Je velky rozdil v zakladni a pridavne zvukovce?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod balik123 2. 8. 2006 20:00

Budu mit novej comp se zakladni deskou ASUS M2N-E ktera ma pry relativne dobrou zvukarnu integrovanou ale zbyly nejake penize a tak jsem premyslel nad touto zvukovkou Creative SB X-Fi Xtreme Music. Co myslite stoji ten upgrade za to? Je to nekde slyset? Bude to sestava z pocatku hlavne na hry takze by se dalo vyuzit EAX 5.0 ale repro mam stare Creative p580 a do tedka na starym compu byla soundblaster live 5.1.
Moc dik za rady
balik123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S-Tony 2. 8. 2006 20:12

Toto sem studoval.
Součastné integrované zvukovky jsou parametricky schodné se zvukovkou Sound Blaster 4.1 Digital
Což je asi o čtyři generace zvukovek horší než SB X-Fi. Intergované jsou ještě 16-bitové!
Takže se určitě vyplatí si tuto zvukovku koupit :-)

Vývoj:
SB Digital 4.1 - úroveň integrovaných
Sound Blaster Live 5.1
SB Audigy (1 až 4)
SB X-Fi
Naposledy upravil S-Tony dne 2. 8. 2006 20:50, celkově upraveno 1
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 2. 8. 2006 20:31

Jestli chces jinou nez integrovanou zvukovku, nebo externi, potrebujes k tomu kvalitni repro jinak je ti naprd, a to opravdu kvalitni. je hezke mit kvalitni zvukovku a mizerne repro.
oneill_sx1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod balik123 2. 8. 2006 20:39

jj casem planuju Logitech Z-5500 Digital 5.1 THX ale ted jde o ten novej comp... A kdyz uz se kupujde tak at je tam i dobra zvukarna nachystana "na vsechno" :)
PC: Intel, NVIDIA, WD (viz profil)
Notebook: Samsung ATIV Book 9 Plus
Mobil: Samsung Galaxy Note 3
Foto: Nikon 5100 + 18-105 VR + SB-700
balik123
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Katmen 7. 8. 2006 21:56

ak chces vykon tak kup addon kartu, menej obvykle zerie cpu, najme aby mala asio drivery, cim lepsia zvukovka xf1 je super tym lepsie fps, integraty zatazuju viac cpu az na vynimky sb live! 24-bit integrated
Katmen
Junior

Odeslat příspěvekod H4RV 7. 8. 2006 22:20

kdybych si dnes chtel koupit novou zvukarnu, tak ani omylem od creative..... :D
H4RV
Junior

Odeslat příspěvekod walda 7. 8. 2006 22:40

Dovolim si par poznatku:

Mam doma zvukovku SoundBlaster 16, je to 30cm dlouha mrcha do ISA slotu. Zvuk z ni je krasne cisty, bez sumu a zkresleni. Posuzovano na sestave zesilovac + bytova reprosoustava. Kupoval jsem ji v roce 1993. Vypada podobne jako AWE32: http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Sbawe32.jpg

Pak mam zvukovku na desce Asus A8V (board pro AMD64), nevim co je to zac, ale tato zvukovka sumi, ve vyslednem zvuku je slyset v pozadi lehce chod ruznych zarizeni - proste ruseni.

Dotretice SB Live!, je to jeden z prvnich Live! co se zacaly prodavat. Zvuk krasny, ostry. Kvalitativne posobny jako SB16, kterou jsem uvadel jako prvni.

Posledni komentar: 16bitu siroke slovo reprezentuje rozlisovaci uroven jako CD, myslim, ze bezny uzivatel bude vice nez spokojen i s 16bity :-) Vetsi rozlisovaci schopnost a vetsi vzorkovaci frekvence jsou dle meho nazoru domenou az poloprofi a profi zvukovych karet.

S-Tony píše:Toto sem studoval.
Součastné integrované zvukovky jsou parametricky schodné se zvukovkou Sound Blaster 4.1 Digital
Což je asi o čtyři generace zvukovek horší než SB X-Fi. Intergované jsou ještě 16-bitové!

Vývoj:
Sound Blaster Live 5.1
SB Audigy (1 až 4)
SB X-Fiu/quote]
Jsem závislej na internetu a nestydím se za to
walda
Junior

Odeslat příspěvekod FiFi 8. 8. 2006 08:44

Já taky řeším,jestli integrovanou nebo přikoupit,popřípadě,jaká by stačila( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34569 nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34281 ) na toto repro: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33964 ...?!
FiFi
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 8. 2006 08:50

Když přikoupit, tak už A4. Já bych přikoupil. :)
Caderom
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macko[SK]=EFA= 8. 8. 2006 08:59

Sorry za OT: Walda - ten obrazok z Exolona ma nostalgicky chytil za srdce, zlate roky detstva :oops:
macko[SK]=EFA=
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 8. 8. 2006 13:41

oneill_sx1 píše:Jestli chces jinou nez integrovanou zvukovku, nebo externi, potrebujes k tomu kvalitni repro jinak je ti naprd, a to opravdu kvalitni. je hezke mit kvalitni zvukovku a mizerne repro.

Mám taky ASUSku s int. zvukovkou, ale koupil jsem z druhé ruky SB Audigy. I na nic moc bedýnkách, které mám, je ten rozdíl sakra slyšet, a to nejsem žádný netopýr, CD a mp3 s bitrate 192+ mi zní stejně :-)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod borelli 3. 2. 2009 13:50

Doba nám nějak od posledního příspěvku poskočila - chtěl bych se s odstupem času zeptat, oplatí se ještě dnes kupovat zvukové karty jako Sound Blaster Audigy do počítačů a nebo úroveň integrovaných zvukových karet překročila svůj stín ?

Jde mě o 8-kanálový audio kodek Realtek ALC889A co se používá v deskách s paticí Socket AM2+ Mám totiž i obavu, že s příchodem Windows7 se bude opakovat problém s drivery jako u Visty s SB Live!.... :grr:
borelli
Junior

Odeslat příspěvekod soban 3. 2. 2009 19:31

S-Tony píše:Toto sem studoval.

Vývoj:
Sound Blaster Live 5.1
SB Audigy (1 až 4)
SB X-Fi

A na tom jsi byl kde ????

Moje integrovaná zvukovka je 24-bitová.

A většinou se na MB používají ty stejné čipy co ve zvukovkách - pouze jsou ošizené analogové vstupy a výstupy a tam potom záleží jak to kdo ošidil takže pak mají menší odstup signálu k různému rušení.

Takže pokud nepotřebuješ nějaké zvláštní efekty ke hrám, a nebo nepotřebuješ nahrávat a nebo mít třeba 10 kanálů tak nepotřebuješ zvláštní zvukovku.

Pro nahrávání a studiové účely se stejně ty X-FI šmejdy nehodí a potřebuješ potom nějakou kvalitnější zvukovku za více Kč ( 5000,- a více)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 3. 2. 2009 19:45

borelli píše:Doba nám nějak od posledního příspěvku poskočila - chtěl bych se s odstupem času zeptat, oplatí se ještě dnes kupovat zvukové karty jako Sound Blaster Audigy do počítačů a nebo úroveň integrovaných zvukových karet překročila svůj stín ?

Jde mě o 8-kanálový audio kodek Realtek ALC889A co se používá v deskách s paticí Socket AM2+ Mám totiž i obavu, že s příchodem Windows7 se bude opakovat problém s drivery jako u Visty s SB Live!.... :grr:

Sound Blaster Audigy stačí byla to slušná zvukovka - problém je si dát pozor jakým čipem je osazená prostě creative v tom má bordel a různé zvukovky mají stejný název a liší se pouze rokem výroby a osazeným čipem.

Problém bude určitě s ovladači, takže pokud vám integrovaná nestačí - či se tam nějak indukují ruchy a rušení tak si kup nějakou lepší zvukovku.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DevAstor 8. 2. 2009 00:46

doporucim k nahlednuti jeste toto tema viewtopic.php?f=920&t=1037181
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Další stránka