EasyCAP

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ipab 15. 3. 2021 14:59

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o radu, jestli má někdo zkušenost.
Mám staré 8 kazety s domácími nahrávkami, když jsme byli děti, rodinné oslavy atd. Chtěl bych to převést do digitální podoby. Před nějakou dobou (již několik let) jsem si koupit EasyCap (USB karta + software Ulead VideoStudio). Na starém počítači, kde jsem měl Win XP, to fungovalo, jenže procesor byl slabý a tak bylo možné nahrávat jen v nízkém rozlišení, což nebylo vyhovující.
Dnes již mám daleko lepší počítač, Windows 10, ale zmíněné zařízení nefunguje. Software Ulead VideoStudio se daří nainstalovat úplně v pohodě, horší to je s kartou. Velmi dlouho nešel nainstalovat driver. Prošel jsem různá fóra, zjistil jsem, že mnoho lidí mělo stejný problém. Nakonec se mi ručně podařilo driver nainstalovat, tedy i karta je ve správci zařízení vidět a měla by fungovat normálně. Jenže program Ulead VideoStudio (zkusil jsem ještě dva další alternativní programy) zařízení (kartu) nevidí a píše mi, že zařízení není zapojeno nebo chybí ovladač. Ty další programy zařízení viděly, ale při pokusu o zprovoznění se objevily jen chybové hlášky typu "connection error" atd. Nemůže být jen problém v nějakém bezpečnostním nastavení Windows 10, že třeba program nechce na kartu "pustit". Nemá někdo užitečnou radu? Předem moc děkuju.
Ipab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 3. 2021 08:04

Virtual Box a WXP? :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 3. 2021 11:19

Pod označením EasyCap se může skrývat kde co. Jaké to má ID hardwaru?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipab 16. 3. 2021 15:51

Podle údajů na tištěném spoji se jedná o Somagic SMI2021 V2.8, podle toho jsem našel ten driver.
Ipab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 3. 2021 15:58

Tady jsou ovladače na různé verze EasyCAPu (i SMI): https://visser.io/2015/06/easycap-drive ... ndows-8-1/
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipab 16. 3. 2021 16:25

Některé odkazy tam nefungují.
Každopádně ten, který se týká SMI, jsem stáhl a je to ten stejný, který jsem již měl. Při pokusu aktualizovat ovladač mi to napsalo, že mám nainstalovaný nejnovější ovladač.
Při spuštění softwaru se stále ukazuje, že není nainstalován ovladač nebo není připojené žádné zařízení.
Ipab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 3. 2021 16:46

Jakou verzi ovladače máš nainstalovánu?

Zachytávací SW nemusí být s W10 kompatibilní. Zkus VLC (Ctrl+C otevře okno s výběrem zařízení pro záznam).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipab 16. 3. 2021 18:16

VLC player to zařízení SMI Grabber vidí, ovšem pokud ho dám použít, potom:
Záznam selhal:
Vybrané zařízení, nemůže být použito, protože jeho typ není podporován.
Záznam selhal:
Přehrávač VLC nemůže otevřít ŽÁDNÉ zaznamenávací zařízení. Zkontroluje záznam chyb pro více informací.
Záznam selhal:
Vybrané zařízení, nemůže být použito, protože jeho typ není podporován.
Záznam selhal:
Přehrávač VLC nemůže otevřít ŽÁDNÉ zaznamenávací zařízení. Zkontroluje záznam chyb pro více informací.
Zadaný vstup nelze otevřít:
Přehrávačem VLC nelze otevřít MRL 'dshow://'. Podrobnosti naleznete v záznamu informací.
Ipab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 3. 2021 18:39

A verze ovladače?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipab 16. 3. 2021 18:50

SMI Grabber Device
typ zařízení: řadiče zvuku, videa a her
výrobce: Somagic, Inc.
umístění: Port_#0001.Hub_#0002
datum ovladače: 27.09.2011
verze ovladače: 1.0.8.6
digitálně podepsal: SOMAGIC (HANGZHOU) TECHNOLOGY CO., LTD.
informace: Device USB\VID_1C88&PID_003F\SMIVIDEO3E9876543210 requires further installation.
Ipab
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 3. 2021 19:53

To se opravdu zdá být nejnovější dostupná verze. Pokud nefunguje, tak nejspíše smůla. Buď starší systém ve virtuálce, nebo nové zařízení. Např. UVC USB video grabber. Ten by měl mít oproti EasyCAPu i lepší obraz.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 16. 3. 2021 20:08

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ipab 16. 3. 2021 20:19

Tak jsem objednal ten UVC USB VG, sice na pohled vypadá stejně, ale věřím, že HW je jiný. Tak snad nebudu mít doma šunty dva.
Děkuju moc.
Dám vědět, jestli bude fungovat.
Ipab
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků