AverTV Studio 303 - nejde nahrávání

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 22. 4. 2005 21:43

Přehrávání jede OK, ale při jakémkoli pokusu o nahrávání (příp. time shift) zahlásí software karty tuto chybu : "Record Operation Failure"

Zkoušel jsem jinou kartu stejného typu i přeinstalaci, ale bez úspěchu.
Na jiném PC s CPU Intel TV karta jede OK a jsem s ní velice spokojený.

Konfigurace PC:

Motherboard ASUS A8V Deluxe
Chipset Via K8T800Pro
Operating System WinXP Pro + SP2
CPU AMD Athlon 64 3000+ Box
System Memory 512MB
VGA Card Matrox Millenium P750 Triple Head,64MB DDR
HDD Western WD250GB SATA150
Sound Card onboard - Realtek AC97
Verze Aver software: Version 5.2 2004.5

Děkuji za jakékoliv rady !
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 22. 4. 2005 22:14

Nechybí ty třeba kodeky pro nahrávání (obraz, zvuk)?
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 22. 4. 2005 23:03

Ne, kodeky tam jsou, tím to nebude. Stejnou kartu mám v jiném PC, instaloval jsem ji několikrát (výměnné disky a víc OS ). Spíš mám obavu aby to nebylo tím CPU - tady mám Athlona A64 a nejde to, na druhém PC je Intel a vše OK. Na stránkách Avermedia.com píšou, že je třeba aspoň Pentium3 - ale snad to nemysleli tak doslova! To by mě mrzelo, ta TV karta je totiž super ! :(
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 23. 4. 2005 00:41

Tak jsem se pro jistotu ještě mrknul na ty kodeky a něco na tom možná bude.. Odinstaloval jsem Codec Pack All in One a nainstaloval jiný balíček - Ace Mega CoDecs Pack 6.03 - a hele - už se dají nahrávat .AVI soubory ! S DiVX Pro kodekem je kvalita super ! Ale nejede nahrávání do mpegu ! :-( Ani do mpg1 ani mpg2 - a ty já potřebuju ! (mpg1 files jdou přehrát přímo skoro v každém DVD přehrávači). Takže .Avi jedou a .Mpeg ne - kde hledat chybu? Na druhém PC s WinXP to jelo hned a bez problémů.
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 23. 4. 2005 07:26

Jestli chceš nahrávat do Mpegu,tak si nainstaluj Power DVD ten obsahuje mpg enconder nebo podobný program co obsahuje tento
kodek.A nebo ten soubor AVI můžeš rovnou přeenkódovat softem
WINAVI přímo na soubory DVD.
Já to dělám následovně:
1.Nahraju na pevný disk pomocí PICVIDEO MJPEC compressor(součást Pinnacle studio 9)do Avi.Můžeš i s DIVX Pro 5.2.1.
2.Avinu převedu pomocí programu TMPGenc3XP na soubor MPG (tady
si upravím záznam vysřihnu reklamy upravím filtry atd.)
3.Ten MPG soubor převedu pomocí programu TMPGEncDVDAuthor na
DVD soubory.
4.Pomocí NERA vypálím na DVD
5.Už se du dívat a můžu říct,že je to špica(samozřejmně podle nahrávky jakou vysílaj a samozřejmě je to analog,ale dobrej).

Já už to takhle dělám dva roky a už vůbec nepoužívám video.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 23. 4. 2005 13:30

Yariku dík za tip. Já to dělám podobně, video jsem úplně zrušil. Ale nahrávám přímo do mpegu - tahle karta s default softem to umí přímo do mpeg1 i mpeg2. Když se mi chce, střihnu to softem MyFlix a vypálím na DVD_R nebo RW a přehraju přímo v DVD přehrávači. Na 1 DVD se běžně vejdou 3 až 4 filmy v kvalitě VHS - na běžné prohlížení OK, když chci lepší kvalitu, nahrávám do Mpeg2 s rozlišením DVD nebo do AVI s DiVx Pro 5.2.1 .
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 23. 4. 2005 13:48

2 Yarik - ale ta instalace PowerDVD nepomohla, problém bude asi někde jinde. Nainstaloval jsem i WinDVD vč. produceru s kodeky, WMP10 Cz, kodeky mpeg2 přímo z CD od TV karty apod.. Výsledek - do Avi nahrávat můžu, přes jakýkoliv kodek který vyberu ze seznamu nainstalovaných kodeků, ale nahrávání do Mpeg1, Mpeg2, VCD ani DVD nejde - hlásí to pořád stejnou chybu "Record Operation Failure" :? Přeinstaloval jsem také driver graf. karty a DirectX 9 za nejnovější verzi, je to stejné. Nemůže to být tím CPU - AMD 64 - příp. nekompatibilitou ? Neexistují nějaké patche/ovladače apod. ?
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 23. 4. 2005 19:24

Ještě můžeš zkusit nějaký jiný softík než používáš ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bill (novy) 23. 4. 2005 20:14

2 X: Máš pravdu, softu je dost. Ale když tento na jiném PC šlape dobře, proč hledat jiný, že? Ještě to zkusím... Zatím jsem si stáhnul poslední verzi tohoto softíku z linku : http://www.avermedia.com/cgi-bin/support_download.asp
a povedlo se mi rozchodit nahrávání Vdc, Mpeg 1 i Mpeg2.
Ale nechodí SVCD, DVD a přestaly zase šlapat ty AVI s kodeky :-( Takže to vypadá, že chybička je na straně výrobce ! Už jsem jim poslal na Taiwan email :wink: Ale ještě si s tím trošku pohraju sám ..
Bill (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 24. 4. 2005 05:34

Sory já to poplet to není POWERDVD,ale WINDVR3 od intervidea.
Já jsem averku před časem měl a používal jsem soft FLYDS.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků