Maximální délka káblu od Wi-Fi routeru k anténě

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noradu 6. 6. 2005 17:56

Ahoj, chtěl bych se zeptat jaká je možná max délka kabelu mezi Wi-Fi routrem a anténou (plánuju udělat nějakou homemade anténku takže zisk tak 10dB ). Rád bych vytáhnul anténku až na střechu, ale to je z mého pokoje tak 5-6m. Bude ta anténka potom ještě pracovat :?: Jaký budu muset použít kabel, případně kolik je cena za metr ?

Dík za odpovědi
Noradu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Saenik 16. 6. 2005 08:50

Co je tohle za otázku? Ptáš se na dvě různé věci. Pokud jde jen o délku kabelu při použití 10 dB antény je to snadné. Vezmi si libovolný shop s wi-fi materiálem a tam máš u každého kabelu napsaný útlum. Stačí si to spočítat na metry a k tomu připočítat tak 3dB útlumu na konetorech a máš to. Obecně se nedoporučuje s klasickými kabely (195 a pod.) dělat spoje delší než 10 metrů. No a tady je ta druhá věc. Záleží totiž na tom, jakou máš sílu a kvalitu signálu. Dělal jsem i kabely přes 15 metrů a funogvalo to bez problémů, ale to byl vysílač na dostřel.
Saenik
Junior

Odeslat příspěvekod x-father 16. 6. 2005 21:00

Pri dobre antene, dobrem signalu a kvalitnim kabelu muze byt svod treba i neco pres 20 metru. Ja pouzil H155 - utlum 0,5 dB patri k prumernym - takovy H1000 ma tusim 0,3 dB na metr a jine mji treba 0.8 dB na metr. Ten H155 je prumer asi 6-7mm a pritom gutt utlum.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czbacil 16. 6. 2005 21:14

Delal jsem bezdrat s kabelem RLA10 (utlum myslim neco kolem 0,2dBm/m) a delka svodu byla 26m!!! AP vzdaleno asi 2,5 km, a antena byla Andrew 24dB. V tvem pripade bych si nejdrive zmeril signal a hlavne jeho kvalitu, bo plechovka ktera udela 10dB je vzacnosti (teoreticky to udela, prakticky ne) a teprve pak bych se dival jak to svest k PC. Kdyz vezmu v potaz ceny noname anten tak delani plechovky je zbytecne jak casove, kvalitne i financne.
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod Džanzič 16. 6. 2005 21:25

Já používám kabel H-155, anténu mám 11dBi a 16 metrů dlouhý kabel. Od antény k AP to mám asi tak 230 metrů.
Džanzič
Junior