Skener do 3.000,-Kč

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarBen 21. 3. 2006 20:29

Nakonec mám tři kandidáty:

HP Scanjet 4370
Epson Perfection 3490 Photo
Canon CanoScan 4200F

Byl moc vděčný majitelům některého z této trojky, kdyby se podělily zejména o ty negativní zkušenosti.

Jde zejména o skenování tištěných předloh a fotografií. Negativy méně než minimálně :wink:

Předem moc díky.
MarBen
Junior

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 3. 2006 21:24

Mustec tam nemáš, takže varování netřeba :-). Sám mám Canon 8400 F, spokojenost převeliká, dobré zkušenosti mám i s Epsonem. V práci mám HP a ze všech uvedených má bohužel suverénně nejhorší a nejnepřehlednější ovládací rozhraní...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Junior

Odeslat příspěvekod MarBen 21. 3. 2006 22:11

Mustek a podobné jsem vynechal, Genius coby skener mě také nijak neoslovil a v práci mám několik HP a to rozhraní mi u nich opravdu také nevyhovuje.

Přiznávám, že mým favoritem je Canon 4200F, ale četl jsem o něm dost negativních věcí ohledně poruchovosti, což mě znejistělo.

Vyšší řady bych ale nevyužil, takže hledám něco, co nejméně problémového.
MarBen
Junior

Odeslat příspěvekod no-X 24. 3. 2006 23:43

S tou poruchovostí je to pravda. Taky je pravda, že někomu může vadit SW HP, ale HP má jednu velkou výhodu a to je skenování plastických předmětů. Takže pokud se ti to hodí, doporučuju rozhodně HP. Jinak kvalita skenování u "2D" předmětů se výrazně neliší. Ještě jeden rozdíl je vcelku výrazný (i když nevím jak u konkrétně zmíněného modelu HP) - skenery HP jsou obvykle hlučnější, než skenery Canon :-)
no-X
Junior

Odeslat příspěvekod XMike1 25. 3. 2006 00:26

Doma mám Epson 3490 a som nadmieru spokojný. Rýchly, pekne skenuje. V porovnaní s Canonom 4200F som naň čítal lepšie ohlasy.
XMike1
Junior