Jak propojit DVD rekorder (s TV tunerem) s LCD monitorem?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jaroush 23. 9. 2005 20:54

Prosím, poraďte jak optimálně propojit (aniž by se to negativně projevilo na kvalitě TV a videa z DVD) stolní DVD rekordér a LCD monitor?

Mám 19" LCD s nativním rozlišením 1280x1024, VGA D-SUB a DVI vstupy (nemá integrovaný tuner, ale je velmi kvalitní a měnit ho nechci). No a chci ještě koupit DVD rekordér s HDD a TV tunerem (teprve vybírám značku a typ) a připojit jej přímo k LCD. K LCD budu ještě přes D-SUB připojovat noťase, ale chci aby ta sestava DVD rekordér-LCD fungovala samostatně, tedy bez NB. No a hledám optimální variantu toho propojení...

za 1) mě napadlo to nejjednodušší, a to koupit TV tuner do NB. Ale to jsem zavrhl hned bo softwarová komprese videa (u většiny tunerů) a nutnost zapnutého compu při sledování/nahrávání (u všech tunerů) mi nevyhovuje. Navíc mám NB, takže škoda obsazeného USB nebo CardBus (tam chci dát zvukovku).

za 2) koupit samostatný TV tuner s výstupem na D-SUB a S-video vstupem. Zaujal mě např. Aver TV Box 7 (můžete mi o něm nebo o Aver TV Box 9 něco říci...kvalita tuneru apod.?), který umí rozlišení mého LCD, ale měl bych pak zbytečně 2 tunery (1 mi opravdu stačí) a 2 ovladače. A taky se mi nezdá tahat video signál z DVD rekordéru do dalšího tuneru a až pak do LCD (myslím, že tak komplikovanou cestou se k signálu přidá šum, takže kvalita půjde dolů)

za 3) se mi "zdá" výhodnější kabel nebo krabička, která pouze konvertuje video signál (ze SCARTu, SVideo, Cinche...to je mi jedno) na VGA 1280x1024 (DSUB nebo DVI...opět je to jedno). Pak bych vše ovládal pouze jedním ovladačem z DVD rekorderu. Existuje něco takového? KiSS prodává kabel SCART->VGA, řešení zdánlivě za směšný peníz (460Kč), problém je, že se dá použít pouze pro KiSS rekordéry (musí se v přístroji nastavit výstupní rozlišení posílané do SCARTu), což značně omezuje výběr přístrojů (i když KiSS má špičkový stroje a třeba DP558 je hodně nadupaný, ale je to jen HDD rekordér, ne DVD). Dělají podobné řešení i jiné značky (Pioneer, Sony, Philips, Yamaha...)?

No, máte ještě nějaké nápady, jak by to šlo elegantně vyřešit? Mě se líbí nejvíc 3), kdy se DVD rekordér propojí s LCD jedním kabelem SCART->VGA, ale neznám a nenašel jsem jiné řešení, než to od KiSSu. Pak připadá v úvahu 2) a i když mám na podobné počítačové tunery AVERzi, tak ten Aver TV Box 7 na první pohled vypadá "použitelně" (ale rád bych se vyhnul dvěma ovladačům, směti kabelů a další obsazené zásuvce ve 220V)

Prosím, prosím, smutně koukám, zná někdo řešení a poradí mi? Předem díky za jakékoli info.
Jaroush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marclucpicard 23. 9. 2005 22:11

Cau, precital som si o Tvojom probleme a nasiel som nasledovne na nete: http://www.pixmania.sk/sk/sk/129175/art ... -vga.html#

skus sa na to pozriet,je to celkom rozumna krabicka ktora by mala prevadzat signalzo scart kabla na VGA vystup a odtial by to islo normalnym vga kablom do LCD al. NB.

Mozno som TI pomohol mozno nie.
marclucpicard
Junior