Jaky router

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Igracek 27. 8. 2006 06:50

Ano, je to tak, pro bezproblemove prehrani firmwaru na alternativni potrebujes verzi L (znaci, ze v tom bezi Linux). Co se tyce puvodniho firmwaru - -moc toho neumi, ale mohl by Ti stacit, pokud Ti bude stacit v nem defaultne nastaveny vykon wifi, HyperWRT ci dd-wrt umoznuji regulaci vykonu, kdyz si s tim pohrajes, oproti tovarnimu stavu ziskas podstatne lepsi pokryti signalem. Osobne "jakstaks" pokryvam stary kamenny dum, coz se mi s puvodnim firmwarem nepodarilo.

Zachytil jsem nejakou diskuzi, kde nekdo porovnaval pokryti timto Linksysem a Asusem WL-500G a tvrdil, ze ten Asus je o neco lepsi. Jenze to je i vec nastaveni, takze to nemusi byt jednoznacne, ale je to mozne.
Pokud potrebujes co nejlepsi pokryti, vcelku zajimave vypada to drazsi Buffalo z dd-wrt shopu ("contains a embedded signal amplifier"). Cena stale neni extremne vysoka, kdyz vezmes v potaz, za kolik se u nas Buffala prodavaji a ze je v tom nahrany firmware, co samostatne stoji 20 Euro. http://www.dd-wrt.com/shop/catalog/product_info.php?products_id=34&osCsid=9ebde36619a707d2ca1fa934e2ba6c06
Igracek
Junior

Odeslat příspěvekod Revan 27. 8. 2006 11:44

OK, tak sem ho objednal, firmware prehraju az kdyz mi nebude neco vyhovovat. Diky moc, zas mam par uzitecnejch znalosti navic
Revan
Junior

Předchozí stránka