Nabíjení více zařízení jednou nabíječkou

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aurum 8. 8. 2023 16:42

Zdravím, prosil bych o radu, případně o kritiku. Kamarád hodně cestuje vlakem a podobně, a přál by si, aby nemusel s sebou tahat více nabíječek, nabíjet vše z jedné nabíječky (tablet, smartfon, sluchátka apod) i současně. Myslel si, že by k té nabíječce připojil nějaký USB hub a hotovo. Dle mého by musela být nabíječka hodně výkonná, aby tablet a smartfon pokryla. Napadla mě taky nějaká rychlá powerbanka, která by stíhala nabíjet dvě zařízení, případně ji i současně dobíjet ze zásuvky 230V. Já vím, je to zvláštní dotaz, já bych použil ke všemu nabíječku zvlášť. Kdyby byla ve vlaku možnost použití pouze jedné zásuvky 230V, vyřešila by to nějaká menší rozdvojka na 230V. Ale žádost zněla prostě jinak. Prosím o názor nebo tip na nějakou nabíječku, která by tohle zvládla, či nějakou kombinaci s power bankou apod.
Typ mobilu: Samsung A52 s
Typ tabletu: Samsung Galaxy Tab A, SM-T510, baterie 6150 mAh
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2023 17:02

Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod zivan 8. 8. 2023 17:50

Ta Vention by mohla zvladat i rychle dobijeni vice zarizeni, ja mam 30W Baseus se tremi porty a ta logicky pri zapojeni vice zarizeni tech 30W rozdeli a vsechna zarizeni se nabiji pomaleji. Me to na dovolenou staci, pres noc se mi vse potrebne nabije.

Jen pozor na to, ze existuje vic variant rychleho dobijeni a nekdy tak muze zarizeni i nabijecka podporovat rychle nabijeni, ale dohromady to stejne rychle nenabiji. A blbe je, ze prodejci casto neuvadi, jaky typ rychleho nabijeni to zarizeni nebo nabijecka podporuje.

V diskusi na Alze se pise, ze nekomu ta nabijecka nenabiji hodinky, me zas ten Baseus nenabiji jednu starsi powerbanku Alzapower (nabijeni vubec nezacne), pritom jine 3 powerbanky bez problemu a jine nabijecky zas nemaji problem s tou Alzapower.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 8. 8. 2023 20:02

Děkuji oběma.
to KineCZek: píšeš pro dvě zařízení, myslel jsi asi pro dvě USB C. Pak tam vidím ještě jedno pro USB A port.

edit: Bude zapotřebí dva rychlé kablíky C - C, které nevlastní. Můžeš, prosím, nějaké z Alzy doporučit?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2023 20:21

Jj, 2x C a 1x A.

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod aurum 8. 8. 2023 20:24

Rozumím. To 1xA bude umět taky přenést větší proud, předpokládám.
edit: Bude zapotřebí dva rychlé kablíky C - C, které nevlastní. Můžeš, prosím, nějaké z Alzy doporučit?
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 8. 2023 20:36

Přes klasické USB-A bude umět nabíjet 5V a 9V, obojí při 3.25A. Technologií to umí několik, většina telefonu bude přes tento port nabíjet QC3.

Porty C umí PowerDelivery 3.0 a QC4. Maximum je vždy 3.25A, ovšem škála dostupných napětí je širší. Od 5V přes 9V a 12V až po 20V.

O těch maximálních 65W se zařízení dělí. Funguje to spolehlivě, sám používám.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod aurum 8. 8. 2023 20:44

Ano, všiml jsem si z popisku na nabíječce, že ve všech portech je to stejné, v USB A taky dokonce 20V - 1,5A. Děkuji
aurum
Junior