokud se platí každá načatá hodina (čtvrthodina), přijde mu výhodnější opravovat krátce a snadno spoustu drobností. Nepřeju vám ale vidět jak za stovku vypadal jeden deseticentimetrobý šev v kůži. Spousta všitých zašmodrchaných nití. ViVo!
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 9. 2. 2021 14:47

Ja osobne zip u Samsonite batohu resil v reklamaci 3x, nasledne vraceny penize. Tedy se nedivim ze se do toho nechteji poustet
sova.m
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 14. 2. 2021 10:05

nejde akorát malé děcko a pokažené hodinky. Opravit jde snad vše. Jak to neumí v jedné galanterce, tak zkus jinou. V P-ze jich musí být mraky. V Dobré u Frýstku(obec o 3000lidí) je galanterka a tam zipsy přešívají za kilečkoě+cena zipsu. A jak už tu kdosi psal předemnou, rozpárat začátek, oddělat ten plíšek, nasadit nového jezdce a zase zadělat.
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 2. 2021 12:27

"Nejde akorát", pokud to není dané technologií nebo záměrem výrobce. U Samsonite bych tipoval i to druhé.
...
A ano, PetrGa, jistě to lze amatérsky. "Bolavá noha."
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 2. 2021 14:01

Osobne ... mam hodne nerad tzv ku*vitka. Zipy od Samsonite nejen brasen, ale i oddilu v kufrech a vubec i zavirani u kufru jsou ale jedno k*rvitko za druhym. Osobne bych prave kvuli tomu asi doporucil spise brasnu Dicota. (Vlastnim 20 let stary kousek, stale v puvodnim stavu, pouzivana denne a mrcha porad drzi.)

K tematu opravy ... nechaval jsem opravovat kozenou brasnu, penezenku s upadlym cvokem oddilu na drobne a jednu mensi kabelku. Vzdycky k plne spokojenosti v Praze ve Vladislavove, takovy nenapadny kramek cca veprostred ulice po leve strane. Da se tam v pohode sjet autem, je to jednosmerka smerem od Lazarske. Ale bacha, DAVAJI tam boticky - bohuzel vlastni zkusenost. Byl jsem tam snad tri minutky max, vyjdu ven a bota, takze parking to chce 100% zaplatit.

Preju dobre porizeni!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků