HP PSC1610 + 2GB SD karta = problém

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 7. 2. 2006 17:49

pořídil jsem si 2GB SD kartu a zezačátku nebyl se čtením v integrované čtečce problém. Postupem času jak jsem na kartu nakopčil různé soubory, ale začalo rozpoznávání karty ve winxp nějak blbnout. Čtečka kartu sice podle displeje na tiskárně načte, jenže když zkusím kartu otevřít ve win, tak se nic neděje a po chvíli mi to napíše chybu I/O zařízení. Nevíte v čem je problém? Jak to rozchodit? Přitom přes USB kabel mi kopírovaní na kartu vloženou v jiném zařízení (handheld) funguje v pohodě.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Junior

Odeslat příspěvekod MM_tank 7. 2. 2006 18:26

já bych postupoval tak že bych si první půjčil jinou sd kartu a zkusil. podle výsledku pak uvidíš co dál. když to nepojede jsou v háji windows /ovladače/ nebo ta čtečka. zkusil bych tu kartu načíst jinde a zazálohovat a pak přeformátovat. je možný tam ten handcosi něco uložil jinak než windows poznají
S pokaženými počítači se denně setkávám už deset let.
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 7. 2. 2006 18:59

ten handheld nemohl nic uložit blbě, protože přes něj když to mám připojené do usb, tak to normálně funguje a jde na kartu kopírovat i mazat a i handheld ty soubory normálně přečte. Jenom ta čtečka s tím má nějak problémy. Na displeji se ukáže že to našlo x obrázků a jestli je chci vytisknout, ve win se rozběhne "automatické spuštění", ale dál už se neděje nic a ten nový disk nejde otevřít, protože to napíše jenom tu chybu. Jestli ona ta čtečka v tiskárně nemá třeba problémy s tím že je na kartě víc než 1GB souborů... Jinak si to neumím vysvětlit, proč ze začátku, když na kartě bylo jen pár souborů fungovala dobře, ale potom se to zhoršovalo a teď už mi to nejde načíst vůbec. Zkusím tu kartu zformátovat...
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 8. 2. 2006 20:54

Tak jsem kartu zformátoval a začala zase normálně fungovat. Nahrál jsem na ni věci zpátky, cca 600MB @ 3000 souborů. Pak jsem jetě přidal jeden film 700MB. Nakonec jsem tam ještě nakopčil asi 200MB písniček. Teď jsem si tam chtěl ještě něco nahrát a už to zase nefunguje. Tiskárna to načítá 100 let a nakonec, když se automatické přehrání ukončí, tak obsah disku zase nejde zobrazit kvůli chybě I/O zařízení. :(
Eso Rimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 8. 2. 2006 21:03

tak a teď se mi na několikátý pokus karta načetla normálně jakoby se nechumelilo. Co to je za haluze...
Eso Rimmer
Junior

Odeslat příspěvekod Noemi 14. 2. 2006 20:32

Ahojky.
Abych tady nemusela zakládat nové vlákno - vznesu dotaz tady - když se týká stejného zařízení.

Snad mi poradíte - jednak - problém s instalací:

1) nejde plná verze, ale jen Expres - co s tím? (háže to nějakou hlášku o chybě v souboru - nebo něco podobného :-)..holt tomu moc nerozumím)

2) i když zvolím skenování jako dokument - možnost snímat jako upravitelný text je nedostupná :-(.

Ach jo - nevíte někdo, co se s tím dá spáchat? Nebo je to na reklamaci?
Noemi
Junior

Odeslat příspěvekod Noemi 16. 2. 2006 21:59

To mi opravdu nikdo neumíte poradit co s tím?

Tak jsem si myslela, že na tomto fóru najdu muže gentlemany, ale asi jsem se mýlila :-(. Škoda.
Noemi
Junior