Odezva u LCD

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Spokie 14. 1. 2006 10:50

No ja som do nedavna mal 19cku ViewSonic. Hry uz sice hram len sem tam ale tiez som bol v tom ze na hry je lepsie CRT. Predsa len ak ma clovek slabsiu graf. kartu tak si vie znizit rozlysenie. Odozva je tam rychla.

Teraz som dostal LCD 19cku Od fujitsu Siemens s odozvou myslim 12ms. Akurat som hral demo Race Driver 3 a bolo to v pohode. Bal som sa ze pri takom rozliseni to bude sekat ale moja stara dobra ati 9800pro urobila cez 50fps.

Cize som prehodnotil nazor, ze v dnesnej dobe ked graficke karty zvladaju aj vyssie rozlisenia bez problemov tak neni problem si zahrat hru aj na LCD. Mozno v v doomovkach ked mate "kurzor" zlozeny z dvoch tenkych ciar tak pri rychlom pohybe to moze byt trochu problem. Hlavne ked asi ked nieje dostatocny kontrast medzi kurzorom a pozadim.

Ale urcite by som nemal na stole polozene CRTcko len koly hram.
Spokie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aligatorx 14. 1. 2006 11:15

Bež se podívat do nějakého obchodu, kde ti dovolí pustit test LCD se zobrazením odezvy u LCD. Uvidíš, že 4ms Samsung 930BF je na tom hůř než 12ms low-end Philips 170S6FS, a že 12ms Sony HX95B je úplně tragédie :-)
Pokud ale pustí test podání barev a odstínů, tak Philips a Sony se může zahrabat a vítězem bude Samsung a LG.
Tzn že podle "papírové" odezvy bych se vůbec neřídil a pokud nemáš možnost ten monitor vidět, tak bych to raději ani neřešli :wink:
Doporučuju např. tuhle prodejnu (Brno): http://www.computerweb.cz/lcd-monitory/mapa.php
aligatorx
Junior

Odeslat příspěvekod marclucpicard 14. 1. 2006 15:41

No ja mam LCD panel Dell 1704FPV kde pisu ze ma 25ms response time a doteraz som vobec nepostrehol, ze by sa akokolvek rozmazaval obraz ci uz pri filmoch v rychlych scenach alebo pri NFS U2. Mam ho skoro rok a zatial je to uplne v pohode, kludne by som ho komukolvek odporucil :-)
marclucpicard
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 15. 1. 2006 20:12

El_Fuego píše:Jediná věc do který bych momentálně šel je Benq 19'' FP93GX. Zatím jsem se s ním nedostal do styku, ale ty parametry jsou super a cena taky! Ty 2 ms jsou hodně lákavé :lol: :P!/quote]


Precitaj si forum. Tie 2ms su uplna zbytocnost. A navyse to ani nie su realne 2 ms ale gray to grey ak uz naozaj nepressli na meranie prechodu od svetlo zelenej po tmavo zelenu....Zas dalsi co skocil na reklamny trik a neskutocnu reklamu 2 ms...
Puchino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 16. 1. 2006 13:07

Můj názor je takovej, že 12 ms stačí. Pokud je to monitor od nějaké lepší značky tak to bude super ;) Bohužel někdy bych zvolil i vyšší odezvu, ale lepsí značku monitoru. Ono ne vždy souhlasí to co udává výrobce :(

Všeöbecně bych řekl že 12 ms na hry a filmy stačí... 8 ms je samozřejmě lepší, ale jako nutnost bych to nebral. Pokud máš možnost, tak monitor dopředu vyzkoušej, opravdu je lepší se juknout na obraz naživo ;) rozdíly jsou mnohokrát dost velké.
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kalfa 16. 1. 2006 13:57

Máme doma dva monitory LCD, jeden BENQ FP71G s 8ms, a SAMSUNG Syncmaster celkem starej s 12ms a rozídl v tom není...stačí klidně těch 12ms... :wink:
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 16. 1. 2006 14:32

Souhlasím, mám doma 17" LCD Samsung s 12ms odezvou a musím ho pochválit... :wink:
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků