Kalkulacka

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jannk 30. 12. 2021 21:11

Asi trochu neobvykle téma, ale - potřebuji školní kalkulačku s relativně pokročilými funkcemi(VŠ), ne programovatelnou (nesmí být na testy), ale hlavně s normálním způsobem výpočtu. Všechny, co jsem našel se používaly tak, ze když chci počítat odmocninu, tak musím nejdříve zmacknout tlačítko odmocniny a potom cislo. Což je úplně naprd … obvykle dojdu k mezivysledku, tj mam cislo na displeji a z toho chci odmocninu - tj abych mohl nejdříve zadat cislo a potom stisknout tlačítko odmocniny

Tuším, ze Casio tomu říká přirozene učebnicove zobrazení … a je to úplně naprd :)

Díky
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 30. 12. 2021 22:43

To máš blbý. Dnes tak fungují i HP, které měly RPN. Pár jich je, ale jsou programovatelné nebo/a obchodní. Co využívat paměťové místo (registr) pro uložení mezivýsledku...
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 30. 12. 2021 23:18

K tomu je tam obvykle tlačítko Ans, aby bylo možné použít předchozí výsledek.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod jannk 30. 12. 2021 23:55

Hm … o ANS vím, ale přijde mi to celé na hlavu… místo jednoho tlačítka musím operovat s ANS ..
(ale RPN bych teda nechtěl, to je úplně jiné kafe :)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 1. 1. 2022 13:19

Co je to za školu a za předmět, že takový instrument ke zkoušce potřebuješ?
Slyšel jsem o zkoušejícím co měl prohlásit, že ke zkoušce si může kdokoliv přinést cokoliv, že pokud to nebude ovládat, stejně mu nic nepomůže.
Pokud skutečně potřebuješ u zkoušky dělat nějaké složitější výpočty, dovedu si představit, že ve stresu se přehmátnu a vyjde mi hausnumero. Tak bych hledal kalkulačku co si uchovává průběh výpočtů, abych si mohl zkontrolovat, jestli jsem něco, třeba desetinnou tečku/čárku nezadal blbě.
Nedávno kdesi byla diskuse, že když na obyčejné a vědecké kalkulačce zadám nějaký ne úplně nejjednodušší výpočet, mohou mi vyjít různé výsledky, třeba 2+3x4
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 1. 2022 13:31

Slyšel jsem o zkoušejícím co měl prohlásit, že ke zkoušce si může kdokoliv přinést cokoliv, že pokud to nebude ovládat, stejně mu nic nepomůže.

Jo, takhle jsem dělal např. zkoušku ze statistiky. Jedna A4 hustě popsaná vzorečky a stejně to nebyl žádný med a polovina to neudělala.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod meda2016 14. 1. 2022 13:29

Pro zajímavost, třeba se někomu bude hodit s RPN a záznamem, app do mobilu:
Rpn Calculator - Edward Falk (24.11.2017). Funguje na Androidu 11.
https://play.google.com/store/apps/deta ... lk.rpncalc
meda2016
Junior