Software na otestování paměti

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod purbaby 16. 8. 2008 11:38

měl by to být memtest.org ;-)
purbaby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salama 30. 9. 2008 15:36

- okrem http://www.memtest.org/ jestvuje tiez stranka http://www.memtest86.com/ , kde nazov softu je uplne rovnaky t.j. "memtest86" akurat na konci nazvu ten na strankach .org ma znamienko "+" no podla stranok uvedenych t1tomas-om:
t1tomas píše:Ahoj, mrkni na tuto adresu, výborný program je ten OCCT a navíc podstatně šetří čas.

http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... mitstart=6

......bol vyvoj na memtest86.com ukonceny, teda vyvoj toho softu bez znamienka "+" v nazve a pre upresnenie - vyvin pokracuje dalej iba u toho s "plusom" (memtest86+)

- to je teda bordel s tymi nazvami a verziami a autormi oboch programov :oboze
Cesta bez prekážok, nevedie nikam. (Maxim Gorkij)
Všetko čo sa môže pokaziť, sa pokazí. (Murphyho zakon)
-
MB:ASUS M5A97-EVO-R2.0, CPU:AMD FX-6350 (3900 MHz), RAM:2x Kingston 4GB 1866MHz (DDR3), VGA:Sapphire ATI Radeon R9 270X (2GB), PSU:SS-650HT-F3
salama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 10. 2008 20:32

A do toho už instalačka Vist obsahuje test RAM také.
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ravenman 8. 6. 2009 15:48

u instalacky Vist ako takej nieje mozne spustil memory test , je mozne ho iba naolanovat na buduci restart a to len vtedy ak mate predinstalovany Windows Vista
ravenman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HiroSK 8. 6. 2009 16:05

Ak ma Win Vista, tak kvalitnu diagnostiku si moze spustit rovno pri boote poklikanim na F8. Netreba nic stahovat, nic instalovat.
AMD Athlon 64 X2 4200+, 4x1GB DDR II 800MHz, Asus M2N-E 570Ultra, Creative X-Fi Fatality, Asus 8600GT, Seagate 750+320+200+120GB
Thermaltake MatrixVX VD3000BWA, Asus A-45GA 450W, Scythe SCKM-1000, Noctua NH-U12F
Samsung 226BW, Logitech G15 + G5
HiroSK
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod belko077 9. 8. 2009 14:09

No otestoval som si RAMky z memtestom - http://www.memtest86.com/memtest86-3.5.iso.zip

1. Boot 3.5 single CPU (default) -reštaltoval sa pri 0% - 47%
2. Boot 3.5 multi CPU (experimental) -hneď zamrzol, ani nemukol, musel som reštartovať natvrdo
3. Boot 3.4 (previous version) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS

Potom som si ich otestoval po jednom:
1. RAM
1. Boot 3.5 single CPU (default) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS
2. Boot 3.5 multi CPU (experimental) -hneď zamrzol, ani nemukol, musel som reštartovať natvrdo
3. Boot 3.4 (previous version) -prebehol úspešne a vypísal že NO ERRORS

2.RAM výsledky rovnaké ako u 1.RAM

Ako je možné že keď som ich mal vsadené oba tak 1. test sa reštartoval, ale po jednom ich otestoval a vypísal že NO ERRORS?

Jeden tu písal že memtest treba nehať bežať asi 5hod. inak to nemá zmysel, je to pravda?
Lebo ja som ho vypol ako nahle vypísal tú hlášku NO ERRORS.
belko077
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pampala 15. 10. 2009 21:47

Bud rad, ze je pamet mene vytizena, vetsina lidi ma asi spis opacny problem:-))
Dell Vostro 1510 T5670, BenQ G2420HD, iPhone
pampala
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 31. 12. 2010 13:30

zdravím, je toto důvod pro reklamaci pamětí? : http://miroslav.stursa.cz.sweb.cz/P1040210.JPG (nedojelo to do konce - po 3,5h už jsem to musel vypnout...)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 1. 2011 00:29

Ano.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjilek 30. 1. 2011 23:18

Občas se ve firmě, likvidující vyřazenou elektroniku vč. počítačů dostanu k bedně, kam se odhazují použité RAMky. Nikdo se s nimi moc nepárá, takže můžou být ve všelijakém stavu. Vyberu z nich "rozinky" (ty se tam občas najdou) a testuji je Windows Memory Testem (odkaz viz výše). Pokud projdou několik cyklů, dám je při vhodné příležitosti do PC. Ještě jsem nenarazil na spadnutí Windows, způsobené takto "recyklovanou" pamětí.
jjilek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 3. 2012 23:24

Oživím trochu tuto diskuzi :-)
Stáhnul jsem poslední Memtest86 z http://memtest.org/#downiso a udělal CD. Na dvou PC a NTB ACER mi funguje, na dalším starém ACER TravelMate 430, kde jsem oproti původnímu stavu dal 2x 1GB RAM Patriot (a funguje bez problémů) se nespustí test, pouze to nabootuje, naskočí úvodní obrazovka a nic se neděje.
Nesetkal jste se s tím někdo ?

No a pak ještě jen tak pro info - v jednom starém PC s WinXP, které z ničehonic začalo padat hned po startu do bluescreenu mi Memtest hlásil špatnou paměť, tak jsem ji vyřadil. Jak jsem na ni koukal nedalo mi to a očistil jsem kartáčkem bordel z nožiček čipů, který, pokud byl trochu vodivý, tam mohl dělat nějaké zkraty. A hle, sice v jiné desce, ale paměť se najednou i po 2 průchodech Memtestu jeví OK a ten druhý komp s ní a dalšími dvěma jinými v klidu pracuje.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 3. 2012 15:25

A1rh-:
(A) Setkal. Proč: každý chipset|CPU Memtest86 nepodporuje.
Je třeba použít vždy verzi z dané doby nebo v případě OS WNT řady 6 nejlépe vestavěný.

(B) Správný postup!
Dotýkat se rukama kontaktů (nejen RAM) = bytelná čuňárna! :-(
Organické kyseliny rozežerou kontakty až k nepoužitelnosti.
Přesto můžeš vidět podobné čuňačiny u skladníků v (některých) IT prodejnách/skladech. :-(
Kartáček dotáže odstranit vzniklé oxidanty a vše zase funguje jako za mlada! ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 7. 2013 11:08

Dovolím si využít tohoto vlákna (pokud příspěvek bude vadit, poprosím moderátory o přesunutí do samostatného threadu - děkuji).
MgX píše:Má sestava
MgX píše:MB Gigabyte EP45-DS3R
CPU Intel Core 2 Duo E8400 3,00GHz
Chladič CPU PrimeCooler PC-HP4 SuperSilent
RAM A-DATA 2*2GB Vitesta Extreme Edition (dual kit)
GK Gigabyte ATI Radeon HD 4850 512MB DDR3
HDD SAMSUNG F1 320GB SATAII/300 16MB 7200 2x
DVD-RW Samsung Black S223F/BEBE 20xDrive DL±8.5GB bulk SATA
FDD AOPEN
Zdroj CORSAIR Power Supply HX520 (ATX, 520W, EPS12V, PS2)
Skříň GIGABYTE AURORA černý

vše na systému Windows 7 Prof v 64bit verzi.

Potřebuji otestovat RAMky. Již dříve jsem zkoušel MemTest a GoldMemory, ale nic ...
MgX píše:Stáhl jsem více verzí GM a MemTestu ... vypálil ISO na CD (zkoušel jsem jich několik), vypaloval jsem přímo z W7 64bit, ale už jsem zkusil i imgBurn a nastavil bootovací prioritu v BIOSu. Vše vždy končí tím, že se načítá utilita, ale pak nic...
Na obrazovce se objeví (v případě GM) GM Loader ...........E a za Éčkem bliká kurzor. Protože jsem tyto programy používal již mnohokráte na více různých PC, tak jsem si připadal jako Lojzík. No, takže jsem si vypůjčil notebook a prásk ho - CD, které v mém počítači zlobí, v noťasu normálně klasicky spustí utilitu ... v tomto případě GM.

Uživatel mi přátelsky poradil následující ...
MiliNess píše:Memtest má prý někdy problém s USB vstupními zařízeními (myš a klávesnice) Pak pomůže zakázání USB legacy support a připojení PS/2 klávesnice.
Reset BIOSu do defaultu můžeš zkusit.

Bohužel ani tehdy, ani nyní nefunguje. Vše je stejné. V BIOSu jsem přeházel kde co, ale výsledek se nedostavil.

Najde se někdo, kdo poradí jak rozchodit testování RAM mimo prostředí Windows. V tomto případě třeba GoldMemory?

//upraven zavádějící text v citaci
Naposledy upravil MgX dne 25. 7. 2013 11:44, celkově upraveno 2
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 7. 2013 11:32

Odpověděl sis sám:
MgX píše: GoldMemory

Boot z CD.
Nejlépe v jiném (bezvadném) PC podobné hw konfigurace.
Výsledky?

Btw:
proč stále hledáš chybu v RAM, když jsi dostal jednoznačnou odpověď:
MiliNess píše:Ta paměť to určitě nezpůsobuje.

:?:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 7. 2013 11:43

Milanr1 ahoj, to je teď zcela jiná záležitost. Abych nemusel opisovat již napsané, tak jsem to odcitoval odjinud. Tamto mám dávno korektně vyřešené. Teď chci udělat JAKOBY preventivní test.

PCčko „normálně“ funguje, jen mně nejde otestovat RAMky z GoldMemory a MemTestem ... což nešlo nikdy. Ale říkám si, přeci to není možný - musí to jít. Jiné PC, kam bych zasadil své RAM moduly a otestoval k dispozici nemám :-\

//asi upravím tu předchozí citaci, ať to nemate :)
S pozdravem MgX
MgX
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků