v DVD-RW explodovalo CD

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LamB 22. 12. 2005 13:34

Prave sem načítal CD-čko v moji 6 měsicu stare DVD vypalovacce Teac, najednou rana strasny chrceni tak vypnu celej kompl a nouzove otevru mechniku, CD na 1000 kousku, hlavne se oddelila folie ktera se dostala vsude truchu sem ji vyklepal ale hodne kousku je jeste vevnitr, myslite ze mam sanci to vyreklamovat, stalo se neco podobnyho vam?
Peugeot 306, 1.4 (kdysy dávno 55 kW)

Ale jinak velky příznivec Fordu
LamB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubL 22. 12. 2005 13:38

No, mě se to stalo. Bylo to mediem, neboť jsem měl takový hloupý tuhý krabky a tak bylo nejspíš u středu naprasklý. Reklamovat to můžeš zkusit, při nejhoršim si to vyčistíš sám.
-
JakubL
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod LamB 22. 12. 2005 13:41

po reklamaci to urcite zkusim, sem teda zvedavej jestli to laser vubec prezil

LamB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 22. 12. 2005 13:49

Reklamací nic nepořídíš, protože prodejce mechaniky oprávněně namítne, že toto je hrubé mechanické poškození vadným médiem na které se záruka nevztahuje (nebudeš přece reklamovat auto, když ho přejede parní válec a tohle je totéž). Reklamovat by jsi mohl u dodavatele vadného média, tomu ale zase nedokážeš, že médium bylo od něho.
Máš prostě smůlu.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod christian 22. 12. 2005 13:49

Jo mne se to taky stalo.. Musel jsem sam cistit.. Od ty doby nekupuju zadny NONAME media..
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 22. 12. 2005 14:07

reklamace? kvuli cemu? imho to bylo mediem... normalne to rozeber a vycisti...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Composite 22. 12. 2005 14:12

NoName media, kedy sa niektorí poučia.
Kamoš kupoval noname CD, na každé druhé šlo na páliť a z tých napálených zaždé druhé prečítalo.
Chcel ušetriť a iba si zarobil:)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Pulcoun 22. 12. 2005 14:19

Palim na noname uz nejakou dobu a cd který mam již 3-4 roky jsou stale v poradku citelne!!ihmo mam takhle starych i par "znackových" a ty jsou v datove casti po okrajich odlouple..nastesti je nemam dopalené do kraje, takze 95% cd je stale funkčních...
Takze NONAME rulezzzz;-)
Pulcoun
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 22. 12. 2005 14:21

Nevěřil bych že se něco takového může stát...
Kamarád všerozum co si rád vymýšlí mi o tomhle vyprávěl jak mu bouchlo cd v mechanice.... asi je to možné.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Calhoun 22. 12. 2005 14:21

Ano, stalo se mi to trikrat (v ruznych PC a mechanikach). Jednou to bylo v Dellackem PC a Dellove menili mechaniku v ramci zaruky, dvakrat to byly OEM PC a pokazde odmitl prodejce reklamaci uznat. V jednom pripade stacilo mechaniku rozebrat, vycistit a doted bezi OK, ve druhem pripade uz vycistena mechanika necetla.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod LamB 22. 12. 2005 14:44

reklamovat to pujdu urcite, tohle nemuze byt hrube mechnicke poskozeni protoze sem nemohl nic zevnitr poskodit, pouzival sem ji tk jak sem mel

jeste otazku, blikala by mechnika kdyz by byl poskozenej laser?
napr. kdyz ji otevru a zavru normalne blikne, akorat kdyz se snazi najit stopu zacne drhnout tak ji radeji vypnu

LamB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Calhoun 22. 12. 2005 15:32

LamB píše:reklamovat to pujdu urcite....
jeste otazku, blikala by mechnika kdyz by byl poskozenej laser

Reklamovat zkus ale vetsina prodejcu tyhle zavady nereklamuje a obhajuji to pouzitim nekvalitnich nebo poskozenych medii (na jednu stranu je to pochopitelne, kdyz si koupim kver, pouziju nekvalitni prebijene strelivo a "vykvete" mi hlaven tak mam taky s reklamaci smulu).

Jinak mechanika muze blikat i kdyz je znicena k nepouziti.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vega60 22. 12. 2005 16:15

Stalo se mi něco podobného a to u originálního CD Beatles, mechanika byla řádně roztočena a při vysunování CD se stalo, že CD nebylo díky vrchní červené kluzké povrchové úpravě dobržděno a doslova vylétlo z mechaniky. Mělo na spodní vrstvě notný škrábanec a nebylo dále čitelné. Šest hodin jsem lehce vybrušoval vzniklou rýhu a znovu docílil čitelnosti CD. Od té doby mám na mechanikách softwérové omezení rychlosti, které podobnému incidentu skvěle předchází.
Vega60
Junior

Odeslat příspěvekod majklX 22. 12. 2005 16:19

Vega60 píše:[b]Od té doby mám na mechanikách softwérové omezení rychlosti, které podobnému incidentu skvěle předcházíp/b].

ako to spravit ?
majklX
Junior

Odeslat příspěvekod Akira Erebos 22. 12. 2005 16:26

Mne sa to stalo v uplne novej mechanike. Kamos si kupil nove pc a ja som mu nahadzoval win98 z noname cd (predsa to bolo uz len davno :D ) A zrazu rana a po cd len prach....bolo to znackove pc a normalne to vyreklamoval....
Akira Erebos
Junior

Další stránka