Herní klávesnice - RGB, CZ layout

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 20. 2. 2021 19:31

Ahoj,
už delší dobu se snažím najít klávesnici podle těchto specifikací ale bohužel se mi stále nedaří.. věděl by někdo o nějaké takové nebo alespoň nějaké, která se parametry co nejvíce blíží či nějaké možnosti modulace apod. ..?

Co od klávesnice chci:
- CZ layout (diakritika)
- numerický blok
- dvouřádkový enter
- široký levý shift
- RGB podsvícení (plně nastavitelné)
- mechanické spínače, ideálně typu brown, určitě ne linerání ani clicky od blue výš

Za tipy předem moc děkuji
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 2. 2021 08:20

Co je podle tebe klíčové pro herní klávesnici? Dík
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 21. 2. 2021 10:00

Obávám se, že dostupnost klávesnice s uvedenými požadavky se limitně blíží nule. Někde budeš muset slevit.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.ch 21. 2. 2021 10:24

Dle mé zkušenosti je bohužel nejvíce omezující CZ layout. Bez něj je výběr bohatý.
j.ch
Junior

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 22. 2. 2021 11:05

Děkuju za odpovědi, sice vůbec nepomohly ale alespoň motivovaly hledat po vlastní ose ;)
Mým vypsaným požadavkům nejvíce odpovídá klávesnice "Niceboy Oryx K610 Chameleon, Mojo RX, CZ". Sice nemá vyhovující spínače (má lineární RED) ale holt nic, co by zadání vyhovovalo lépe asi není.
Asi jsou tu holt předpoklady, že:
a) hráči nepotřebují nic psát česky
b) jejich klávesnici nepoužívá nikdo jiný, kdo neumí psát všemi deseti
c) mají všichni hráči asi klávesnice dvě, na jedné píší a na druhé hrají

Jinak si nedovedu vysvětlit tuhle díru na trhu. Druhá nejlépe vyhovující v pořadí byla "SPC Gear GK630K Tournament, Kailh Brown, CZ/SK", která byla ve všech směrech perfektní kromě nepochopitelné absence numerického bloku, což je bohužel naprosto zásadní prvek.

Takže až dorazí a odzkouším, nasdílím zkušenost s klávesnicí Niceboy, jelikož si nemyslím, že podobné zadání hledám sám.
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2021 11:45

Pokud na numerice vylozene denne nehrajes, asi by se to dalo resit extra pouze numerikou zvlast.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 22. 2. 2021 12:39

To by se určitě dalo ale už to jednak není uživatelsky komfortní řešení a taky na stole to působí vyloženě neesteticky (mám tak nějak vžitou politiku čistého stolu a jsem na ni už zvyklý, takže cokoli navíc na desce mě rozčiluje).

Ten můj use case je, jak asi vyplývá ze zadání, že na PC momentálně jak hraju, tak pracuju v režimu HO a tak jsem hledal klávesnici univerzální. Ta Niceboy tomu odpovídá asi nejvíc a numerický blok je při psaní nebo práci s tabulkami apod. pro mě základ. Píšu většinu času v češtině a tím pádem vycvakávat čísla se shiftem by byl pro mě zbytečný opruz.
Jasně, dá se žít bez numerického bloku, dá se žít se samostatnou numerickou klávesnicí pletoucí se na stole, dá se žít bez označené diakritiky na klávesách, dá se žít s všelisčím ale při dnešní nabídce a cenách nějak nevidím důvod, proč si kupovat produkt, o kterém už při nákupu vím, že mi na základě požadavků nevyhovuje ani z 80% :roll:
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2021 13:00

Ja Te chapu. Z tohohle duvodu jsem skoncil u Logitech Craft, coz je bomba klavesnice na psani. A protoze zase tak moc nehraju, nakonec je to ma jedina klavesnice.

Enter pres dve radky, ale levy shift kratky. Byval jsem zvykly na dlouhy, ale na kratky jsem si prevykl az obdivuhodne rychle. Stejne tak jsem za zivot stridal klavesy s vysokym, sirokym i "obracene L, tz siroky + vysoky) enterem. Prevyknes si za par dnu, max tyden. Ver mi, napisu toho hodne.

Dale pak splnuje CZ layout, docela dobry pocit pod prsty (mechanika to neni, ale stisk je jisty a presny) a regulovatelne podsviceni. Chtit se stat progamerem, asi vezmu na hrani mechaniku s kompromisy (US layout by mi na hry nevadil) a na psani necham co mam.

U mne je zase neprekonatelna a neodpustitelna podminka bezdrat. Zahodis bokem a mas cisty stul, kdyz je potreba. Monitor na VESA rameno ... a mas klid.

Kazdemu to jeho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 22. 2. 2021 13:15

Každopádně, věci jako zdvih kláves apod. už jsou jen na osobní preferenci, já bohužel pro mně mám preference, které se vymykají nabídce, takže se mi hledá hůř.
Já, když koukám na tu klávesnici, co jsi posílal, vím, že by se mi s ní nežilo dobře.
Na druhou stranu jako čistě pracovní klávesnice vypadá parádně, do kanclu bych ji určitě bral.

Je mi jasné, že hledám takového kočkopsa ale právě doufám, že v tom Niceboyi jsem ho našel - uvidím, jak ozkouším, snad jsem nešlápl moc vedle (největší opruz dnešní doby, že si tu klávesnici nemůžu jít před nákupem osahat) :-)
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 2. 2021 16:16

V nejhorsim mas vratku - ta je do tehle doby docela fajn option.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pein šesti cest 22. 2. 2021 17:23

To určitě je ale osobně nesouhlasím s návazným trendem - objednáváním zboží domů ve velkém a následném vracení, taky ve velkém.
Jsem tak trochu ekologicky smýšlející člověk a uhlíková stopa za dodávkou, freneticky jezdící obden na tu samou adresu úplně nesmyslně aby si mohl daný člověk prakticky jen prohlédnout zboží se mi doslova příčí.
Pein šesti cest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 2. 2021 17:29

Měl jsem podobné požadavky a došel jsem k tomu, že si buď nechám postavit custom klávesnici a nebo se spokojím s kompromisem. Vyzkoušel jsem Logitech G413 v CZ verzi s tím, že ho pravděpodobně vrátím, ale ta klávesnice mě vzhledem k ceně příjemně překvapila. Mají sice "svoje" spínače, ale jsou celkem použitelné a nejvíc asi podobné právě MX brown, zpracování je ucházející, má FN klávesy, což byla věc, kterou jsem vyžadoval, dobře se na ní píše a i na hry je příjemná, jen hlučnost je samozřejmě vyšší, ale to bude jakákoli mechanika.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 2. 2021 18:46

Pokud by si snesl Blue spínače, mrkni na Yenkee YKB 3400 Panzer CZ (recenze).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 2. 2021 06:50

Proč mi nikdo nechce říct co je to ta herní klávesnice...

Aktuálně vzhledem k tomu, že jsem rozmlsanej, tak mám na stole taky klávesnice dvě. Jednu na práci Cheery Board s pod ručkou a výbornou ergonomii.

A na hry dierya DK61, takže to asi bude ta herní klávesnice. Jedinej důvod proč jí mám, je že stála pár stovek, měla spínače které jsem chtěl vyzkoušet a na hry to funguje, protože se sstejně používá většinou jen levá čast QWERTZ a jako bonus nezavazí na stole. Je to tedy ta herní klávesnice?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 2. 2021 11:07

Označení "herní" nemá smysl řešit. To je jen marketing.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků