Výběr pevného disku SATA-II kolem 250GB

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ITGuru 21. 10. 2005 01:16

Jaký disk byste mi doporučili v dnešní době k desce "ASUS A8N-SLI Premium - nForce4 SLI"? Přemýšlím o nějakém HDD SATA-II kolem 250GB a 8MB - 16MB Cache.

Moje tipy:
Ten WD má 16MB Cache, ale v diskusích se nějak nedokáží domluvit jestli má NCQ. Ale jestli to je SATA-II, tak pokud vím, tak musí mít (to by pak nebyl SATA-II). Ale je pravda že u výrobce to napsané není.

Jestli byste doporučili nějaký jiný, tak budu rád. Díky.
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 21. 10. 2005 09:58

Hitachi je nejlepší o se týka výkonu,kapacity (je větší ;)) a hlavně výdrže ...

Maxtorj je sice výkoný ale jako značka je zdaleka nejporuchovější

Western je střední proud ... průměrný výkon ...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ITGuru 26. 10. 2005 09:05

Díky, to je dobrá odpověď. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod Whistler 28. 10. 2005 16:17

Potvrdzujem,ze Hitachi su skvele disky.Mal som pred tym WD,takisto ziadny problem,vydrzal (a este funguje,len ho nepouzivam) 4 roky,ale bol znatelne pomalsi ako Hitachi co mam teraz,obe 7200ot./min
Whistler
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 28. 10. 2005 16:46

Kdyz uz jsme u Hitachi. Mam 250ku SATA a obcas (nepravidelne) v nem cvakne, jako by zaparkovaly hlavicky. Pak zas nekolik dni nebo spiis tydnu bezi normalne. SMART zadnou chybu nehlasi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod ITGuru 30. 10. 2005 21:40

To máš SATA nebo SATA-II?
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 30. 10. 2005 21:43

a co takto raid 2x 160 (120)?
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 30. 10. 2005 21:45

ITGuru píše:To máš SATA nebo SATA-II?I/quote]

Jestli to bylo na me... SATA I, rada 7K250 - HDS722525VLSA80
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod hrochy 30. 10. 2005 21:49

rozhodoval bych se mezi hitachi a WD, WD je urcite tissi, hitachi zase rychlejsi...
hrochy
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 30. 10. 2005 22:49

1. je spravne...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ITGuru 31. 10. 2005 10:09

hrochy píše:rozhodoval bych se mezi hitachi a WD, WD je urcite tissi, hitachi zase rychlejsi...
A WD má 16MB Cache - je to poznat? Ale asi stejně vemu toho Hitachiho - podle názorů to vypadá, že je nej.
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 31. 10. 2005 11:31

Na storagereview.com si muzes porovnat vysledky z mnoha testu na mnoha discich.
nove testy a disky - http://www.storagereview.com/comparison.html

starsi testy a disky - http://www.storagereview.com/comparison1.html

Na LeaderBoardu je Hitachi rady 7K400 (konkretne 400GB model) - http://www.storagereview.com/php/tiki/t ... eaderBoard
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod ITGuru 2. 11. 2005 18:23

Mám tip, že ten Samsung je srovnatelný s tím Hitachi akorát je tišší. Prej ten Hitachi hlasitě seekuje.
Co vy na to?
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 2. 11. 2005 19:48

Ted jsem schvalne dal test HD Tach a poslechl si "Random Access Test" Hitachi vs. WD Raptor a rekl bych, ze je to tak nastejno. Kazdy disk ma ale uplne jiny zvuk. Hitachi je trochu vyssi a nekdy tam lupne, jakoby se ulomila hlavicka ;-) Oba disky mam sice v odhlucnenem boxu, ale tlumeni je snad pro oba stejne.
Jinak Samsunga jsem objevil v novem Dellu, co nam vcera prisel, takze kdyz nezapomenu, poslechnu v praci.
btw. ten Dell je neslysitelny komp a to je v nem 2,8GHz Prescott. Na nem je monstrozni chladic, na ktery z boku fouka asi 12cm ventilator. Jsem zvedav na hluk pri zatizeni.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 3. 11. 2005 09:07

ITGuru píše:Mám tip, že ten Samsung je srovnatelný s tím Hitachi akorát je tišší. Prej ten Hitachi hlasitě seekuje.
Co vy na to?v/quote]

ano to je pravda :) ale Hitachi má o něco málo ještě lepší přístupovky ... samsung má tu smůlu že se špatně schání :(
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ITGuru 3. 11. 2005 10:46

DigitalDooM píše:ano to je pravda :) ale Hitachi má o něco málo ještě lepší přístupovky ... samsung má tu smůlu že se špatně schání :("/quote]
Sehnaný mám, ale jestli má ten Hitachi lepší tech. parametry, tak asi půjdu do něj. Nejvíce mě zajímá spolehlivost!
ITGuru
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 3. 11. 2005 11:02

ITGuru píše:Sehnaný mám, ale jestli má ten Hitachi lepší tech. parametry, tak asi půjdu do něj. Nejvíce mě zajímá spolehlivost!o/quote]

parametry má hitachi o chloupek lepší ... spolehlivost zatím stejná ale samsung je v SATA II lepší volba pokud jde někomu o hluk který je u Hitachi oprvadu vyšší než u Samsungu ...
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Snoopy 3. 11. 2005 11:33

Tak ten Samsung je fakt dost tichy. Nevim, zda je to v tom Dellu jeste nejak ztisene, ale je to prijemne. Jeste zkusim benchmarky v HD Tach a porovnam s disky doma. Jinak pristupovku to ukazuje 17 ms :-/
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 3. 11. 2005 12:20

DigitalDooM píše:
ITGuru píše:Mám tip, že ten Samsung je srovnatelný s tím Hitachi akorát je tišší. Prej ten Hitachi hlasitě seekuje.
Co vy na to?v/quote]

ano to je pravda :) ale Hitachi má o něco málo ještě lepší přístupovky ... samsung má tu smůlu že se špatně schání :("/quote]

hehe kukni na alfacomp.cz tam mas ATA, SATAI i SATAII ja jej davam do vsech sestav. tak jakepak spatne shaneni. MUJ tip je SAMSUNG.

apropo tizsi disk nez SAMSUNG jsem jeste neslysel, snad nekde jak fouka vetricek nekde daleko od civilizace v lese. To se da srovnat :D
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý