DDR2 512MB 800 - TRANSCEND nebo GEIL

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lzap 7. 8. 2006 11:31

Dobrý den,

chtěl bych si zakoupit dva moduly 512 pro Dual Channel, ale můj dodavatel neprodává paměti zn. GEIL, které tak všichni doporučují. Je výhradním dovozcem značky TRANSCEND a v nabídce má momentálně paměti:

DIMM DDR2 512MB 800 TRANSCEND CL5 JM
http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=5 ... ort=&str=0

Chci se zeptat - v čem je GAIL paměť lepší (zda-li je vůbec lepší). Žádné přetaktování provádět nebudu, to není můj styl (pokud je výhoda v tomhle). Jediný rozdíl vidím v tom chladiči, ale na druhou stranu TRANSCEND se mi jeví jako velmi solidní výrobce (GEIL neznám).
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 7. 8. 2006 11:34

Ta zmíněná je typu JETRAM, nevíte, co to znamená? Mají v nabídce také dražší STANDARD:

http://www.barbone.cz/index.asp?stiid=4 ... 20STANDARD

A konečně ještě jedna značka: GoodRam. Je o něco dražší než obě zmíněné, ale tato značka mi vůbec nic neříká.
Naposledy upravil lzap dne 7. 8. 2006 11:43, celkově upraveno 1
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 8. 2006 11:35

A jinde to koupit nemůžeš?? A pokud ti tlačí něco jiného, než co ostatní doporučují ti podezřelé není?? Jinak bych se ničeho neobával...doživotní záruka je přeci doživotní...tedy buď tebe nebo firmy :mrgreen:
EDIT: Podle toho co píšou, tak vem tu levnější, oproti dražší je úplně totožná..dokonce i to časování má "jen" CL5....
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Wirtual 7. 8. 2006 11:44

Geil pameti sou dobre, ale urcite ne o tolik lepsi, aby si je nutne musel mit...
Rikas, ze taktovat nebudes, takze urcite bych se rozhodoval podle ceny a vzal bych tu nejlevnejsi DDR2 800, co budes mit k dispozici...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod lzap 7. 8. 2006 11:47

Aha dík a ještě jedna otázka - když chci dualchannel, stačí, když to budou dvě paměti stejného typu a výrobce (tedy ten transcend), nebo potřebuji koupit ten DualChannel KIT (třeba GEIL)?
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod Master Awast 7. 8. 2006 11:50

Potřebuješ dvě stejné paměti, ale u nového suprdupr Intelu nebude třeba ani to! KIT je většinou reklamní tahák na prachy, ale určitý opodstatněný luxus tam je. Stačí dva stejné moduly - časování, rychlost, velikost!! Objednej dva STEJNÉ a máš klid, jinak reklamuj...
I´m walking the golden path... at least I hope!?
Master Awast
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Whisky 10. 8. 2006 22:46

Best are Transcendet
Proč furt kupovat nový HW? Ten tex?ák jede i na deset let starém kávovaru :-)
Whisky
Junior

Odeslat příspěvekod BombaR 11. 8. 2006 15:36

JETRAM neber!!!. Vobec nedoporucujem. Su to lowendove cipy. Ked tak uz normal Transcend. Pokial chces transcend, obrat sa na http://www.tespo.com
BombaR
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lzap 14. 8. 2006 14:18

A proč JetRam nebrat? Vím o tom, že tam jsou levnější čipy, ale jde mi taky o cenu. Standard jsou výrazně dražší. A já nebudu provádět žádné taktování. Fungovat přece musí... Tak jaký je tedy důvod?
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 14. 8. 2006 14:28

JetRam nejsou vhodné pro taktování a TRANSCEND jsou pro mě náhražky paměti stejně jako JetRam . ale někomu to stojí za risk myslím si že ti udělají dobrou službu.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lzap 14. 8. 2006 14:49

Tak nakonec jsem objednal nějaký GoodRamy. Ty Transcendy nebyly skladem. Jen doufám, že jsem neobjednal špatně. Jsou to nějaký polský výrobky. No uvidíme...

http://www.barbone.cz/?stiid=54539&strs ... %20Channel)%20GoodRam%20PRO
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod FaZZy 14. 8. 2006 14:55

tak to jsis moc nepomohl ale když si to tak vezmu tak to víjde na stejno.
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lzap 14. 8. 2006 15:43

No mě jde jen o to, aby byly za rok, dva či tři k dostání (úplně stejný typy - kdybych chtěl zvednout na 2 GB). U Transcendu bych to viděl nejlíp (lokální distributor je i dovozce), s těma GoodRama nevím.

ps - no já myslím, že Transcend STD náhražky určitě nejsou. JetRam možná, jsou levné, ale Transcend STD jsou dražší a nikdy s nima problémy nejsou.
lzap
Junior

Odeslat příspěvekod BombaR 14. 8. 2006 18:25

Tiez som zatial s Jetram nemal problemi ale ked uz tak radsej te Transcend. Osobne predavam tieto pamate a vecsi problem s nimi nebol. Do normal PC by som si ich nedal. Ceny su neni bohvie jak pritazlive. Pre serveri to jo tam je to uz o hodne lepsie.

PS: Aj tak mam doma Kingstony bo su lacnejsie :D:D
BombaR
Kolemjdoucí