Koupě nových 5.1

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kromec 22. 8. 2005 11:05

Mikes píše:Tak to je v pohodě.

Připojení konektorů se dá připojit dvěmi způsoby - první je cvakací červeno-černý a druhý klasický jack? Brr, teď v tom mám horko, může mě někdo s tím obeznámit? Existuje popřípadě nějaká redukce na ty druhé? Vím třeba, že ty u domácího kina nemůžu zapojit ke kompu.

A ještě: Kam zapojím satelity, rovnou do zvukovky nebo do subwooferu a ten následně zapojím? Dík.s/quote]


Pochopils to spatne.

Do cvakacich cerveno-cernych svorek se pripojuji reproduktory. PC nebo DVD muzes pripojit dvema zpusoby:
-Do DIN-konektoru, je ktomu tam prilozen DIN->3x jack konektor kabel(jacky das do zvukovky)
-Do sesti cinch konekteru, mas tam k tomu prilozeno 6x cinch-cinch kabely(cinch se hodi DVD prehravacu).
Dale tam mas dalsi tri prepinatelny stereo vstupy(TV.TAPE,DVD)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikes 22. 8. 2005 12:17

Vypadá, že už to chápu ;-) Díky.

K domácímu kinu jsem dostal jen cinche, 3 konektory jacky však ne. Můžu je někde sehnat, popřípadě redukci?
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 22. 8. 2005 12:28

Nepotrebujes, GENIUSy maj 5.1 cinchovy vstup takze ti staci sest cinch kabeu(jsou prilozeny u repraku). Pomoci tech cinch kabelu repraky propojis primo do 5.1 cinch vystupu DVD-prehravace. DVD prehravac musi met v sobe dekoder(analogovy 6x cinch vystup na zadni strane). Pak muzes ktemto repraku pripojit jeste tri stereo zdroje signalu (napr. video, TV,kazetak).
Tady mas popis vystupu:

http://www.agen.cz/att/w/p/2/phpwp2mvc_200.jpg
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod real_goldie 22. 8. 2005 12:35

kromec píše:Nepotrebujes, GENIUSy maj 5.1 cinchovy vstup takze ti staci sest cinch kabeu(jsou prilozeny u repraku). Pomoci tech cinch kabelu repraky propojis primo do 5.1 cinch vystupu DVD-prehravace. DVD prehravac musi met v sobe dekoder(analogovy 6x cinch vystup na zadni strane). Pak muzes ktemto repraku pripojit jeste tri stereo zdroje signalu (napr. video, TV,kazetak).
Tady mas popis vystupu:

http://www.agen.cz/att/w/p/2/phpwp2mvc_200.jpg


Jenze on se asi pta na pripojeni k pocitaci, kde je normalni pripojeni pres jacky. existuje redukce 2xcinch na jack. ty bude potrebovat 3 ty redukce.
real_goldie
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 22. 8. 2005 12:43

real_goldie píše:
kromec píše:Nepotrebujes, GENIUSy maj 5.1 cinchovy vstup takze ti staci sest cinch kabeu(jsou prilozeny u repraku). Pomoci tech cinch kabelu repraky propojis primo do 5.1 cinch vystupu DVD-prehravace. DVD prehravac musi met v sobe dekoder(analogovy 6x cinch vystup na zadni strane). Pak muzes ktemto repraku pripojit jeste tri stereo zdroje signalu (napr. video, TV,kazetak).
Tady mas popis vystupu:

http://www.agen.cz/att/w/p/2/phpwp2mvc_200.jpg


Jenze on se asi pta na pripojeni k pocitaci, kde je normalni pripojeni pres jacky. existuje redukce 2xjack na jack. ty bude potrebovat 3 ty redukce.

Ale to jsem mu odpovidal predchozim prispevku. Ted jsem pochopil ze to chce pripojit k DVD.

Kazdopadne Geniusy(jak uz jsem psal vyse) maji jeste jeden ALTERNATIVNI 5.1 vstup-DIN konektor ke kteremu maji prilozeny kabel DIN->3x cinch ktery slouzi k pripojeni ke zvukove karte v PC.
Naposledy upravil kromec dne 22. 8. 2005 14:05, celkově upraveno 1
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikes 22. 8. 2005 12:44

Jo, to jsem potřeboval vědět. Kde ty redukce seženu?

Takže by bylo možné i moje repráky k domácímu kinu připojit s redukcemi k PC?
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 22. 8. 2005 13:13

Teď se dívám na zadek subwooferu na vyvedení cinchů u mého domácího 5.1 kina. Tady by redukce asi nefungovala, protože dráty od 6 cinchů jsou spojeny v jeden drát. Takže otázkou je, jak by se redukce použila.
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod real_goldie 22. 8. 2005 13:47

kromec píše:
real_goldie píše:
kromec píše:Nepotrebujes, GENIUSy maj 5.1 cinchovy vstup takze ti staci sest cinch kabeu(jsou prilozeny u repraku). Pomoci tech cinch kabelu repraky propojis primo do 5.1 cinch vystupu DVD-prehravace. DVD prehravac musi met v sobe dekoder(analogovy 6x cinch vystup na zadni strane). Pak muzes ktemto repraku pripojit jeste tri stereo zdroje signalu (napr. video, TV,kazetak).
Tady mas popis vystupu:

http://www.agen.cz/att/w/p/2/phpwp2mvc_200.jpg


Jenze on se asi pta na pripojeni k pocitaci, kde je normalni pripojeni pres jacky. existuje redukce 2xcinch na jack. ty bude potrebovat 3 ty redukce.

Ale to jsem mu odpovidal predchozim prispevku. Ted jsem pochopil ze to chce pripojit k DVD.

Kazdopadne Geniusy(jak uz jsem psal vyse) maji jeste jeden ALTERNATIVNI 5.1 vstup-DIN konektor ke kteremu maji prilozeny kabel DIN->3x cinch ktery slouzi k pripojeni ke zvukove karte v PC.


Jak by si pripojil na 3x cinch prostorovej zvuk?
real_goldie
Junior

Odeslat příspěvekod real_goldie 22. 8. 2005 13:49

Mikes píše:Jo, to jsem potřeboval vědět. Kde ty redukce seženu?

Takže by bylo možné i moje repráky k domácímu kinu připojit s redukcemi k PC?k/quote]


Reporaky nemuzes pripojivat ke zvukove karte, potrebujes mezi tim mit zesilovac! Ja bejt tebou, tak si o tom neco nastuduju, nebo se zeptej nejakyho kamarada, kterej v tom ma jasno. Mne se zda ze v tom hrozne tapes. Je to docela jednoduchy, ale neco je prece potreba vedet.
real_goldie
Junior

Odeslat příspěvekod real_goldie 22. 8. 2005 13:57

Mikes píše:Jo, to jsem potřeboval vědět. Kde ty redukce seženu?

Takže by bylo možné i moje repráky k domácímu kinu připojit s redukcemi k PC?k/quote]


Udelej to obracene, pripoj tvoje PC k tomu cemu rikas domaci kino (pokud to ma nejaky rozumny vstupy).
real_goldie
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 22. 8. 2005 13:57

real_goldie píše:
kromec píše:
real_goldie píše:
kromec píše:Nepotrebujes, GENIUSy maj 5.1 cinchovy vstup takze ti staci sest cinch kabeu(jsou prilozeny u repraku). Pomoci tech cinch kabelu repraky propojis primo do 5.1 cinch vystupu DVD-prehravace. DVD prehravac musi met v sobe dekoder(analogovy 6x cinch vystup na zadni strane). Pak muzes ktemto repraku pripojit jeste tri stereo zdroje signalu (napr. video, TV,kazetak).
Tady mas popis vystupu:

http://www.agen.cz/att/w/p/2/phpwp2mvc_200.jpg


Jenze on se asi pta na pripojeni k pocitaci, kde je normalni pripojeni pres jacky. existuje redukce 2xcinch na jack. ty bude potrebovat 3 ty redukce.

Ale to jsem mu odpovidal predchozim prispevku. Ted jsem pochopil ze to chce pripojit k DVD.

Kazdopadne Geniusy(jak uz jsem psal vyse) maji jeste jeden ALTERNATIVNI 5.1 vstup-DIN konektor ke kteremu maji prilozeny kabel DIN->3x cinch ktery slouzi k pripojeni ke zvukove karte v PC.


Jak by si pripojil na 3x cinch prostorovej zvuk?


Promin prepsal jsem se ma tam byt logicky DIN->3x jack :-/
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikes 22. 8. 2005 14:29

4 real_goldie: Proč bych je nemohl připojit k PC? Kámoši taky mají 5.1 a zesilovač nepotřebují.
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod Mikes 22. 8. 2005 14:33

Geniusy mají aktivní subwoofer, takže se satelity připojují k nim, ne přes zesilovač. Zvuk pak stačí vyvést jen cinchema nebo jackama do PC. Je to tak?
Mikes
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 22. 8. 2005 14:37

Mikes píše:Geniusy mají aktivní subwoofer, takže se satelity připojují k nim, ne přes zesilovač. Zvuk pak stačí vyvést jen cinchema nebo jackama do PC. Je to tak?J/quote]


Spatne :D
Zvuk neprivadis do PC


Z PC ti de 5.1 zvuk do subwooferu kde se tijednotlive kanaly zesily a jdou do repraku.
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod real_goldie 22. 8. 2005 14:43

Mikes píše:4 real_goldie: Proč bych je nemohl připojit k PC? Kámoši taky mají 5.1 a zesilovač nepotřebují.
real_goldie
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků