Vadný, respektive divně fungující 2 GB USB disk Kingston

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bigdoc 5. 11. 2005 11:55

Mám ještě jeden (ošemetnější) dotaz. Koupil jsem si USB flashku 2 GB od Kingstonu (Data Traveler), info třeba tady http://www.kingston.com/digitalmedia/datatraveler.asp

Nefunguje mě dobře: když na něj zkopíruju soubory a pak je (na druhém pecku, ale třeba i na tom samém, pro kontrolu) chci kopírovat zpátky, obvykle jsou poškozené. Problémy dělají hlavně velké fajly (půl giga a víc). Někdy nejde přečíst ani adresář a je nutné formátovat.

Setkal se s tím někdo z vás - či i obecně s poškozováním souborů u velkých USB flashek, případně znáte na to nějakou "medicínku"?

Dost by mě mrzelo, kdybych těch 135 či kolik Euro musel spláchnout do záchodu :)
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod suah 5. 11. 2005 22:24

Uz sa neda reklamovat?
suah
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod GeorgeJohnFish 5. 11. 2005 22:42

Přesně tak, jak psal suah, reklamovat.
GeorgeJohnFish
Junior

Odeslat příspěvekod Vinnic 5. 11. 2005 23:24

A v čem to kopíruješ? V průzkumníkovi nebo máš na obou počítačích Total Commander? Starší verze TC s tím měli problémy.
Vinnic
Junior

Odeslat příspěvekod bigdoc 6. 11. 2005 08:47

Vinnic píše:A v čem to kopíruješ? V průzkumníkovi nebo máš na obou počítačích Total Commander? Starší verze TC s tím měli problémy.m/quote]

K té reklamaci: jo, ale musel bych s tím jet do Německa :(. Tohle se u nás totiž zatím neprodává (nebo jsem nenašel obchod)

Re kopírování: tlačím to normálně přes průzkumníka, ale možná tudy vede cesta... taky mě zaráží, že průzkumník to zkopíruje a přitom to tam není správně zapsané (že nemá crc check při kopírování). Je lepší nástroj pro "bezpečné kopírování"?
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 6. 11. 2005 14:26

Total Commander.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior