Levnější/výhodná mechanická klávesnice

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod linecur 30. 11. 2022 07:31

Má smysl pořídit mechanickou klavesnici tak do 1000 Kč - našel jsem třeba Genesis Thor 300 TKL... díky za návrhy ;-)
linecur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 11. 2022 08:46

Já jsem si někdy předloni pořídil HP Omen u Incomputeru - nemá české popisky, ale to mně nevadí, případně se dají dolepit, a jsem spokojený.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 11. 2022 10:08

Za mě buď Ali kopie cherry za pár set a nebo pak něco pořádného.

Tady platíš tisíce za šmejd z číny s jinou nálepkou...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 11. 2022 11:35

Já jsem z Aliexpressu měl RedThunder, byla fajn, ale po necelém roce odešel ten USB řadič, vyšla o dvě stovky levnějc, než to HP, a vydržela prd...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 12. 2022 08:41

To se podívám co mám, mám doma jednu u test benchu, jednu na chalupě a jednu má tchýně... za každou jsem dal kolem 500kč a fungují do dnes...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 12. 2022 06:41

eště můžeš v bazarech zkusit najít nejaký ty starý IBM aspol. mechaniky z devadesátek, většina desek eště furt má aspoň jedno PS/2 :D
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2022 09:16

Jo, tyhle starý IBM klávesnice byly skoro nezničitelný ... :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2022 20:59

Jo jenže tyhle starý IBM se prodávají kolem 2500 v šrot stavu, že jo...

Mám ji doma.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2022 21:18

Cože?! 2500 za šrot stav?! Já jsem věděl, že jsem tu hromadu klávesnic po dědovi neměl vyhazovat .... grr!
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 12. 2022 21:33

Bavím se o legendarní IBM model M. Takový ty mrtki typu chiconi co jen tak vypadají, nikoho nezajímají...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 12. 2022 08:47

Když teď koukám jak to vypadá, tak ano, tyhle typy si pamatuji, že jsem měl minimálně 2 kusy; jedna byla ještě v origo IBM krabici, prakticky nová. No, zbavoval jsem se jich spolu s prehistorickým PC postavený na Pentiu 133 MHz ....
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 12. 2022 23:15

Ješkovi voči, takové škody...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 12. 2022 00:07

... mi ani nemluv.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 6. 12. 2022 19:41

tak kvalitní klábosnice z té doby, kde nepoznáš, esli je to fólia, nebo mechanika, není to vlastně jedno?

spíš jde o to, že PS/2 má omezení na počet stisknutejch kláves a možná taky nižší komunikační frekvenci, UŽBé by mohlo zvládat klábos víc a eště navíc se dá „přetaktovat“, obojí může na hraní mít vliv

já teda mám asi odjakživa nějaký obyč PS/2 foliovky a nějak moc ochuzenej si nepřídu, důležitější je dobrá myč
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod sova.m 8. 12. 2022 09:46

ja koupil pred casem CZC.Gaming Dwarf. Nic jsem od ni necekal, ale prekvapive celkem slusna klavesnice za ty penize. Odpojitelny kabel, celkem robustni, pekne podsviceni, pres BT funguje dobre. Asi bych vytkl chybejici US znaky (otazka je, zda je to skutecne vytka) a ze BT se zapina zespodu klavesnice
sova.m
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků