mám 512 MB ram, vyplatí se 1024 MB?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod scipyonyx 24. 9. 2005 20:07

Zdravíčko
Nejsem zrovna největší hráč her, mam XP-čka radeonku 9600SE a Atlo XP 2600+ no a tu ramku 512 MB. Rád bych dostal nějakou radu, zda-li bude mít nějaký vliv na chod PC zvýšil-li bych ji na 1024 MB. Občas si ale nějakou tu hru zahraju. Dííky předem
scipyonyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod a 24. 9. 2005 20:10

to snad musis vediet ty ake mas vytazenie pamate :) ak hras novsie hry, cez 512 sa prehupnes lahko. beznu pracu vo windows ti ale nijako neurychli
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod scipyonyx 24. 9. 2005 20:14

nové hry bych si určitě nějaké zahrál, je u některých takovým hendikepem oněch 512MB???
scipyonyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JIV 24. 9. 2005 20:17

ja by som ivestoval asi do lepsej grafiky ako do ramky
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Calhoun 24. 9. 2005 20:20

Vzhledem k relativne pomale R9600SE je otazka jestli budes hrat hry v takovem rozliseni a detailech aby byla RAM opravdu potreba.

Jinak treba Doom3 je s 512MB RAM opravdu bez problemu hratelny pouze na stredni detaily, u Far Cry nebo Half Life 2 se pri hrani na vyzsi detaily projevi 512MB RAM taky dost negativne, o novejsich hrach ani nemluve.
Calhoun
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suah 24. 9. 2005 20:21

Ta grafika skutocne nie je nic moc, takze prvy upgrade by mal byt asi tam. Ale aj giga ram-ky je pre niektore hry omnoho vhodnejsie.
suah
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scipyonyx 24. 9. 2005 20:28

Díky a je pněco kromě her kdy by mohlo být 512 MB málo???
Něco jsem slyšel, že by se nějakou fintou dal celý WIN nahrát při spuštění do ramky, nebo je to kachna??
scipyonyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod psychocircus 28. 9. 2005 04:35

no podle me je to hlavne uplne zbytecne. Na co budes nalivat do ramky cele okna? nepotrebujes tam mit treba malovani (priklad) porad, kdyz je potreba tak se tam nalijou. A mam takovy pocit ze pri vypnuti pocitace se pameti mazou, to si ale nejsem jisty.
Pedro
AMD Athlon 64 3200+, 1GB RAM, MSI GF6600GT VIVO, Audigy ZS
psychocircus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zmizik 28. 9. 2005 05:08

psychocircus píše:no podle me je to hlavne uplne zbytecne


Podla mna zas nie. Nepisane pravidlo je: cim viac RAM tym lepsie. Rozdiel medzi 512 a 1024 je vidiet v roznych programoch.
cpu: intel mb: asus ram: adata gpu: ati hdd: hitachi, maxtor psu: enermax case: thermaltake dvd-rw: lg lcd: acer cooler: zalman ntb: hp pda: htc foto: sony gps: gpsmap
zmizik
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duBeN 28. 9. 2005 05:09

psychocircus píše:no podle me je to hlavne uplne zbytecne. Na co budes nalivat do ramky cele okna? nepotrebujes tam mit treba malovani (priklad) porad, kdyz je potreba tak se tam nalijou. A mam takovy pocit ze pri vypnuti pocitace se pameti mazou, to si ale nejsem jisty.
Pedro


a takyto ludia prispievaju do fora? hmm...
duBeN
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod finchos 28. 9. 2005 05:16

tak jak radi ostatni,koupit novou grafiku.

a pak bych si jeste vytvoril,treba pomoci nLite,vlastni instalacku woken ze ktere vyhazes vsechno co nepotrebujes.ja to tak udelal a wokna mi zabiraji po startu necelych 100mega ramky,navod zde,autor je sice k...t :) ale tohle mi pomohlo
finchos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubL 28. 9. 2005 08:35

Já mám podobnou jestavu (AXP2000@2600+. R9550, 512MB RAM, TV karta, 120GB a 200GB disky, DVD RW) a považuji to za celkem optimal, kdy se mi další upgrade moc nevyplatí. Naposled jsem měnit R9100 za toho R9550, protože na tom hraju méně a hlavně na tom nahrávám z TV - a na to to stačí.
Jakou máš celou konfiguraci? Nehodila by se ti nějaká ta drobnost (tiskárna, DVD RW, další disk). Jinak podud chceš hrát novější hry, tak jak již bylo řečeno - kup lepší grafiku.
-
JakubL
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honny 30. 9. 2005 22:52

Mám AXP2500+ a R9550 (@ 515/560) a přidání dalšího 0,5GB paměti se projevilo celkem výrazně, a to nejenom ve hrách, celkově je to svižnější a tak... :) Ale záleží na tobě
x_X
Honny
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AndrewJ 30. 9. 2005 23:08

no určitě se to vyplatí... větší RAM půjde poznat i ve win... ale investice do lepší grafiky by taky nebyla od věci...
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků