Náplň do tlačiarne- originál, či nie?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod whitedog 21. 7. 2006 10:33

Chcem sa spytat - co si myslite - oplati sa viac vrazit viac penazi do originalnej naplne do tlaciarne, alebo kupit nejaku z tych lacnych napodobenin? Doteraz som do svojej HP 695 C vždy kupovaloriginál, ale už ma nejak prestáva baviť furt vyhadzovať toľko peňazí. No a keď sa niekto prikloní k tej lacnejšej verzii, tak by ste mohli aj poradiť nejaký obchod v Bratislave.
Vdaka
whitedog
Junior

Odeslat příspěvekod cache 21. 7. 2006 11:58

Ja si kupujem do atramentovej HP original. Naplnovane udajne vytekaju, ak sa pouziva tlaciaren len obcasne.
V praci sa do laseroviek Minolta kupovali lacne napodobeniny, tlaciarne sa stale kazili az sa zaniesol valec a za strasne prachy sa kupoval novy. Technik Minolty nam odporucil originalne, ze tie lacne su lacne aj koli tomu, ze su to smejdy. Odvtedy kupujeme originalne a tlaciarne funguju bez problemov.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod X__ 21. 7. 2006 12:03

Kupoval jsem do tiskárny Epson Color 980 (12 500,- Kč) neoriginální náplně Armor a tiskárna odešla za 2 roky. Buď mít lacinou tiskárnu do 3 000,- Kč a pak jí vyhodit, nebo dávat nekřestanské peníze za originální náplně ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Eso Rimmer 21. 7. 2006 12:16

já mám multifunkční HP PSC 1610 a nedávno mi došla černá, tak jsem koupil refill kit, originální prázdnou kartridž naplnil neorig. inkoustem a žádný rozdíl v kvalitě oproti HP inkoustu nevidím.

Myslím, že obecně pokud má tiskárna tiskovou hlavu součástí kartridže, tak není důvod mít z neorig. náplně obavy. Přinejhorším nebudeš s náplní spokojený a koupíš si novou orig., kterou bys musel koupit tak jako tak. Ale jak říkám. Koupil jsem si nedávno refill taky poprvé v životě a všechno proběhlo hladce a tisknu teď 300Kč za 40ml místo HP 350Kč za 11ml.
Měl jsem: kopie Atari 2600, Sega Mega Drive II, Sega Saturn, Sega Dreamcast, GP2X, Xbox 360
Blog s občasnými příspěvky a fotoalbem z JP http://my.opera.com/TomasKunert/blog/
Eso Rimmer
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 21. 7. 2006 14:46

Mám Canona a dvě sady náplní. Jednu, kterou plním a používám na obrázky a dokumenty na kterých až tak nezáleží a originál, kterou mám na pěkné věci.
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 21. 7. 2006 23:00

HP Deskjet 3650 - neoriginalna farebna (Lamda) sa vobec nespustila, netlaci.

Inac, lepsie je nekupovat tie najlacnejsie tlaciarne, ale o 2 rady vyssie. HP malo napr. takto (multifunkcne) HP PSC 1310, 1410, 1510 a 1610.

Finta bola v tom, ze bolo mozne dokupit 2 typy farebnej naplne - 19 ml za cca 800 Sk a 38 ml za cca 1100 Sk; avsak ta vacsia fungovala len v PSC 1610 (a mozno aj 1510, uz si nespominam).

Rozdiel v cene medzi PSC 1410 a 1610 bol vsak mozno tak 1500-2000 Sk (december 2005) a po prepoctoch mi vyslo, ze po 4 velkych (8 malych) farebnych minutych naplniach zacne vychadzat 1610ka v celkovych nakladoch lepsie nez 1410... (v mojom pripade uz za 8 mesiacov...)

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pritel 22. 7. 2006 20:07

jj...
mám PIXMA iP4000 a origináky ochutnala pouze na začátku :)
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod mobiltr 22. 7. 2006 21:32

To je těžko říct. My máme na firmě několik tiskáren a zásadně do nich používáme pouze neoreginální náplně a nebo si inkoustové cartridge přímo plníme.

Zatím jsme neměli žádný problém a i kdyby nám odešla tiskárna z důvodu, že nepoužíváme originály, s úsměvem koupíme tiskárnu novou. Neoriginály nebo inkousty nám už na každé tiskárně ušetřily v průměru na nákup dvou tiskáren stejného typu.

Možná bych akorát dal pozor na kvalitu inkoustu v plnících sadách nebo kvalitu neoriginálů. My nakupujeme už zhruba rok na http://www.tisknout.cz k naší naprosté spokojenosti.

Takže můj názor je nebát se neoriginálů nebo plnících sad.
mobiltr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vilik 23. 7. 2006 14:45

pavel_nadrchal píše:to vilik: co si máme představit pod tím pěkný věci? :-D :-D :-D (obrázky, potažmo fotky si tam napsal, tak už mě nic hezkýho nenapadá, jedině ... :-D )-/quote]

Pěkný věci jsou pěkný věci :D . To je na čem mě záleží. Třeba dopis na ouřad. :D
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod CeCo 23. 7. 2006 19:43

pavel_nadrchal:

1, Neslo to pre mna (ale pre znamych, ktori maju kamarata v servise HP)
2, Ze "robis spravne, ze pouzivas refill" - to znie od predajcu repasovanych tonerov/refill kitov dost veselo - najma ked som tento tyzden neuspesne skusal repasovane tonery (Lamda) na niekolkych tlaciarnach a vobec sa nerozbehli; po vlozeni riadnych (originalnych) naplni sa v pohode roztlacili...
3, Ja to zasa robim inac - kupim multipack originalov (2 kusy spolu = zlava cca 20-30%) a potom ich este dam na vykup (200 Sk vratene). Takto z ceny 700Sk za ciernu napln urobim cca 500 (za original). A nemam problem, ci mi to ide alebo nie...

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Erg.Noor 23. 7. 2006 22:12

Já si na refilly nemůžu stěžovat. Nikdy žádný problém. Jedna z hlavních věcí je (pokud doléváš inkoust) používat inkoust který výrobce doporučuje přímo pro tu tiskárnu. Např použít ink pro Canon do HP je krok do pekel.
A co se týče toho, proč jsou refilly tak levný je třeba to, že např HP svůj toner za 5k (velkoobchod) fakturuje svým pobočkám za výrobní cenu - tudíž 500,-. Takže je to čistě o ziscích z originálních tonerů.
Per aspera ad astra!
Erg.Noor
Junior