USB řadič do PCI

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cuk 9. 8. 2006 15:26

Dobrý den,

kamárád dostal řadič USB do PCI alotu, ale ať tam vloží jakkékoli USB zařízení, instalce hardwaru napiše Neznámé zařízení.

Zkoušel oba PCI sloty,takže tam chyba nebude. Poradíte někdo? Měl jste někdo podobný problém? Na přesný typ se mě neptejte, ale bude to nějaký obyčejný, v dnešní době nejprodávanější...

Díky Cuk
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod magnum44 9. 8. 2006 16:02

pravdepodobne je vadna karta. Este jedna vec ma napadla, aky OS pouziva?
magnum44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cuk 9. 8. 2006 16:04

WinXP
Kolik programátorů Microsoftu je potřeba k zašroubování jedné žárovky??? - Žádný; Prohlásí tmu za standard.
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod asd111 9. 8. 2006 16:13

Měl jsem taky s tímto problém,zkoušel jsem to do dvou starších pc (P2-533Mhz a P2-366Mhz)a ani v jednom nešla,v jednom se ani pc nespustilo a v tom druhém to zařízení ani nenašlo,jako kdyby ta karta tam prostě nebyla..V mém Athlonu 2400+ to šlo v pohodě.Je to paradox,ale na starších deskách to moc nefunguje,kde by to ale bylo dost potřeba.Na novějších deskách jsou USB standartem.
asd111
Junior

Odeslat příspěvekod cuk 9. 8. 2006 16:15

Aha. Takze bez sance, asi co?
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod SlovakSoft 9. 8. 2006 16:22

To je ešte dobré, keď počítač vôbec s takou kartou nabehne. Mne kvôli jednému radiču v staršej doske vôbec nenabehla grafická karta (AGP). Musel som ho dať úplne preč. Treba len nejaký radič pre staršie dosky (je tam asi nejaký rozdiel v špecifikácii PCI).
SlovakSoft
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cuk 9. 8. 2006 16:41

Aha. To je dost zajimava chyba.. :(
cuk
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 9. 8. 2006 17:00

Může to být tím, že je ta karta na PCI 2.2, která má navíc několik vodičů pro napájení 3.3V (tuším).
Nechvalně proslulé jsou tím řadiče od Kouwellu, což jsou ale nejdostupnější řadiče pro USB 2.0.
Někde na netu jsem viděl návod, dokonce v češtině, kde píšou jak desku upravit a přivést do slotu dodatečné napájení a rozchodit tyto karty snad i na starých deskách.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FMG.sk 9. 8. 2006 17:03

FMG.sk
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 9. 8. 2006 20:24

Zkoušel jsem v počítači GA-586HX (čipset Intel 430HX) se sběrnicí PCI 2.1 různé řadiče včetně několika od Kouwella a fungovaly všechny, až na jeden čínský s čipem ALI M5273, ten ale nefungoval vůbec v žádném počítači, způsoboval chyby při přenosu v režimu USB 2.0, v režimu USB 1.1 fungoval také.

V původním dotazu mi chybí informace:
- v jakém motherboardu byl PCI USB řadič použit
- co se zobrazuje ve správci zařízení

Zkusil bych se také podívat, co ukazuje USBVIEW: http://www.ftdichip.com/Resources/Utilities/usbview.zip

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 9. 8. 2006 20:27

Tu kartu systém vidí?

Má nainstalované její drivery?

Je ve Správci zařízení nějaký HW konflikt?
Tonda-B
Mírně pokročilý