Nefunkcni ddr3 slot

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod Mormo 12. 6. 2022 17:14

Zdravim syn mi kopl do pc a od te doby mi nejede ddr3 slot da se nejak zjistit chyba nebo ten slot uz je poskozeny a nepojede mi kvuli tomu ramka?zkousel jsem prendat ramku do druheho slotu a podle vseho ramce nic neni jenze kdyz jsem zkousel dat obe ramky do druheho pc tak mi tam taky nefunguje jeden slot takze je taky mozny ze jak jsem nebyl u pc neco mi tam mohl i najet do biosu a neco prekliknout (jednoduseji receno nevim jestli mi nejde kvuli toho ze kopl do pc nebo z jineho duvodu)predem dekuju za rady
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 12. 6. 2022 18:28

Jakou maš přesně zakladni desku a jake sloty osazuješ?
Jak se projevilo nebo z čeho jsi pochopil, že jeden ze slotů nejde?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 00:17

melo by se jednat o tuhle zakladni desku Gigabyte GA-H61M-DS2 H61M-DS2 motherboard LGA1155 jsou tam jen 2 sloty v obou sem mel 4gb ram takze dohromady 8gb.kdyz se podivam do biosu ukazuje mi to ze je jen v jednom slotu ramka zousel jsem je i prohazovat i poustet po jedne ramce v kazdem slotu,taky jsem zkousel vyndat baterku i resetovat bios ale nic nepomohlo kdyz sem mel ramku v tom jednom (podle me nefunkcnim slotu) tak se mi pc ani nerozjel hucel a restartoval se po nejake dobe (navic ve hre kterou hraju to je dost znatelne poznat)
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 6. 2022 08:20

To pravděpodobně skutečně umřel slot, můžeš ještě zkusit případně updatovat BIOS, jestli se zázračně neprobere, ale taky by to mohlo znamenat konečnou. BIOS je na stránkách Gigabyte, ale musíš se podívat na desku, co je to za revizi - https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA ... rt-dl-bios
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 08:41

jenze sranda je ze kdyz jsem vytahnul stary pc a zkousel to na nem dela mi uplne to same takze bud jsou oba v haji nebo neco je spatne v biosu jinak si to neumim vysvetlit (napada me jen hodit to k odbornikovi na diagnostiku za 400kc)
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2022 09:44

400Kc nema ta deska ani zustatkovou hodnotu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 10:07

jenze ja jinou desku nemam a nejsem zrovna na toim financne tak ze bych si mohl poridit jinou kupoval jsem ji pred dvouma rokama i s procakem za 2000 (pro nekoho to neni moc ale pro me bohuzel je) takze pokud se to da vyresit diky diagnostiky budu rad pokud ne tak prijdu zbytecne o 400 proto sem chtel nejdriv napsat sem a poptat se co a jak
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2022 10:36

Mormo píše:se to da vyresit diky diagnostiky

Trosicku se mi zda, ze si pletes pojmy. Diagnostika je "jen" diagnostika. V prekladu: Donesu to nekam, nekdo jiny se na to podiva a povi mi diagnozu - tzn. rekne "fakt je to rozbite".

Bohuzel mi unika, jak muze takove ujisteni "vyresit" problem. Ale treba jen neco spatne chapu. (?)

Za mne je reseni max toto: https://aukro.cz/gigabyte-ga-h61m-ds2-dvi-7011980195

Za predpokladu, ze moduly funguji. Takovou diagnostiku udelas lehce sam. VESKERE NIZE POPSANE ZMENY cinis za VYPNUTEHO PC PO ODPOJENI OD NAPAJECIHO KABELU.

Mas Modul 1 (klidne si je takto popis) a Modul 2. Sloty na desce mas Slot 1 a Slot 2. Pro zjednoduseni Modul 1 = M1, Modul 2 = M2, Slot 1 = S1, Slot 2 = S2.

Vypnute PC ... pro jistotu jeste jednou pripominam, i odpojene od kabelu z el. zasuvky. Vyndas oba moduly ven z PC. A zkousis ... a zapisujes mi, kdy PC najelo a kdy nenajelo:

PC bez RAMek - M1 i M2 venku, S1 i S2 prazdne - NEFUNGUJE - vim, ze ne. Ale vidis, co to dela, kdyz to nema fungovat.

M1 v S1 ... S2 volny?
M2 v S1 ... S2 volny?
M1 v S2 ... S1 volny?
M2 v S2 ... S1 volny?

Napis, ktere kombinace (ne)funguji. A 400 usetreno, protoze nic vic s tim ten "clovek z IT kramku na rohu" stejne neudela.

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 11:09

tohle jsem uz delal u obou pc mi nefunguje 1 slot a nevim cim to je proto sem doufal ze kdyz mi nekdo udela diagnostiku rovnou pokud je problem v biosu to prenastavi
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 6. 2022 11:28

Nic jako vypinani slotu v BIOSu u takhle lacinych desek neni. Ale delej, jak umis.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 12:08

aha a ja si rikal proc neco takoveho tam nevidim dik
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 6. 2022 13:50

Můžeš vyzkoušet standardní postup:
zapojení obou modulů RAM (ne ram),
reset CMOS do defaultu (RTFM k MB).
Předpokládá to:
1) vypnutí zdroje před akcí;
2) nové nastavení BIOSu po akci.
Pokud to nezvládneš:
svěř to odborníkovi.
Pomohlo?
ANO: OK
NE: fyzická vada => výměna MB.
Btw:
Mormo píše: 4gb

gb = grambit = neexistující jednotka.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 6. 2022 20:13

V tom funkčním slotu Ti fungují oba moduly RAM, když je prohodíš?
Harman Kardon 6500 + WTX Microstreamer / HifiBerry DAC2 Pro + Heco Aurora 700
Yamaha RX-V765 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer
Projektor Benq W1090
Asustor AS6102T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Mormo 13. 6. 2022 23:12

ano fungujou obe ale divny je ze uplne ta sama zavada je i na jinem pc (na tom druhem ktery pouziva syn jsou sloty jak pro ddr3 tak pro ddr2 puvodne on pouziva ddr2 takze nevim jestli je chyba na obou pc nebo v necem jinem)
Mormo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 14. 6. 2022 07:36

A v te druhe ti taky nefunguje jeden slot nebo oba ?

Muze to byt uplne normalni, treba AM3 deska, ktera podporuje i AM2 procesory a s takovym DDR3 sloty nefunguji.

Napr. neco jako tahle:
https://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68C-GS%20FX/
Lenovo Moto G5 Plus; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Další stránka