Kabel sluchátek - izolace vodičů

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Almighty 26. 10. 2005 17:58

Povedlo se mi uvnitr kabelu poblíž konektrou nalomit kabel, takze jedno ze sluchatek dost casto vynechvalo. Rozhodl jsem se vymenit konektor. Kabel je dvojlinka a v každé z linek jsou 2 vodiče, zjimalo by me jak jsou izolovane, resp. jak se izolace zbavit. Díky
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 27. 10. 2005 01:35

Pokud vypadaji jako draty, ale jakoby nalakovane barevnym pruhlednym lakem, tak pri pajeni vetsinou neni treba lak odsranovat, s dostatkem kalafuny by nemelo byt pocinovani problem. Pokud by lak vzdoroval, je ho mozne oskrabat, nebo drat ohrat na cca. 300 stupnu a jeste horky namocit do cisteho lihu (pozor - drat je pak dost krehky, a navic se nesmi zapominat, ze lih je silne horlavy!), ale jeste jsem se nesetkal u sluchatek s dratem, kde by tohle bylo nutne.

Pokud je pouzta klasicka plastova izolace, tak pouzit bud odizolovavaci kleste, nebo nejakym ostrym nastrojem opatrne objet izolaci a stahnout dolu (pozor na dratky).

Vzhledem k male tepelne odolnosti jak kabelu tak konektoru (hlavne izolace mezi spickou a stredim kontaktem) je nutne prvne soucasky pocinovat a potom teprve pajet. A kontakty u nekterych konektoru, ktere jsou chromovane nebo nikovane, je vetsinou nutne oskrabat, protoze jinak se na nich pajka nechytne.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Almighty 27. 10. 2005 21:03

diky lak se poddal pajce :)
Almighty
Junior

Odeslat příspěvekod Whistler 28. 10. 2005 17:15

Ja mam na sluchatkach podobny problem,ale vodice vyzeraju ako tenke nitky,vobec to nepripomina kovovy vodic.Stretol sa s tym uz niekto?Ako to dat dokopy?
Whistler
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 28. 10. 2005 19:08

To jsem videl jen jednou - byl to svazek tenounkych dratu a umelych vlaken. Pri kontaktu s roztavenou pajkou se vlakna roztavila a nechala jen medene dratky, ktere se bez problemu pocinovakly. Ale vzhledem k jejich velmi male pevnosti jsem musel vysledny spoj jeste zakapnout lepici pistoli.
Lemur
VIP uživatel