PS/2 konektor

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xtabcd (novy) 2. 5. 2005 14:50

Zdravím
Nedá se někde sehnat PS/2 konektor?? Potřebuju ho vyvést ven z 486, která má jen piny na MB (dřív se k tomu prodávala speciální redukce). V současné době totiž sehnat myš na sériový port je děs.
xtabcd (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 2. 5. 2005 14:55

Zkus naky obchod elektronickymi soucatkami napr. GM
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xtabcd (novy) 2. 5. 2005 15:21

GM?? mirne netusim co si mam pod tim predstavit. :( pls. slo by to rozepsat??
xtabcd (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 2. 5. 2005 16:04

xtabcd píše:GM?? mirne netusim co si mam pod tim predstavit. :( pls. slo by to rozepsat??

Prostě GM
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod adams 2. 5. 2005 16:07

Ještě mě napadá, koupit USB prodlužku za 25 kaček, uříznout jeden konec a zkoušečkou (žárovka, baterka, drát) potestovat co kam vede a přidělat ty pindíky (konektory jako pro připojení case/mobo) - ušetříš si tím pájení.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _Mike_ 2. 5. 2005 17:13

xtabcd píše:GM?? mirne netusim co si mam pod tim predstavit. :( pls. slo by to rozepsat??

GM Electronic
http://www.gme.cz
http://www.gme.sk
_Mike_
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lemur 2. 5. 2005 17:20

Doporucuju spis obejit bazary a sehnat vyvod na PS/2, usetri se prace s vyrobou. Ale pozor - ja osobne jsem se setkal s CTRYMY ROZDILNYM ZPUSOBY ZAPOJENI. Bohuzel neexistuje standardni zapojeni, takze pokud to nebude fungovat, doporucuju multimetr, popis PS/2 konektoru a metodu pokus-omyl. A pozor - 5V vetev, ktera napaji PS/2 a spol. ma pojistku, pokud se spali, nechodi pak ani klavesnice, takze pozor na zkrat.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod adams 2. 5. 2005 17:51

no, já mám vývod se separé pindíkama, takže to jde píchnout na jakýkoliv konektor pin po pinu, tak se asi podívat po něčem takovém. Taky jde vytáhnout ty kovové bazmeky z konektoru a odizolovat pin po pinu smršťovací bužírkou, nebo to napíchat do 1pinových plastů na 1pin konektor, k dostání v GM (Tří a čtyřpin určitě, 1pin nevim)
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xtabcd (novy) 2. 5. 2005 19:26

To stím USB je dobrý nápad. Popis pinů sem viděl v manuálu k desce, tak to zkusím podle toho. Jeste se mrknu co mají v GM.
xtabcd (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 2. 5. 2005 19:49

xtabcd píše:To stím USB je dobrý nápad. Popis pinů sem viděl v manuálu k desce, tak to zkusím podle toho. Jeste se mrknu co mají v GM.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xtabcd (novy) 3. 5. 2005 11:03

adams píše:jsem blbej, ps/2 prodlužku, opravuju.../quote]

jasně :)
xtabcd (novy)
Kolemjdoucí