Doporucte mi "bezpecny" USB flash disk

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mauda 25. 7. 2006 08:08

Ahoj,
mate nekdo zkusenosti s USB flash disky, ktere jsou "bezpecne"?

1/ Rad bych si poridil takovy USB flash disk, ktery ma verejnou + privatni oblast (alespon 1GB + 1GB).
2/ Privatni oblast by mela byt sifrovana.
3/ Pristup k privatni oblasti bych chtel chranit heslem (nebo otiskem prstu:-)
4/ A HLAVNE ... rad bych vedel, jestli existuje takovy USB flash disk, ktery mohu se vsim konfortem pripojit bez instalace ovladacu k jakemukoliv PC s WinXP.

Diky za jakykoliv tip.
Mauda
Mauda
Junior

Odeslat příspěvekod krtenek 25. 7. 2006 08:19

Mauda píše:4/ A HLAVNE ... rad bych vedel, jestli existuje takovy USB flash disk, ktery mohu se vsim konfortem pripojit bez instalace ovladacu k jakemukoliv PC s WinXP.
Tak to už snad umí každý novější disk, ne? Resp. tohle je záležitost OS.
krtenek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod wojta 25. 7. 2006 08:31

Mám jeden starší flashdisk, který šifrování a ochranu heslem podporuje sám, ale každopádně to vždy vyžaduje instalaci nějakého dodatečného SW, takže nepočítej, že k šifrovaným souborům dostaneš na jiném počítači bez instalace SW.
Pokud je to obyčejný flashdisk, tak ovladač nepotřebuje. A použil bych na to šifrování spíš TrueCrypt.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FaZZy 25. 7. 2006 09:43

vřele doporučuji Coirsair flash voyager splňuje všechny podmínky kromě čtečky prsků. Podporuje rovdělení disku na 2 oddíly a jeden lse zaheslovat.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BombaR 25. 7. 2006 09:58

Odporucam Transcend TS1GJF210 alebo TS2GJF210. Ma vsetko co popisujes + dozivotna zaruka
http://www.transcendusa.com/Products/Mo ... ?ModNo=108 :idea:
BombaR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CeCo 25. 7. 2006 10:50

Co mam skusenosti, tak na pristup k sifrovanej zone zatial disky vzdy pytali instalaciu pridavneho softu - takze v tomto som osobne skepticky... (to vsak nevylucuje moznost, ze naozaj existuje nieco take, co nepotrebuje specialne ovladace a zaroven to dokaze mat heslovany pristup).

C.
CeCo
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Matiasf 25. 7. 2006 10:59

ja mam pqi cool drive pro - cita okolo 27MB/s zapis 17MB/s a da sa rozdelit a jedna oblast zaheslovat priamo softverom co k nemu dostanes...
Matiasf
Junior

Odeslat příspěvekod Mauda 26. 7. 2006 08:42

Tak jsem objednal Coirsair flash voyager 4GB ... doufam, ze to bude to, co jsem chtel :-D .... diky fsem:-:
Mauda
Junior