Program na otestovanie kvality LCD

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marsuk 1. 8. 2005 09:37

Zdravim.

Viete mi poradit nejaky prg. na otestovanie LCD (chybne body, ...) alebo nejaky postup (nastavenie farieb aby som odhalil napr. chybne body akehokolvek druhu)

dik
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod puck 1. 8. 2005 10:03

pixperan
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lord (novy) 1. 8. 2005 12:42

nokia test
download
ICEBOSS ruleezzz
Lord (novy)
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Saker 1. 8. 2005 17:16

TFT Test, len neviem uz link, nasiel som ho cez google, alebo na svethardware bol niekde link.

Meria to aj rychlost odozvy, ale asi nie moc presne, ale ma to dost grafickych testov, behaju ti tam stvorceky a pod. menis farby a aj klasicke farebne pozadia na kontrolu mrtvych bodov...
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marsuk 5. 8. 2005 14:52

dik vsetkym
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod kolega 9. 8. 2005 10:47

Koukni na tuto stránku: http://www.svethardware.cz/art_doc-C202 ... 337F6.html , je to recenze LCD HP L1955 a jejím konci jsou ke stažení různé testy pro LCD.
kolega
Junior

Odeslat příspěvekod Diletant 9. 8. 2005 15:23

Staci si postupne nastavit tapetu (na ploche, a samozrejme mat schovane vsetky ikonky) postupne v cervenej, modrej, zelenej, ciernej a bielej farbe a vadny pixel/subpixel sa najde.
A netreba stahovat ziaden soft.
Diletant
Junior

Odeslat příspěvekod derkel 11. 8. 2005 12:54

CHtel jsem se zeptat je to takove hrozne ked je chybnz pixel treba v prostred obrazovky? Jeste jsem to nikde nevidel, tak by me zajimalo jak moc to vadi, neumem si to dost dobre predstavit ked jeden pixel je cernej, ma i presto cenu kupit take LCD nebo si pockat ked sa budou nekedy vyrabet bez vadnych pixelou. Hodil by sa treba naky screen. Da se LCD nejdriv vyzkusat v obchode ci doma, a kdyz tak vratit ?
Thanks.
derkel
Junior

Odeslat příspěvekod Fenix 11. 8. 2005 13:15

mrtvej pixel postraně je v poho, mrtvej pixel uprostřed je vopruz, ale nejhorší je furtosvítící (třeba zeleně) pixel yprostřed.

Kvůli jednomu vadný pixelu to ale nevyreklamuješ. Do obhcodu to nikdy vrátit nemůžeš, pokud jich není 3-5 podle toho, co označuje za vadu výrobce. Jestli ti to dovolí zkusit v obchodě je na pchodníkovi.
Fenix
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 11. 8. 2005 13:48

Ja som to riesil dohodou, pozical som si lcd a odskusal, zhodou okolnosti mal jeden "svietaci" pixel uprostred. Vymenil som lcd.

Mne celkom pomohlo (na moje pocudovanie) ak som po tom "svietiacom" pixele presiel prstom (nechtom) (kamaratkin lcd) alebo som lcd na dlhsiu dobu vypol a zapol (firemny lcd), ten "svietiaci" pixel zmizol.

Kazdopadne odporucam si lcd v predajni vyskusat, mate na to pravo a predajca je povinny dany produkt pred vami na poziadanie preskusat (este pred zaplatenim :-) )
Marsuk
Junior