Propojení Pc s Tv přes S-Video/Composite, jak?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod houhou 27. 10. 2005 16:59

pokud ti to stále nefunguje, zkus nejdřív propojit přímo PC a TV, což sice bude asi trochu problém, jinak by sis nepořizoval bezdrát, ale za pokus to stojí. Jde o to, že nové karty po připojení a restartu samy zjistí že je připojena TV, začnou na ni posílat výstup a operační systém nabídne nějaké nastavení (tak to funguje u mé nvidie a winxp, systém bere telku v podstatě jako druhý monitor), kdežto starší kartě musíš říct, že je připojena TV a případně donastavit pár parametrů...
houhou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lives 27. 10. 2005 17:00

Jen mi prijde skoda, kdyz jsi do toho zarizeni vrazil tolik penez, ze to nema S-video vstup a vystup. Prevadet relativne kvalitni S-video pres nedokonalou redukci na cinch a pak pripojovat scartem je trosku kostrbaty. Idealni by bylo S-video a rovnou scart. Pokud to teda TV umi, ale to uz snad dneska umi vsechny.
Takze bych to asi za ty prachy nekoupil.

P.S.
Na jakou vzdalenost to ma dosah? A jak tomu vadi zdi?
lives
Junior

Odeslat příspěvekod Whistler 27. 10. 2005 17:04

houhou píše:pokud ti to stále nefunguje, zkus nejdřív propojit přímo PC a TV, což sice bude asi trochu problém, jinak by sis nepořizoval bezdrát, ale za pokus to stojí. Jde o to, že nové karty po připojení a restartu samy zjistí že je připojena TV, začnou na ni posílat výstup a operační systém nabídne nějaké nastavení (tak to funguje u mé nvidie a winxp, systém bere telku v podstatě jako druhý monitor), kdežto starší kartě musíš říct, že je připojena TV a případně donastavit pár parametrů...T/quote]

Ako som pisal vyssie,u ATI musis v ATI Control Panely vystup aktivovat,neviem ako to je u nVidie
Whistler
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 27. 10. 2005 21:16

Mno, přímé propojení kabelem funguje a televize funguje jako druhý monitor, problém je ale v zařízení, které stále nejde. Sice mi to píplo jako, že ok a zpřístupnilo se mi vše, ale hold to stále neukazuje obraz :(
Nějaké další návrhy?
„Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 28. 10. 2005 12:15

Vidím, že mám asi smůlu co?
„Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.”
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Whistler 28. 10. 2005 14:39

Skus krabicku spojit s videom-TV,aby si zistil,ci je vobec funkcna
Whistler
Junior

Odeslat příspěvekod Zemla 28. 10. 2005 21:28

Prosím také o radu.
Vím, že už se to tu někde řešilo, ale nenašel jsem funkční řešení..
Koupil jsem si kabel S-video-S-video a na konec jsem dal přechodku na Scart (protože televize nic jinýho nepodporuje). A propojil jsem s ním grafickou kartu Ati Radeon 9550SE a televizi. Ale obraz na televizi mám černobílý.. co s tím?
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 29. 10. 2005 09:33

Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zemla 29. 10. 2005 22:46

díky, vyřešil jsem to tím propojením a funguje to :)
Zemla
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 30. 10. 2005 21:11

Whistler:Tak to funguje. Jak to tedy propojit s Pc? Nevíš nějaký postup jak a co bych měl správně připojit? Já jsem už s tím zoufalej :(
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 1. 11. 2005 09:12

Tak nic, hold se neví co s tím. Nedá se nic dělat. Díky za pokus.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod big_pietro 1. 11. 2005 09:38

nevim jak moc ti to funguje a jak daleko jsi pokročil. ale u nějakých graf karet je problém že když použiješ redukci svideo -> composite tak graf. karta přestane detekovat zařízení na druhé straně a prostě tam obraz nepošle. nebo když už tak jenom b/w.
co používám já doma tak mám graf. ATI + VIVO a tam je potřeba když chceš použít composite vypnout detekci zařízení jinak ti to nepojede.

já mám podobný problém s VIA EPIA .. prostě jí nedonutim aby použila výstup composite a ne SVIDEO ( má oba ). a ovladače dodávané, nebo stažené z netu nejdou nainstalovat . :-)
big_pietro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 1. 11. 2005 15:55

To by mi ale šel alespoň zvuk.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 9. 11. 2005 10:28

Takže vše vyřešeno. Zvuk jsem zprovoznil, problém byl ve správném připojení vstupů a výstupů. Vše až na obraz OK. Sehnal jsem i oba druhy kabelů (redukcí), kdy mi fungoval obraz přímo propojené karty s Tv (bohužel černobíle) a přes Infra vůbec. Takže vše vyřešilo vrácení produktu, kdy jsem si za 2000 Kc koupil novou výpalku ASUS (páč mi stará Teac po roce a půl odešla a Czech Computer mi ji odmítl vyreklamovat) a pár médií.

Díky všem, kteří se mi pomoci pokusili a přeji hezký den.

Moderátor: Můžeš zamknout.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Předchozí stránka