Omezení rychlosti internetu pro ostatní uživatele domácnosti

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomNXT 8. 2. 2023 16:14

Zdravím, prosím vás mám internet od tmobile přes LTE 50mb/s tzn už tak je pomalý, je sdílený s dalšími členy domácnosti ale platím ho sám. Rád hraju online hry, hlavně FIFU ale prostě každé načtění stránky nebo videa se okamžitě projeví ve hře a prostě se to nedá hrát a já se tu neustále u toho vytáčím, má smysl řešit omezovaní rychlosti nebo si mám pořídit druhý modem s jinou simkou? Zajímalo by mě jestli i když ho omezím, tak zda li ucítím změny v pingu(odezvě) jako předtím... a ještě by mě zajímalo jelikož originální modem od tmobilu nenabízí tuto možnost, který router vybrat...
TomNXT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 8. 2. 2023 21:19

LTE má obecně vyšší pingy, nebo si to aspoň myslím, takže to na online hry asi není zrovna nejvhodnější připojení, ale 50mbps by mělo na hraní bohatě stačit. Zkus nějaké ty měřiče rychlosti a odezvy, kolik to ukáže. Omezit rychlost můžeš v nastavení routeru, měl by to umět dneska už snad každý.

Nemá tam někdo nonstop puštěné stahování, nebo TV přes net, a podobně?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 9. 2. 2023 12:50

kabel je kabel je kabel, řikám to každýmu furt dokola, každej si furt musí mermomocí pořizovat nějaký vzduchový hovna a pak si stěžuje, že to je na *****…rly, cpt Obvious?

pořiď si DSLko :roll:

částečně ti pomůže QoS, ale musíš to správně nakonfit na prvku a obávám se že i na všech zařízeních…případně si zrobit VLANy a prioritu udělat na úrovni VLAN, pak bys nemusel konfit zařízení (ale to už zas nebude umět každej šrot, dokud na něj nenaleješ nějaký WRTčko)
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků