Jaký digitál

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slivmi 14. 7. 2005 12:05

Zdravím, jaký by jste mi doporučili digitál. tak kolem 6 tisíc
Rozhouji se mezi
Konica Minolta DiMAGE Z10
Canon PowerShot A510
Acer CR 6530
Canon Digital IXUS 30
Každý má nějakou výhodu a já se nemůžu rozhodnou, proto budu za každou radu vdečný, řípadně mi doporučte i jiný fotáček. Budu převážně fotit momentky a často večer.
Předem děkuji za radu
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 7. 2005 12:13

No pokud ty rikas ze kazdy ma vyhodu, zkus se zamyslet, ktera ta vyhoda ti nejvice bude vyhovovat, co budes nejvice pouzivat a podle toho se rozhodni
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 14. 7. 2005 12:23

pak se jukni na http://www.dpreview.com

musi dobre ostrit za spatneho svetla... AF assist lamp se hodi jaxvina... :)

asi bych bral A510 nebo A85 a podobne...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 14. 7. 2005 12:25

Vyradil bych acer(davam prdnost zavedenym foto. znackam) a pokud nepotrebujes velkej zoom tak i monoltu.

Zbejvaj ti dva CANONY

Pokud nechces jen cvakat fotky ,ale i naucit se fotit a zkusit experimentovat s fotakem tak di do A510(ma jak atutomat tak kompletni manualni nastaveni)

Pokud se obejdes bez pokrocilejsich funkci a chces malej stylovej fotak tak di do IXUSE
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 7. 2005 12:33

kromec píše:Vyradil bych acer(davam prdnost zavedenym foto. znackam) a pokud nepotrebujes velkej zoom tak i monoltu.

Taky davam prednost zavedenym znackam, ale po precteni prispevku tady se zda, ze to asi taky neni spatny fotak. A nedavno jsem nekde z neho videl fotky a nebylo to ubec spatny, takze bych ho hnedka nevyrazoval.
Nemam s Acerama teda zadny osobni zkusenosti, ale jak jsem psal vyse, tak by nebylo od veci si srovnat fotky ze vsech treba na tom dpreview.com
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kromec 14. 7. 2005 12:42

Mobil-man píše:
kromec píše:Vyradil bych acer(davam prdnost zavedenym foto. znackam) a pokud nepotrebujes velkej zoom tak i monoltu.

Taky davam prednost zavedenym znackam, ale po precteni prispevku tady se zda, ze to asi taky neni spatny fotak. A nedavno jsem nekde z neho videl fotky a nebylo to ubec spatny, takze bych ho hnedka nevyrazoval.
Nemam s Acerama teda zadny osobni zkusenosti, ale jak jsem psal vyse, tak by nebylo od veci si srovnat fotky ze vsech treba na tom dpreview.com

Primo s ACER nemam zkusenosti. Tyto fotaky vyrabi jedna OEM firma a ACER si na nich da sve LOGO pripadne mirne upravi design a prodava je. Stejne fotaky se prodavaji i pod znackou BENQ,UMAX,GENIUS... . Prave s nekolika GENIUSama jsem prisel do styku a nic moc. Ale primo tento typ neznam takze muze byt lepsi.
Cet jsem nekolik srovnavacich recenzi fotaku znacek UMAX, MUSTEK,GENIUS... a nikdy se nevyrovnali klasickym znackam typu CANON,NIKON,OLYMPUS..... .
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 7. 2005 12:47

kromec píše:
Mobil-man píše:

Cet jsem nekolik srovnavacich recenzi fotaku znacek UMAX, MUSTEK,GENIUS... a nikdy se nevyrovnali klasickym znackam typu CANON,NIKON,OLYMPUS..... .
To je jasny, to snad ani v nejblizsi dobe nemuzou, protoze technologicky vyvoj a zkusenosti firem jako jsou Olympus,Canon,Nikon...jsou trosku jinde.
Nejlepsi radou pri vyberu fotaku je asi to, ze si ho kupujici pujde nejdrive vyzkouset (treba do prodejny foto) a podle ergonomie vybirat nejlepsi z jiz predem vytridenych modelu.
:)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slivmi 14. 7. 2005 19:28

ok tak od Aceru jste mně odradili, ještě jsem se zakokal do Kodak EasyShare DX6490, co na něj říkate. Nemáte někdo zkušenosti s elektronickými zrcadlovkami? Zajímalo by mně jak jsou rychlé, protože vcelku často fotím objekty v pohybu. Díky moc za odpovědi
slivmi
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 14. 7. 2005 20:34

Neda se rict ze by elektronicke zrcadlovky(neplest pravymi dig. zrcadlovkami) byly obecne rychlejsi nez fotaky z pruhl. hledackem. Lisi se prakticky jen ze misto pruhledoveho hledacku pouzivaji maly LCD displej. Duvod proc se pouziva elektronicky hledacek je slozitost zkostruvat pruhledovy hledacek u ultrazoomu.

Kamarad ma Kodak EasyShare DX6490 a je snim spokojen(dobry pomer cena vykon) Ja osobne snim nemam prakticke zkusenosti ale u velkych zoomu bych priplatil a koupil bych naky model ze stabilizatorem, ale to uz bys silne prekrocil stanovenou cenu. V teto cenove kategorii je jeste dobry ultrazoom FUJI 5500.

Tady mas par stranek ktere ti pomuzou s vyberem:

tady je recenze KODAKU
http://www.fotografovani.cz/art/forec_a ... 6490r.html
Tady muzes porovnat kvalitu snimku
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM
Tady muzes porovnat parametry:
http://www.digineff.cz/vyber/do_page.php?w=d
Tady jsou obsahle diskuze:
http://forum.digineff.cz/
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kromec 14. 7. 2005 20:54

Jeste bych doplnil pokud chces levnej ultrazoom(vyuzijes ho?) tak ted se doprodava velmi dobre vybaveny CANON S1 IS a ma i stabilizator!
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 14. 7. 2005 21:19

pozor, nova verze toho canonu S1 je o hodne vychytanejsi!
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel