Digifoto? Canon vs. Sony

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pack 10. 5. 2005 15:34

Rozhoduji se mezi dvema digitalnimi fotoaparaty bud mezi Canon PowerShot A85 nebo Sony Cyber-shot DSC-P73. Mohli by jste mi nekdo poradit podle vlastni zkusenosti, popripade je nak porovnat?? Dekuji...
Pack
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 10. 5. 2005 15:39

Tady je obdobna diskuze z digifota:
http://digi.zive.cz/forum/SubChild.asp? ... 96&Main=19
myslim si ze CANON je vyrazne lepsi.
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannyk 10. 5. 2005 15:51

CANON....velmi uživatelsky příjemný

hlasuju pro Canon
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pack 10. 5. 2005 15:58

dik, ale tohle jsem uz cetl spis me zajima nazor lidi kteri ho maji nebo s nim neco delali abych vedel jak jsou spokojeny....atd.
Pack
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 10. 5. 2005 16:01

ber canoona ;) budes spokojeny ;)
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 10. 5. 2005 16:12

Ja mam CANON A70 a jsem snim spokojeny. V dobe kdy jsem ho kupoval, pred rokem a pul nejlepsi fotak pomer ceny vykon.
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannyk 10. 5. 2005 16:16

já mám Canona A 75, předtím jsem užívala A70 a prostě jak už jsem řekla: maximální spokojenost (intuitivní ovládání, vše velmi srozumitelné)
...tož a co včíl ?
jannyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 10. 5. 2005 16:21

Sony nepoznam, ale mam postarsi Canon PowerShot A100 a je velmi dobry. Jedinu nevyhodu ma, ze sa neinstaluje ako "Mass storage device", t.j. nepracuje sa s nim ako s diskom, ale to uz je na dnesnych modeloch asi inak.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bopa 10. 5. 2005 16:28

Jde vidět, že masáž provedená společností Canon v České republice za posledních 7 let funguje naprosto dokonale. :D Musím ale zodpovědně říci, že fotoaparáty Canon opravdu patří mezi naprostou elitu. Je to asi i tím, že je to nejprodávanější značka na trhu a tudíž největší pravděpodobnost, že s nimi bude většina píšíích lidí spokojena. :lol: Jen bych asi nezatracoval značky jako Sony (mimo jiné, jejich CCD čipy jsou i v jiných velmi kavlitních značkách) a další.... Jen škoda, že zatím nenapsal nikdo, kdo vlastní fotoaparát Sony i Canon a zodpovědně napíše svůj názor. Prošlo mi toho rukama docela dost, věnuji se této problematice docela dlouho...... Ale zrovna P73 mi co se týče zkušeností chybí. Canon A85 (stejně jako Sony P73) jsou starší modely, oba velmi sympatické na obsluhu. Pokud Canon, asi bych volil spíše A510 -- lepší správa baterií... Pokud Sony, za velmi dobré prachy se dá teď koupit starší Sony W12 (černá W1) i s kartou za kačku.....
bopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lord (novy) 10. 5. 2005 16:54

ber toho Canona
ICEBOSS ruleezzz
Lord (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Radhat 10. 5. 2005 17:01

Tiez sa pokukujem po digitalnom fotaku a mam vybraty prave Canon ale novsia rada Power Shot A 520. Je to nastupca A 85, len je mensi, lahsi, ma 4MP a 4x opticky zoom narozdiel od A 85. Pytal som sa aj v obchodoch aj u kamaratoch aky by odporucili, a jednoznacne Canon.... koli vybave,hlavne aj optike, ktora ma spicove farby a nova A 520 ma novy rychlejsi cip s rychlejsim startom a 9 bodovym zaostrenim. V neposlednom rade je dolezita aj cena, ktora u nas na SK je 10 000,- Sk s danou. Ja osobne mam aj kameru od Canonu a farby, kontrast, jas, su uplne spicove. Takze ked budem najblizsie kupovat digital...jednoznacne Canon!
Radhat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Compiik 10. 5. 2005 17:05

CANON!
Compiik
Junior

Odeslat příspěvekod Pack 10. 5. 2005 17:24

Moc dik za odpovedi, ale nasel by se tu jeste nekdo s p73, by me zajimalo jak je s ni spokojeny.
Pack
Junior

Odeslat příspěvekod another 10. 5. 2005 17:35

Mám podobný problém snažím se vybrat mezi Canon Powershot A520 a Nikon Coolpix 5200.Máte někdo zkušenosti?Díky.
Naposledy upravil another dne 10. 5. 2005 18:17, celkově upraveno 1
another
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomasslavicek 10. 5. 2005 17:37

Můj názor bude asi trošku jiný, možná taky proto, že mám P73. Taky jsem se rozhodoval mezi těmito dvěma, Sony zvítězilo. Je malý, lehký, nenápadný. Má rychlý náběh i rychle fotí. Vůbec nešumí, proto s ním není problém ofocovat knížky (nebo taháky) pod lavicí. Skoro nešumí dokonce ani při iso 400. Fotí skvěle krátkými časy, není problém na koncertě vzdálený 50 metrů fotit se zoomem a nemít rozmazaný. Když jsem si ho před Vánoci kupoval, velké plus bylo taky video, to má naprosto bezkonkurenční. 640x480, 30 snímků za sekundu, to moc foťáků nemá. Jediný problém je možná, že se musí ještě dokoupit karta MemoryStick Pro, já mám 256MB. Já foťák využívám naplno (student), na ofocování tabulí, sešitů... občas zajdu do přírody, od Vánoc to bude 3000 fotek :) Myslím si, že když jsem ho před Vánoci kupoval v Elvia Pro za 6500Kč, tak to byla nejlepší koupě století. Naprostá spokojenost!
tomasslavicek
Kolemjdoucí

Další stránka