Mini kamera - nastavení

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrGa 11. 2. 2021 07:47

Zdravím
Koupil jsem z Číny mini IP wi-fi kameru A9. (takovou, i když z jiného ebchodu https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... web201603_)

Kamera komunikuje s programem V380. Podařilo se mi kameru spojit s NB. Zapnu kameru, ta začne vysílat wi-fi a v NB ji najdu jako síťové připojení. Připojím se k té síti. V programu pak najdu kameru. Přidám ji do programu a mohu sledovat obraz. Jenže dosah je tak 4m max.
Jestli jsem popisu kamery dobře rozuměl, měla by jít propojit přes router(wi-fi) s NB, abych mohl sledovat obraz odkudkoliv, kde je připojení k netu. Ale toto mi vůbec nejde na rozum, jak to mám udělat. Pokud jsem v síťovém připojení kamery, tak se nemohu připojit na net(Router mám Huawei LTE CPE B2368-66). Pokud jsem na routeru, tak zase v programu nevidím tu kameru.

Protože nemám chytrouše, a ani nechci obraz sledovat přes mobil, zkusil jsem emulátor BlueStacks. Tam jsem nainstaloval V380 a našel jsem více možností, jak kameru připojit. Jsou tam nějaké přípojné body, wifi, přímé připojení. Nevím, jak to přesně nastavit. Potřeboval bych to trochu lidsky vysvětlit.

Máte někdo s touto kamerou a programem zkušenost? Podařilo se vám to rozchodit? Popř., obecně, jak toho dosáhnout? Jak se to propojuje?

děkuji
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 11. 2. 2021 18:12

ještě doplním, že používám Win10, ale taky Win7
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 11. 2. 2021 19:59

Princip komunikace je:
1) WiFi direct, tedy přímé propojení dvou zařízení,
2) WiFi v rámci LAN za routerem.

V prvním případě kamera funguje jako přístupový bod, ke kterému se PC připojí. Kamera má jen malou anténu, proto je to omezení vzdálenosti.
V druhém případě kamera komunikuje s routerem a ve vnitřní síti je jí přidělena vlastní IP adresa. Všechna další zařízení (telefon, PC, notebook, NAS...) pak mohou z dané adresy přijímat proud videa, který kamera do vnitřní sítě vysílá.

Vzhledem k tomu, že kamera nemá vlastní rozhraní, ovládá se přes mobilní aplikaci telefonu. V této aplikaci probíhá i prvotní inicializace a nastavení sítě.
1) nainstalujete aplikaci do telefonu
2) připojíte se ke kameře
3) ručně nastavíte konfiguraci vaší domácí WiFi sítě (jméno, heslo)
4) restartujete kameru
5) po restartu se již kamera připojí do domácí sítě automaticky
6) v ostatních zařízeních již kameru hledáte jako člena lokální sítě
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrGa 12. 2. 2021 15:28

Emil Pastelka: Aha, děkuji. Dle toho principu jsem to zkusil zprovoznit a najednou mi to jde :) Přes hotspot jsem nastavil ke kameře heslo. To jsem pak použil v router-síti.
Funguje mi to i v programu V380 emulovaném v BlueStack.

děkuji peťkrát
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod PetrGa 18. 2. 2021 20:46

tak jsem zpátky.
Potřeboval jsem kameru resetovat. Takže se vymazaly nastavení. S tím jsem počítal. Jenže teď mi nejde kameru znovu nastavit.

V programu V380 na PC ji najdu a spustím. Nastavím heslo. Obraz se přenáší na krátkou vzdálenost. Měla by být možnost nastavit wi-fi jméno+heslo, ale tato možnost nikde není.

V emulatoru Androidu BlueStacks(poslední verze) by měla být kamera taky najitelná. Není. Před tím ale byla a mohl jsem v BS wi-fi kamery+router nastavit.

Kamera vysílá signál a dva NB s Win10 a Win7 kameru vidí. Taktéže se dá na ten signál kamery na obou NB připojit. Jenže v BS už tu kamru nevidím. Když dám v BS nastavit Hot-spot, tak se mi ukáže hláška, že žádný hot-spot nebyl nalezen a že mám zkusit obnovit obrazovku pro vyhledání zařízení. Kliknu na takové dvě šipky zatočené do kolečka a stejně se ta kamera nezobrazí.

Ten problém musí asi být někde v nastavení programu, nebo NB. Jako, kdyby NB nespolupracoval s emulovaným programem v BS. Před tím to fungovalo, teď už ne.

Nějaká rada či nápověda?
děkuji
PetrGa
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 2. 2021 13:13

Máte možnost ve svém okolí (kamarád, rodina...) prověřit funkčnost přímo v app na chytrém telefonu? Aby se vyloučila možná kolize s emulací atd. Pokud ne, proveďte restart kamery znovu.
Víc, než je uvedeno zde, mne nenapadá.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Láďa1975 2. 2. 2023 16:52

Dobrý den, mohl bych poprosit o radu( podotýkám, ze nejsem žádný PC expert). Pokouším se nainstalovat minikameru A9, ale nemohu se dobrat úspěšné instalace. Pořád to po mne chce ID a nebo QR kód, ale nevím, kde toto najdu, bez toho mne to nepusti dále. Dekuji za radu
Láďa1975
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LoWang 25. 9. 2023 22:32

Láďo je třeba tapnout tu volbu že QR kód nemáš a pak jsou tam další volby.

Já mám s touto kamerou problém, že se přes mobilní aplikaci na ni připojim ale když chci vybrat a připojit to k domácí wifi, tak to vždycky píše abnormal network connection! Zkusil jsem vypnout 5GHz, aby bylo jen 2,4GHz, zkusil jsem jiný router a furt. Tak co to je?
Those that are last, may yet be first
LoWang
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků